Ablam için üzülüyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve papatya2507 tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : papatya2507
  1. papatya2507

papatya2507 Doruk'um herşeyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Selam arkadaşlar,

Herkesin şu hayatta derdi var..Azı çoğu olmuyor işte...Her seferinde daha beterleri olmasın diyoruz ama can yakıyorlar hepside..

Benim derdimde ablam..Yani onun yaşadıkları ailece hepimizi üzüyor..Bir çözüm yolu bulmak istiyoruz ama bunu bizim istememiz ne kadar yeterli ki???
    Ablam 2 yıllık evli..İzmirde yaşıyor.Eşi rahmetli annemin amcasının cocuğu...Kader diye birşey varyaaa bizimde kaderimiz annemin yine başka bir amca oğlunun düğününe gitmemizle değişti..Orda gördüler birbirlerini. Birkaç ay sonra nişanlandılar..Nişan zamanı başladı zaten birçok şey...Ablamı çoğu zaman tersledi.Kendisini sıkmakla suçladı..Eee yıllarca şımarık yetiştirilmiş nerde akşam nerde sabah..Ablamdan daha çok değer verdi arkadaşlarına..Annem o zaman dedi bu çocuk adam olmaz..Bizimki dinlemedi aşk gözünü kör etmiş diye birşey varyaa işte ablam aynen o durumdaydı....beni seviyor ben onu böyle kabul ediyorum dedi..Eee böyle dedikten sonra kime ne laf düşer..Evladında olsa herkesin kendi hayatı....Henüz evlenmeden de annemizi kaybettik...Ablamla çok şey konuşamayız hemen tartışırız..Aramızda 1 yaş fark var belki ondan olsa gerek..Nişanlısı ile ilgili en başından beri sorunları olduğunu bildiğim için benimle konuşmazdı...Evlenince değişecek umutları vardı hepimizde ama olmadı..Olamadı çünkü istemedi bunu Eşi olacak şerefsiz adam...
    Ablamı sevmiyor sanki zorla verdik adi köpek her gece eve gece 2,3 lerde geliyormuş...Bazende gelmiyormuş..İçkide içiyor..Ablamı aldattığınıda söylemiş ilk evlendikleri yıllarda..Eminimki halende devam ediyordur..
    Sizce bu adamla bir ömür geçer mi?? Babam hem annemiz hem babamız çok ilgileniyor bu durumu da biliyor..''Kızım huzurun yoksa gel ya da ben alayım'' diyor ama ablamın gözü kör olmuş resmen...İnanın sinirden ağlıyorum çoğu kez..
    Benim ablam sanki hizmetçi gömleklerini ütülesin yemeğini yapsın kahvaltısını hazırlasın vs..
    Halam teyzem ara sıra ablama çekme bu adamı..Çocuğun yok çoluğun yok iyi düşün ezdirme diyor.. Ablamda boşansam birdaha evlensem sanki bundan dahamı iyi olacak.diyormuş....İnanamıyormm yaa Ünivs. mezunu bir kız yaşı daha 25 neden bu kadar güvensizlik.Ne yapacağımızı şaşırdık..
    Ablam İzmirde yaşıyor..Teyzemde ordayken yine bu sorunlar çıkmış..Aile meclisi toplanmış...Ablamda da çok hata var..üstüne o kadar çok düşüyorki herkes bunun farkında ve tüm bu olaylardan ablamı suçluyolar..tabi biricik yiğenlerine kim suç bulabilirkii alem düşkünü..Zamanında babam dedi kızım bu çocuk içkiciiiiiii pişman olursun bizimki dinlemedi..Şimdide çekiyor çektiriyor...Babamın bir dairesi var (şuanda oturduğundan başka) inşaat halinde..Gerekirse yaptırırız oturursun eğer babamla yaşamak istemezsen diyoruz...(yakında evlenecek :KK43: ) Hayat ne zor yaa.....Büyük bir sınavdan geçiyoruz..Allah yardımcımız olsun...Yakında bende evleneceğim 1,5 ay kaldı..İnanın kendimi ablamın yerine koyuyorum Allahım yaşatmasın tüm bunları diyorum...

Benim düğünüm için gelecek abla kal baya diyorum.Dersaneye gidiyorum sınavım var olmaz diyor..Ben biliyorumki bu şerefsiz adam ablamın cesaret edemediği şeyi yapacak ve ablama boşanma davası açacak çünkü sevmediğini teyzeme bile söylemiş..Soğudum demiş..Neden soğudun yaa sen hiç sevmedin ki yaktın ablamın başını...Kıslar sizin eşiniz gecenin 3 de 4 de gelse sizde msj atıp bağırmaz mısınız bunun nesi kötü ne yani eşim gelmedi alemlerde ohh maşallah mı desin..Ablam kızıyor söyleniyor bunun adı sıkmak mı olur...Vur çek kapıyı atla otobüse gel..
    İnsan dünyaya on keremi geliyor..Beni sevmeyen adamın yanında neden daha durayım..Düşünüyorum acaba söylemek mi kolay ...Sonra diyorumki bende ablamla yaşıyoruz resmen bu durumu onun acısı benimde acım..
    Psikolojik destek alması lazım..Ama çok inat..Lütfen parlak fikir verin..Hayatının geri kalanınıı bu asalak adamla geçirmesini istemiyoruz..Yeni bir sayfa açmasını istiyoruz..
    Çok uzun yazdım ama sizi sıkmamak adına daha fazla yazmak istemiyorum..

Yorumlarınız benim için çok önemli..Şimdiden çok tşk ediyorum.,

Son düzenleme: 31 Temmuz 2010
  2. 30 Temmuz 2010
  3. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Ablan şikayetçi değilse yapacak bir şey yok,vardır bir hikmeti,dışardan görüldüğü gibi olmayabilir ablan bu durumdan memnun olabilir..sen boşuna canını sıkmış olmayasın..

4. 30 Temmuz 2010
  5. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Siz ne kadar uğraşsanız da ablanız seviyorum ayrılmam ben bunu kabullendim diyorsa hiç birşey yapılamaz bence....

6. 30 Temmuz 2010
  7. NAZ20

NAZ20 AŞK BİZE ÇOK YAKIŞTI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bence bişeler yapılması lazım..
    Kendisi cok sevdiği için gercekleri göremiyor gibi..
    Birilerinin ona akıl, fikir vermesi lazım..
    Yazık, günah böyle biri için hayatını zindan etmeye değmez..
    Üstelik yakınlarına sevmiyorum, sogudum bile demiş!!!!

8. 30 Temmuz 2010
  9. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    ne desem boş seviyorsa vazgeçemiyorsa yapıcak pek bir şey yok kimseyi dinlemez bu sorunlar varken hamile kalmaz umarm

10. 30 Temmuz 2010
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.091
    Ödül Puanları:
    463
    ablan bunları görmüyor ki, sadece siz görüyosunuz
    ablan görmedikten rahatsız olmadıktan sonra bişey yapamazsınız, zorla ayırsanız, sizin yüzünüzden gül gibi kocamdan ayrıldım diyecek psikolojide şuan, hatta belkide beni kıskanıyosunuz diyebilir bile
    aldattığını bile itiraf etmiş hala gecelerin köründe geliyo buna rağmen ablan kılını kıpırtdatmıyo
    belki gerçekten psikolojik tedaviye ihtiyacı var
    bence siz kocasını evliliğini bahane göstererek değil de, başka sebebler bularak onu bi doktora götürün, belki gözü açılır o zaman

12. 30 Temmuz 2010
  13. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    Ablanızın tavrına anlam veremedim doğrusu :nazar:

14. 30 Temmuz 2010
  15. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Canım tek taraflı sevmek çok kötü, hemde bu şekilde...
    Arkadaşımın eşide aldattı ve onu evden kovdu şuan ayrı yaşıyorlar ama arkadaşım hala vazgeçmiş değil.
    Hala onunla mutlu bir yuva kurma hayalleri var, bazen onu dinleyince şaşırıyorum
    "Sen nasıl böyle düşünürsün bu yaptıklarından sonra" diyorum ama anlamıyo.
    Öylesine aşıkki ona, gözü hiçbirşeyi görmüyor, ablanında Allah yardımcısı olsun, çok sevmek gerçekten hiç iyi değil. Hele de karşındaki sevmiyorsa...

16. 30 Temmuz 2010
  17. papatya2507

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Geöen konuştum..O kadar güzel anlatıyorkii biz konuştuk o hatalarını söyledi ben beklentilerimi anlattım..Vs..Uzun zamandır hep aynı çark dönüyor..30 yaşındaki adam kendi sorumluluğu bilmiyorsa aile meclisi toplanmış ne çıkar.Birilerinin itmesi ile yuva devam edebilir mi??Şimdide tatile göndermişler zorla enişte beyde yanına başka tanıdık bir çift almış..Sevmiyor ya ablamızı tatil sevmediği biri ile geçer mi..
    Annem o kadar cesaretli çalışkan kendi yakları üstünde duran bu halimizi görüp üzülüyordur..Hayat pamuk ipliğine sarılı..Biran varsın biran yoksun....Çok şükür arkamızda ailemizin desteği sevgisi..Biliyoruzki babamızın kapısı hep açık..Ya bunlar olmasaydı..Daha kötüsü olmaz mıydı..
    Çocuk olayına gelince ilk başta teyzem tüm bu olayları ayrıntıları ile bilmediğinde ablama çocuk yap düzelirsiniz demiş ablamda ben istiyorum ama eşim istemiyor demiş..
    Sizce bunlar ne demek oluyor..Adamın planı var..Ailesinden korkmasa çoktan ablamı bırakmıştı adım kadaar eminim..Karısına sahip çıkmayan adama güvenip çocukmu yapılır yaa hem çocuk yap düzelir demekte ne oluyor eşimin sevgisini çocuğu aracı ederek mi kazanacağım..Bu kadar iğrenç birşey...

18. 30 Temmuz 2010
  19. papatya2507

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kıslar benim ablam herşeyin en iyisine laik..Hani bir laf vardır yaa eşşeğe gül vermişler bir tarafına tutmuş diye...Ayrıca eniştemin bir kolu yarım..Sakın yanlış anlamayın aile olarak asla bunu söz konusu etmedik..etmiyoruzda..Sen bir güzel yuva kurmussun başındanda seviyordun neden dört elle sarılmadın sahip çıkmadın..Ne zannediyor kendini..O kadar öfkeliyim ki benim düğünüme bile gelmesini istemiyorum..:çok üzgünüm: