ablamın kızı,bu da dertmi demeyin bir bakın

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve eflatun81 tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

23 Haziran 2010
    Konu Sahibi : eflatun81
  1. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    benim 5 aylık bir kızım oldu.ablamında 5 yaşında bir kızı var.ben evlenmeden önce kuzenlerimi çoook severdim yine seviyorum.ama ablamın kızı büyüdükçe kıskanç olmaya başladı.küçükler öyle olur demeyin ,onun bazı yaşıtları hiç de kıskanç değil karakteri öyle..herneyse çok kıskanç oldu..başka şehirde ablamlar.kızımla beraber memlekete gittim ilk defa kızımı gördüler.okadar kıskandıki yeğenim kızımı zarar verecek ölçüde..geldik tekrar evimize hala kıskanmaya devam ediyormuş.annem arkamızdan benim kızım için pamuk gibi yumuşacık onu sarsam demiş,yeğenim hemen atlamış hayır o sert demiş..arkadaşlar daha küçük bunlar demeyin onun kişiliği öyle olacak eminim ben onun yaşındayken kimseyi kıskanmıyordum ya.çok sevdiğim yeğenimden şimdiden soğumaya başladım buda benim canımı yakıyor

2. 23 Haziran 2010
  3. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bana bir yorum yazın ki neolur rahatlayayım.insan yeğeninden bunun için soğur mu ya..o 5yaşında benim kızım daha 5 aylık..neyapcaz bu kızla ya.ya ilerde de öyle olursa ablamla aramın açılmasını istemem çünkü o benim dert ortağım ablam

4. 23 Haziran 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363

Sizin ve dünyadaki tüm bebeleri Allahım bağışlasın inşallah..
    Küçük demeyin ama minicik zaten yeğeniniz..
    Yapmayın gözünüzü seveyim..
    Kardeşi bile olsa kıskanır o yaşta..
    Kıyamam ya ilgi bölündü diye bozulmuştur..
    Ben bu durumda büyük yaşta olan miniklere hiç kıyamam..
    Ablamın iki kızı var biri 5 diğeri 2 yaşında ben hep büyükle ilgilenirim ki üzülmesin, boynu bükülmesin diye... Asla küçüğü övücü cümleler de etmeyiz ablanın yanında..
    Ayy içim ezildi şimdi..
    Eğer bizimki kıskansaydı çok üzülürdüm..

6. 23 Haziran 2010
  7. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    hep aynı kalmaz canım daha ufak huylar degisebilir kıskanclık yapmıs demekki uzerine cok dusuyolar ondan

8. 23 Haziran 2010
  9. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bak senin yeğenlerin kıskanç değilmiş.bence bu karakter.ablamın kızı kıskanç.malesefki.hep büyüğü seversen bu sefer küçük de ezilir dikkat etmek lazım

10. 23 Haziran 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    5 yaşında kıskanması gayet normal

ilgilerin ondan alınıp başkasına verildiğinde kim olsa kıskanır. masayı okşasanız masayı bile kıskanır, siz yanından ayrıldıktan sonra masayı kırmaya bile çalışır :lepi:

onun yanındayken çocuğunuz konusunda gözünüzü dört açın. evladınızı sevdiğiniz gibi onu da sevin ki daha az kıskansın . en azından çocukta "beni de seviyorlar" diye bir düşünce var olur a.s

12. 23 Haziran 2010
  13. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    inşallah huyu değişir..ben halamı hiç sevmem biliyormusun ve onun beni sevmediğini hissederim hep..ve çok eleştirdim halamı insan yeğenini nasıl sevmez derdim babama hep..demekki insan yeğenine sinir olabiliyormuş

14. 23 Haziran 2010
  15. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    öyle yapmaya çalışıyorum zaten ama tek beni değil kim kızımı sevse onu kıskanıyor..birde bugün kardeşim telefonda anlattı bana.yeğenim bir de 7 yaşında abisi var.babam salıncakta abisini sallandırırken,kız yeğenim beni de salla dede demiş..babam duymamış..sonra gidip abisini iteklediği gibi salıncaktan yere düşürmüş,abisinin burnu kanamış..abisini bile kıskanıyor ben hiç kıskanç bir çocuk değildim ya şaşırıyorum böyle çocuklara.ben de öğretmenim benim sınıfımda çok kıskanç çocuklar da var paylaşımcı çocuklar da var..keşke yeğenim kıskanç olmasa allahım neolur onu sevmeye devam etmek istiyorum o benim de bir parçam sayılıyor

16. 23 Haziran 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Hayır..
    Eğer biz küçüğü övseydik abla kıskanırdı mutlaka..
    Küçük zaten şu an anneye muhtaç. Oyun,gezmek,elbise,takı vs. ablası kadar bilmiyor ki..
    O büyüyünce abla okula başlayacak,daha bilinçli olacak.. Dersleri,ödevleri,sınavları,arkadaşları olacak.. Kendine ait çevresi olunca bizden bile sıkılacak.. O zaman kardeşiyle ilgilenmemizi kendisi isteyecek..
    Hatta bu sene anaokuluna başladı yavaş yavaş değişmeye başladı bile..
    Kardeşine hediyeler alıyoruz beraber,elbiseler veriyoruz..
    Küçüğün ezilmesi demek yok sayılması demek..
    Önemli olan benimsetmek kardeşi,yeğeni vs.
    Annesi bağırsa önce ablası kızıyor "anne kardeşimle yüksek sesle konuşma" diye..

18. 23 Haziran 2010
  19. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yapmayın ama... öğretmenmişsiniz. her çocuk birbirinden farklıdır bilirsiniz. bir çocuk kıskanç diye onu niye sevmeyesiniz ki :1ninca:

siz olanları biraz abartıyorsunuz bence. kıskanmayan çocuk görmedim ben kaydirigubbakcemile3

ilginin paylaşılmasını istemiyor. tüm ilgiler onda olsun istiyor. onun davranışları gayet normal sizinki biraz abartı.

ona da aynı şekilde ilgi gösterirseniz, davranışlarının evladınızın canını yakacağını anlatırsanız, kardeşi olarak tanıtırsanız, ne kadar çocuk da olsalar anlarlar.

siz yeter ki ilginizi tek tarafa vermeyin buyrunnnnnnnnn