Abim'in gözünde miyop var lens kullanması sakıncalı mıdır?

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve EU1 tarafından 24 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

:uhm:Sayın göz doktoru arkadaşlara sorum abim bilgisayar programıcısı ve çok yoğun bir şekilde çalışıyor hele nöbetçi olduğunda bilgisayar ekranından gözünü hiç ayıramıyor gözlük kullanıyor numaralı çok kalın değil..
    Kendisi hem renkli hem de numaralı lens kullanmak istiyor ancak tehlikesi zararı var mıdır numaralı gözlere takılmasında bana sordu ona cevap vermem lazım kendisi araştıracak vakti yok bide erkekler o kadar araştırmacı ruha sahip değiller..Lütfen yardımcı olun göz doktoru arkadaşlar ve kullanabilirse sakıncası yoksa tavsiye edceğiniz bir marka var mı lütfen lens satıcıları yazmasın..Doktorlara sevgiler cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..öptüm..a.s.

2. 24 Mayıs 2008
  3. EU1

EU1 Guest

:uhm:meraba canım cevabın için teşekkürler sen doktor tavsiyesiylemi aldın lensini yoksa rastgele bir satıcıya girip ordan mı aldın ayrıca numaralı mı senin lenslerin öptüm.a.s..

4. 24 Mayıs 2008
  5. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır bir sakıncası yok,bende miyobum ve 11 senedir lens kullanıyorum...Oksijeni fazla ileten iyi bir marka alsın ben bausch&lomb u öneririm...

6. 24 Mayıs 2008
  7. EU1

EU1 Guest

ya demek öyle ....cnm ya öneriyorsan eğer ben de abime o markayı tavsiye edicem..sana doktor mu tavsiye etti ..?:uhm:

8. 25 Mayıs 2008
  9. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Tabiki doktor tavsiyesi...Tek geçerim bausch&lombu, dünyanın en iyi lens markasıdır...Fresh and looku önermem bir sene daha ucuz diye alıverdim pişman oldum geri iade ettim......

Son düzenleme: 25 Mayıs 2008
  10. 25 Mayıs 2008
  11. EBİSU

EBİSU Guest

ben de 6 senedir lens kullanıorum miyopum. bausch&lomb un oksijen gecirgenligi fazla olan lenslerini tavsiye ederim fakat önce doktora gidip artık lens kullanacagını söylemesi lazım cünkü lens numarası gözlük numarasından biras daha düşük veriliyor..

12. 27 Mayıs 2008
  13. EU1

EU1 Guest

aa bak ben bu bilgileri hiç bilmiyordum çok teşekkürler abime hatırlatıcam ..sevgiler...

14. 27 Mayıs 2008
  15. acxix_hatxixralar

acxix_hatxixralar 19.09.2014 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 1 senedir lens kullanıyorum bende hem miyop hem astigmat var.Doktor muayene ettikten sonra siparişle getittirdi.Gayet memnunum hiç bi sorun yaşamadım ama bilgisayar önünde fazla zaman geçirildiğinde gözde kuruluk yapıyor.Çünkü göz ekrana odaklandığından göz kapakları daha az açılıp kapanıyor.Bilginize!

16. 27 Mayıs 2008
  17. chatlock

chatlock Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım göz doktoru degılım ama oğlum mıyop ve bır senedır seffaf yumusak lens kullanıyor cok memnun sadece temızlıgıne cok dıkkat gerekıyor..bır de takarken epey kavga edıyoruz:)))

18. 27 Mayıs 2008
  19. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle göz doktoruna gitmeni tavsiye ederim, zaten gözlük numarası ile lens numarası bir değil, belli bir fark var ve bu numara farkını biz belirleyemiyoruz. Temiz kullanıldığı, aylık lens ise süresi geçtikten sonra atıldığı, uyurken gözde kalmadığı sürece tehlikesi yok. Her gece temiz solüsyonda bekletmeli ve eve geldiği zaman lensini çıkarıp gözlüklerini kullanarak gözlerini dinlendirmeli. Ben öncelikle göz doktoruna gitmeni tavsiye ediyorum.

Bu arada ben 7 yıldır lens kullanıyorum. Lens kullanımı gerçekten hassasiyet istiyor, gözde bir enfeksiyon, allerji vs. oluştu mu uğraştırır. İlk etapta da doktor muayene etmeli, lens numarasını belirlemeli....