Ablam ne yapsın?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve poldi tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : poldi
  1. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar..Bugün ablamın sıkıntısını sizlerle paylaşmak istiyorum. Belki bu anlattıklarımdan ders çıkaranlar bile olabilir. Ablam evli 2 çocuk annesi. Eşi vurdumduymaz, eviyle alakası olmayan, gece hayatı, yeme içme gezme, o pavyon senin bu pavyon benim diyen birisi. Bunun yanında evine nede çocuklarına ekmek parasını bırakan birisi. Pavyonda çalışan bir bayanla uzun süre ilişki yaşaması ve bunun herkesin duymasıyla bu evlilik koptu.

Ablam bize yerleşti eşinden ayrıldı. Fakat ablam ne annemle anlaşabildi nede babamla. Tamam yaşadıkları zordu onun için ama hiç çaba göstermedi bişeylere.Devamlı sinirli, iş güç tutmaz bütün gün uyuyan yada gezen biriydi. Zamanla alıştı yeni hayatına, anneme, hatta babama. Küçük çocuk bizdeydi, büyük babasında. Bu arada eniştem o kadınla aynı evi paylaştı yıllarca. 5 sene sonra enişte bey o kadından tekme yiyince bizim kızın aklını çelmiş, ablam bize ben eşimle barışacam tekrar evlenecem dedi. Annem, biz herkes o adam uslanmaz hayır gelmez ,asla barışma dedik. Değişmez böle biri, kesinlikle,, bak buraya alıştın düzenin var ne güzel dediysekte, dinletemedik , annem bu kapı sana kapanır küsersen, dövülürsen bana şikayetle gelme dedi, ve evlendiler..

Şimdi 5-6 sene oldu ikinci evliliğini yapalı aynı eşiyle..Aynı hamam aynı tas..Bugün telde konuştuk ağlıyordu, eniştem gece bunu sokağa atmış buda görümcesinde kalmış. Bekar bir sevgili bulmuş, parayı o kıza yediriyormuş. Bunlar evde ekmeğe muhtaç..Anneme deme diyor? canım çok sıkıldı..ben ne yapayım şimdi..desem annemin tavrı belli..demesem durum böyle..offf...

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Ağustos 2010
  2. 13 Ağustos 2010
  3. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Valla ablan yapacağını yapmış.. Bu saatten sonra Allah yardımcısı olsun. Bir iş güç bulup kendi ayaklarının üzerinde duramazsa vay halinize...

4. 13 Ağustos 2010
  5. poldi

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Haklısınız tekrar 2. kez babaevine dönmek nasıl olcakki. Annem duyarsa çok üzülecek hastalanacak..Çalışmayı sevmeyen biri yapısı çok tembel. Ama başka yol yok gibi...

6. 13 Ağustos 2010
  7. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    çok zor ya,keşke dönmeseymiş diyeceğim ama olan olmuş zaten.Annene söyle bence,o an sinirle gelme demiştir,kızının o haline dayanamaz,gözünün önünde olur.Çocuklar da büyümüşlerdir zaten.Bir iş bulur,kafası dağılır.

8. 13 Ağustos 2010
  9. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    İlk önce kendi ayakları üzerinde durmak için uğraşacak,en başta çocukları için,çabalayıp didinecek,yettiremediği,ailesine ihtiyaç durduğu anda da diyecek annesine ,babsına evet haklıymışsınız,hata ettim,anladım ama geç oldu,yine de ayaklarıımn üzerinde durup,0 dan başlıcam,çalışıcam,siz de bana destek olun,hiçbir anne -baba evladını reddetmez sanıyorum,ama birşeyleri ispatlaması lazım,tekrar destek beklemek için.

10. 13 Ağustos 2010
  11. poldi

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Geçen hafta ablam bizdeydi. Annem az çok farketmiş iyi olmadığını. Gitsin geçimine baksın ben ona o adamdan koca olmaz dedim dinlemedi beni, hem burada bize ne çileler çektirdi o günlere geri dönemem dedi. Haklısın dedim evimiz çok huzursuzdu o zamanlar..

12. 13 Ağustos 2010
  13. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    annen çok haklıymışda dinleyen yokmuş,illaki evlenecekti başka biri olsaymış kocasını tanıyamamışmı ki de tekrar dönmüş artık kendi düşen ağlamaz demek lazım.şimdi diyelim döndü eve ya yine eski kocasına dönerse bu ihtimal yine var

14. 13 Ağustos 2010
  15. poldi

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Çok doğru. İşe girmesi için ikna edeyim onu, para kazanınca hem kendine güvenide gelebilir. Ama çok tembel zamanında çok işe girmişti çalışmak istemedi hiç ,şimdi daha çok muhtaç o dönemlere göre aslında..Tek yol çalışmak gibi.

16. 13 Ağustos 2010
  17. poldi

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili Loca..evet annem herkes haklıydı ama dinlemedi bizi. İnan bekar kişiler istedi ablamı, çocuğunada bakarım dediler hatta, annem çocuğu vermem ben bakarım dedi. O isteyen kişi annene yakın ev tutalım hem onlardan ayrıda kalmazsın demişti. Ama ablam yok ben eşimle barışacam çocuklarım için dedi. Çocuklarını bahane etti. Büyük geldi 17 yaşına, hepsi ayrı bir tel..
    Evden attı deyince içim burkuldu çok üzüldüm, göyaşlarıma engel olamadım, abla kendin ettin kednin buldun diyemedim, sadece ne diyeyim abla sana ne dememi bekliyorsun dedimm. çok zormuş bu işler..

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Ağustos 2010
  18. 13 Ağustos 2010
  19. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    ablan çok güzel fırsatı tepmiş daha ne deyim bilemedim.:1no2: