Ablam konusunda yardm...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve oyademir tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : oyademir
  1. oyademir

oyademir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde ablam konusunda yardıma ihtiyacım var
    ben ve küçük ablam birbirimize çok bağlıdık taki ben evlenene kadar ben evlenincede devam etti ama hep kocamı koruyorum sözünden çıkmıyorum diye sorunlar oldu çok önemli değil ama şimdi ben bursa oturuyorum ben bursanın bir ucundayım ablam bir ucunda ama sonuçta aynı şehirdeyiz ablamın görümcesi ve kananası istanbulda oturuyorlar ben şuanki evime taşınalı 7 ay oldu ama 7 ayda sadece 2 kere geldiler evime
    ama kendi kaynanasına yani istanbula 2 hafta bir gidiyorlar ve nerdeyse bir hafta kalıyorlar
    hatta son 2,5 aydır ben ablamı görmüyorum çünkü ablam bu kadar zamandır istanbulda
    şimdi eşim ve ben bir iş kurmak için mersine taşınmayı düşünüyoruz şuanda burda zaten kimsem yok gibi aslında 2 ablam 1 abim var burda ama büyük ablam evimin yolunu bilmez 6 senelik evliliğim boyunca sadece 2 defa geldi bana abimi saymıyorum bile hiç aramaz sormaz ben şimdi mersine taşınacağımı küçük ablama telefonda söyledim ama
    bir dünya laf yedim bin bir tane azar işittim
    " ne işim varmış orda "
    "murat beni orda öldürürmüş ölüm gelirmiş bursaya" (kocamla asla bir sorunum yok aslında ablamında yok)
    "bana bir şey olsa kim gelirmiş kim koşar arka çıkarmı"(sanki burda geliyormuşlar gibi)
    bunlara benze bin dünya kelime

lütfen bana bir akıl verin ben kesin kararlıyım kısmetse mersine taşınacağız ama ablamı kırmadan onun kavga etmeden küsmeden nasıl ikna edebilirm

bu arada bende ablamda çok agresifizdir yapsal olarak çabul sinirlenir ağzımızdan çıkanı kulağımız duymaz

2. 18 Ağustos 2009
  3. oyademir

oyademir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır yanlış yazmışım ikna demeyelimde kabullenmesini sağlamayı diyelim mersine gitmemi kabullenmesi için ne yapabilirim gibi

4. 18 Ağustos 2009
  5. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    niye onların onayımı olması gerekiyor

madem çok kıymetliydin aynı şehirdeyken sahip çoksınlar

aramıycak sormıycak birde üstüne laf sayacak

varmı böyle bişey

çekin gidin bence

kimseyide ikna etmek zorunda değilsiniz

bu ne kopuk bir aile yaşantısı böyle

6. 18 Ağustos 2009
  7. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    "insanın doğduğu yer değil, doyduğu yer" dersiniz ablanıza...

ikna etme yada kabullenmesini sağlama gibi bir zorunluluğunuz yok ortada...

8. 18 Ağustos 2009
  9. oyademir

oyademir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında hepiniz haklısınız ama annemizde babamızda yok onlarda kardeştir yada aile kavramı yok ama ben yinede ablamdır diyorum ve kötü olmak istemiyorum ama dediğim gibi ben zaten bu kararı verdim izin almıyorum sadece kımadan bunu kabullenmesini sağlamaya çalışıyorum

10. 19 Ağustos 2009
  11. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    siz oradan gittiğinizde zaten kabullenmiş olacaktır

12. 19 Ağustos 2009
  13. prenses tera

prenses tera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu senin hayatın kimsenin karışmayada hakkıyok kimseyede gitmen gerektiğini kabullendirmek zorunda değilsin toplarsın eşyalarını hadi bana eyvallah der gidersin

14. 19 Ağustos 2009
  15. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    ıster Mersin'e gidersiniz, ister Antarktika'ya, kimseye kabullendirmek zorunda değilsiniz.
    Hayat sizin hayatınız, hem yanınızda olmayıp hem de hayatınızın akışına müdahale hakkı bulanlara, ablanız, aileniz dahi olsa, söz söyletmeyin bence.

16. 19 Ağustos 2009
  17. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    eşinle istediğin yere gidersin,niye bu kadar tepki gösteriyor ki,çok insan var ailesinden uzakta yaşayan,bir şey yapacaksa eşin aynı ilde olsanız da yapar,kendilerini mi düşünüyorlar aceba?

18. 19 Ağustos 2009
  19. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım ben en çok ablanın neden eşine karşı bu kadar çok tepkili olduğunu anlamadım
    eşimle bir sorunum yok diyosun o zaman ablan neden böyle olumsuz düşünüyor ki
    ablana kabul ettirmeye gelince bencede senin böyle bir mecburiyetin yok bunun için kimsenin gönlünü etmek zorunda değilsin:1no2: