abiniz tokat atsa ne yapardınız?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve pratikzeka tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

5 Ocak 2010
    Konu Sahibi : pratikzeka
  1. pratikzeka

pratikzeka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 32 yaşındayım ...Abim olcak boşanmaya kalktı bende mani olmak için içini yakacak kelimeler kullandım tartıştık tam evlerini terk ederken tokat attı..Şuan 1 yıldır konuşmuyorum.Siz olsanız benim yerimde ne yapardınız

2. 5 Ocak 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Tabikide hos bir durum degil.....fakat sende provoke etmissin anladigim kadariyla.:nazar:

Bosanmasina mani olmak icin ki zaten bosanma sürecinde olan insanlar zaten mutsuz, sinirli ve üzgündür, agir kelimler kullandiysan ve abin zaten yapi olarak sinirli ve agresif bir insansa siddet kullanma olasiligi yüksektir.....:hulya:

Kesinlikle siddeti savunmuyorum abin haklidir demiyorum lakin bazi insanlar malesef sinirini ki sende abinin icini yakacak sözler sarfetmissin, ancak böyle cikartabiliyor, sözleri ile degil elleri ile savunuyorlar kendini, o yüzden sadece abin suclu sen sucsuzsun diyemem....
    Cünkü bazen salterleri atabiliyor insanin, helede yarasina tuz basilirsa.

Abin özür diledimi bilmiyorum ama barismak icin adim atmaya calisiyorsa bence sende zeytin dali uzat arkadasim, ölümlü dünya, olan olmus!
    Yarin öbür gün Allah gecinden versin Annemiz Babamiz göcüp gittiginde birtek kardeslerimiz kalacak, lüften kiymetini bilelim....:1hug:

4. 5 Ocak 2010
  5. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Gülsümcüm güzel seyler yazmissin...agbin senin o kardesim yabanci biri degilki ...o senden fazla üzülmüstür...istermiki kardesine vursun ...
    barisin insallah hersey düzelir :)

Son düzenleme: 14 Ocak 2010
  6. 5 Ocak 2010
  7. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Bılmıyorum nasıl bır konusma gectı aranızda, yada abınızı cokmu tahrık ettınız bunu yaptı bılemem ama,
    Yapılacak bırsey degıl o kesın. hele kı bu yaslarda yetıskınler arasında.

Benım abım bır kere tokat atmıstı bana orta okulda okuyordum o zaman. O kadar basıt bır sebepten atmıstı kı.
    Hıcbır seyın o kadar dokundugunu bılmem. o yasımda 1,5 ay aynı evde aynı sofradaydık gozum gormedı tek kelıme etmedım ona. Ve cok kınlenmıstım o derecekı nasıl hırsımı alacagımı zararlı olacak sekılde dahı dusunuyordum.
    Bana bunu hatırlattı sorunuz. Yaptıgınız gıbı yapar, pişmanlıgını duyana kadar konusmazdım.. ama haklıysam ! hatasınn farkına varıp özür dıledıyse de uzatmaz kuslugu bıtırırdım.

Son düzenleme: 5 Ocak 2010
  8. 5 Ocak 2010
  9. brunette_nl

brunette_nl Vanilla Ays Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    neden karisiyorsunuzki adamin evliligine???mutsuz bir evliligi bitirmesine mani olacaktin da ne olacak...bazi seyler ucuncu kisilerin haddine dusmez..''iyi'niyetle karistin diyelim,yakacak sozler soyleyerek sen kasinmissin

Son düzenleme: 6 Ocak 2010
  10. 6 Ocak 2010
  11. pratikzeka

pratikzeka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle herkese teşekkür ederim...Şöyle bir durum var 12 yıllık eşini haksız yere bir insan boşasa siz o evlilik bitmesin diye çaba harcamazmısınız...Ben sadece vicdanen rahatsız olması gereken kelimeler sarf ettim...Bu boşanma olayın da abi yerden ğöğe kadar haksızdı çünkü...En büyük çabam 2 tane çocuk annesiz büyümesin ...PEKı SıZ OLSANIZ BÖYLE DURUMDA SESSıZMı KALIRDINIZ....!BENıM HAYATTA HAKSIZLIĞA TAHAMMÜLÜM YOK MALESEF

12. 6 Ocak 2010
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadasim, kardes gibi yakin biride olsan o evliligin sorunsuz bir evlilik oldugnu bilemezsin....sen abim cok mutlu haksiz yere bosaniyor diye düsünsende gercektende onunla esinin arasinda ne gibi sorunlar oldugnu neler yasadiklarini tam olarak bilmen imkansizdir...disardan cok mutlu görünebilirler ama icerden nasil onu ancak Allah (C.C.) ve o evliligi yasayanlar bilir.

Tabikide sen bir kardes olarak abine, abi yapma etme, coluk cocugun var, 12 yilik yuvani dagitma, gel bir daha düsün diyeceksin.....bir kardes olarak bu senin en tabi görevin zaten....insan abisine kardesine akil vermeyecek karismayacakda elemi karisacak?

Lakin zaten böyle zor bir dönem geciren bir insana kirici üzcücü provoke edici konusursan olacaklarada hazirlikli olman lazim, tokat atmasi dogru degil, ama o anki sinirini caresizligni belkide ancak böyle disa vurabildi.

Her insan farklidir, bazi insan dedigim gibi köseye SIKISTIGI vakit sözlerle degil elleri ile savunmaya basliyor kendini.....dogrumu? hayir kesinlikle dogru degil ama olasiligi cok yüksek bir ihtimal.
    Insansiz zayir noktalarimiz var....

Umarim abinle yine barisirsin....:teselli:

14. 6 Ocak 2010
  15. bedaliza1674

bedaliza1674 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende yedım abımden dÖrt tokat sebep boŞanıyorum dıye boŞanıpta o....mu olacakmıŞım dıye Şımdı gÖrÜŞmÜyorum
    ne ÖlÜne ne ÖlÜme dedım bıttı

16. 7 Ocak 2010
  17. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Canim bak bende bundan kisa süre önce kizkardesime vurdum ve eminim benim yerimde kim olsa aynisini yapardi. Onun icin abini anliyabiliyorum suan. Kendin demissin icini yakacak kelimeler kullandim diye. Kendisi istermi yuvasi yikilsin bosanmaya kalkdigina göre sebebleri vardir.

Herne olursa olsun onun ici aciyordur zaten kolay mi yuvasi yikiliyor sen kizkardesi olarak zor günlerinde ona destek olacagina kim bilir neler söylemissin. Deger mi bir el kizi icin? Evet yuvasini kurtarmaya calisman güzel, fikrini söyleyebilirsin ama onun kalbini kiracak kadar ileriye gitmene hakkin yoktu. Sonucta herkez kendi hayatini yasar.

kusura bakma ama cok haksizsin insan zor gününde yakinlarindan böyle seyler görünce onlari tamamen silebiliyor umarim abinde seni affedebilir en kisa zamanda.

18. 7 Ocak 2010
  19. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet niyetin iyi olabilir ama sen abini kirma pahasina yengeni korumussun ne olursa olsun öncelikle abinin arkasinda olman gerekir. Insan böyle durumlarda kendi yakinlarinin kendisinin arkasinda olmasina ihtiyaci vardir.

Elbette bende abimle konusurdum ama haddimi asmayacak sekilde. Kari ile Koca arasinda gecenleri en iyi onlar bilir. Belki yengen dertlerini disari vurup size anlatan biriydi abin ise icine atan biriydi ve onun neler cektigini bilmiyordunuz nerden bilebilirsin? Erkekler böyle konularda cogu zaman sessiz kalirlar zaten.

Senin abinle iyilikle konusman gerekirdi keske bu kötü günlerinde birde sen üzmeseydin onu.