Ablam beni delirtecek !

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bebeto tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

27 Ekim 2010
    Konu Sahibi : bebeto
  1. bebeto

bebeto aşksın sen cansın sen Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar merhaba nereye yazacağımı bilemedim inşallah burası doğrudur şimdi sizlere bişey anlatıcam allah aşkına bi akıl verin artık sinir oluyorum ben evliyim ablamda evli evli olmasına ve annemin evini ona vermesine rağmen hala annemlerde kalıyorlar karı koca sorun kalmaları değil kalsınlar ama eşi vardiyeli çalışıyor hep annemlerde ablamda çalışıyor akşamları geliyor benimde kızım var 1 yaşında ablam devamlı of ne kadar ses yapıyo kızın kafam şişti deyip duruyo kızım biraz yaramaz her bebek gibi ablam laflanıp duruyor evi talan etti diye onlar verken eşim gitmek istemiyo laf ediyorlar diye bide nezaman gitsek karı koca kavga ediyorlar gitmeyince annemle babam üzülüyor annem perşembe günleri bize geiyor öğleden sonra annme telefon açıyor eve ne zaman gitcen diye annem hiç tek gelemiyor onlarla gelincede saat akşam 9da gidiyorlar ablamın zoruyla ablam şuan 5 aylık hamile biz teyzemlerle konuşmuyoruz bazı nedenlerden dolayı ablam her tek kalmamızda 2 teyzeninde çoçukları olmuyor ablam devamlı fesat olduklarını allahın onları böyle cezalandırdığını söylüyor artık bugün dayanamadım dedim seninde ilk bebeğin düştü sen kime ne yaptın neyin cezasını ödedin oda bana küstü onları bana koruyorsun diye ay valla deliricem aryık ya ne olur yorumlayın bi çözüm gösterin arda kalmaktan bıktım artık

Son düzenleme: 27 Ekim 2010
  2. 27 Ekim 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    annenlerin onlara verdiği ev ayrı ama değil mi?

aynı yerde oturmak zorunda değillerse neden bukadar iç içeler merak ettim.

bu durumda sizin yapabiliceğiniz pek birşey yok. anneniz babanız konuşmalı yada tavrını belli etmeli..

bence gideceğiniz günleri önceden belirleyin. ve ablanıza söyleyin. şakayla karışık 'kızım salı günü orada olacak teyzesi başın şişmesin diyeağrı kesicini iç yada biz akşam dönnüceye kadar bekle' gibi bir açıklama yapın. belki biraz değişim olabilir.

4. 27 Ekim 2010
  5. bebeto

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    canım aslında şöyle anlatayım daha açık olur annemin babadan kalma arsasını mütahite verdiler ablam ilk günden beri evde kiracı biz otururuz dedi annemlerin kndi oturdukları evleri müstakil ev bahçeli şimdi annemlerin oturduğu ev mütahite verilcek 2 daire babamların olucak ablam diyo dairenin biri benim diye bende dedim hayır oturuyorsan evin var git evinde yaşa dedim ablam eve tanışdı 1 hafta kaldı sonra annemlere yerleştiler aslında çok olay varda ben kısaca anlatım benim eşim ailelemle gittiğim hiç bir yere laf etmez haber veririm gidicez diye tamam der ama ablam öyle değil kendi eşi gelmediği zaman gidiceğimiz bir yere bizle hayatta gelmez malum o yanlız kalmasın diye annemde gelemez artık eşimde bana izin vermiyo hayır diyo tabi hemen benim eşim kötü oluyor daha neler neler ablam kızıma baya hediye almıştı ben amleyken şimdide bana diye işte teyze olmak kolay değil ben ne yaptıysam aynını isterim falan bilmiyorum o pazardan ne bulduysa almıştı benim geçen sene kardeşim olmuştu erken doğum eve çıktı ama fazla yaşamadı ablam kızıma aldıklarından aynısını onada alırdı kardeşim ölünce giymediklerinin hepsini almış giydiklerinide bana yollatmış kullansın diye kullandım annemin hatrına ama onun bunu yapmasını hala anlayamadım ama bıktım artık devamlı kendini mükkemel göstermesinden insanları aşalamasından eskiden böyle değildi çok değişti kızım ona gitmek istiyor lafa bakarmısın sen benim kızımı kıskanıyorsun kızım doğunca annaneni unut kızım anneme çok düşkün biz eşimle 2. bebeği planlıyoruz bende dedim bebek istiyoruz diye bana demediğini bırakmadı kendine güveniyorsan yap annem benimkine bakıcak annemi bekleme biz öyle anlaştık annem dedi senin kaynana gelicek o sana bakar ben istemem dedi kocasına diyo iste annene söyle evini bırakıp gelmesin bana annem bakıcak diye valla bunun sonu ne olur bilmiyorum ama böyle devam ederse artık hiç biriyle görüşmicem

Son düzenleme: 27 Ekim 2010
  6. 27 Ekim 2010
  7. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    boşver sen kendi yuvana bak. ne derse desin hiç kafana takma. şimdi hamile ama kucağına alacağının garantisi varmı allah korusun tövbe tövbe yaa. çocuğun var ileride ne olacağını nerden biliyorsun büyük konuşuyor ablan aman sen ona uyma sakın. görmemişin çocuğu lafı cuk diye oturmuş inanki. ne dersen de sen kötü olursun o yüzden hiç karışma ne halleri varsa görsünler sen yuvana bak.

8. 27 Ekim 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok üzüldüm. ablanız kompleksli oldukça,çevresine çok zarar verdiği ortada. anneniz size gelip bakar bebeğinize. ve dersiniz. yalnız kalmaktan korkma elbette ilkzamanlar bakacak. ama sonrasında ikimize de ayrı ayrı zaman ayıracaktır diye.
    biraz dirernin konuşun. ama anlamazsa üzerinde durup huzurunuzu bozmayın.
    bencil biriyle uğraşmak zordur.

umarım eşi evimize geçelim der ve kaynanası gelir. aileniz de biraz dinlenir.

10. 30 Ekim 2010
  11. bebeto

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    bugün yine çok üzüldüm pazar günü annemler forum istanbula gitceklermiş ablam söyledi annem sizde gelin sabah 9da gidicez dedi bende biz o saate uyanamayız malum pazar günü eşim geç uyanıyor ablamda eşi gececi ya en geç öğlen 2de evde olucaz o yüzden erken gidiyoruz dedi bende siz zaten plan yapmışsınız biz planınızı bozmayalım dedim annemde biz geldikten sonra arabayı alın siz gidin dedi telefonda konuştuk neyse sonra görüşürüz kız uyandı deyip telefonu kapattım çok zoruma gitti ağlamaya başladım kendimi çok dışlanmış hisettim eşim üzülme arba kiralar öğleden sonra ben seni götürürüm dedi hala ağlıyorum acaba benmi? çok kırılganım yoksa kırılmakta haklımıyım

12. 30 Ekim 2010
  13. bebeto

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    valla canım bugünde anladım annemde bana farklı davranmaya başladı düşün 1 aydır dişçiye gidicem anneme kaç kere söyledim gel yada ireme bak ben gidim diye her seferinde bir bahane uyduruyor temizlik yapıcam diye napalım artık onları şehir dışında yaşıyormuş gibi görücem onlar gelmezse bende gitmem halbuki 5 sokak ötedeler:çok üzgünüm:

14. 30 Ekim 2010
  15. gupset

gupset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki annenizle konuşsanız ablanızın konuşmalarından rahatsız olduğunuzu o çözer belki sorunları nızı ablanız yumşar belki

16. 30 Ekim 2010
  17. bebeto

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    canım anneme söylemiştim ablamın çok kırıcı olduğunu hemde defalarca ama annem neyapayım kızım bende arada kalıyorum dedi daha ne söyliyeyimki zaten daha gitmeyi düşünmüyorum çünkü bugün çok kırıldım anlamadığım ablam dün akşam beni aradı yarın 29 ekim tatil çalışmıyorum dedi sana gelicez annemle ay ne güzel dedim ama eşiminde tatilde olduğunu ve evde olacağını söyleyince vaz geçtiler anlamadım ki eşimdenmi rahatsız oluyorlar

18. 30 Ekim 2010
  19. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ablanız hep böylemiydi? büyük diye daha baskın bir karakteri mi var acaba? çünkü aileniz her dediğini yapıyr gibi... ev demiş vermişler, evi olduğu halde yanlarında klmasına ses çıkarmıyorlar. bebek söz knusu olduğunda aranıza girmiyorlar, tatil gününde ablanıza göre plan yapılıyor, snuçta ablanızın fevri davranışlarınızı dengeleyecek olan aileniz..