Acısız Epilasyon & Emla Krem

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve puff tarafından 13 Haziran 2007 başlatılmıştır.

13 Haziran 2007
    Konu Sahibi : puff
  1. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Evet kızlar ...Bu krem Kesinlikle süper...Tarafımdan denendi ve onaylandı..Artık jilete son...Forumda okumuş ve kullanmaya karar vermiştim..bugun denedim...inanılmaz bişey bu ya...bugune kadar çektigim acıya yazık vallahi :KK43: inanın sanki jiletle alıyomussunuz gibi acısız...hatta ben makineyle alıyorum..makinenin derimde gezdigini bile hissetmiyorum..Bazı arkadaşlar kremi sürdükten sonra biraz acı oldugunu soylemişler...ama ben hiçbişey hissetmedim..hala da uyuşuk bi haldeyim :p etkisi gecince kim bilir nasıl agrıcak oralar buralar :Roflol: Süper bişey..emla kremi tavsiye eden arkadaşlara teşekkürlerrr....ayrıca krem sigorta tarafindan da karşılanıyomuş..yazdırıp ücretsizde alabiliyosunuz...
    elmayanak93 bunu beğendi.
  2. 13 Haziran 2007
  3. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım eczanelerde bulunuyo ben 27.ytl ye aldim...buyuk ihtimalle tüm eczanelerde vardir..yoksa bile siparis edersin getirtirler..
  4. 13 Haziran 2007
  5. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    valla uyuşukluk geçince agrılar olur diye düşünmüştüm ama hiç agrı olmadı....bu daha da süper :)
  6. 13 Haziran 2007
  7. cranky

cranky Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar benim krei 3. kullanışım oldu dün.gerçekten çok etkili..kremi dikkkatli bir şekilde sürüyorum sonra serayla kapatıyorum 1 saat bekliyorum.makineyle alıyorum.ilk defa denediğimde etkisi geçince çok acımıştı,artık hiç acımıyor.20 dk da işlem tamam,pamuk gibi...
  8. 14 Haziran 2007
  9. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım sanmıyorum oyle bi etki yapıcagını...ama tabi ilk kullanisim...eger oyle bi etkisi olursa yazarim size..
  10. 14 Haziran 2007
  11. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ya cidden yazarlar mi diye merak ediyorum..Doktor sorarsa ne yapıcaksın bu kremi die :))) ne dicez nasıl yazdırcaz varmı aranızda hic bu kremi sigortadan alan? yarın ben gidicem ilac yazdırmaya bu arada bunu yazdırmayıda denicem..ama sorarsa doktor ne desem diye dusunuyorum :p bide icindeki tüpler cok kücük ya..insan sunu buyuk krem kutusuna koyar be :))) ikide bi ugrastiricaklar bizi..emla nin üreticisine mektup yazalim :D:D:D
  12. 14 Haziran 2007
  13. evet bende kullandım.gerçekten acıyı yok ediyo.ama biraz yoğun sürüp yarım saat kırk dakika kadar beklemelisniz.sonrası zaten uyuşukluk ..az süre bekleyince tüylern kopuşunu duyuyorsunuz ama uzun süre beklerseniz acı yok ..hissiz bir bölge kalıyo geri
  14. 14 Haziran 2007
  15. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    karşılıyomuş canım bende zaten sigorta eczanesinden aldim ..sordum sigorta karşılıyomu diye evet dediler..yazdırırsanız alabilirsiniz ücretsiz.ama mesele onu yazdırmak..zaten bu krem genellikle bazı hastalıklarda kullanılıyo..mesela ozellikle kanserli cocuk hastalarda belden su alınması esnasında bu kremle anestezi uyguluyolarmıs..
  16. 14 Haziran 2007
  17. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bazen ağrı cerrahi, tetkik işlemi, kemik iliği biyopsisi veya belden sıvı alınmasına bağlı gelişebilir. Bu tip girişimsel işlerde cilde buz uygulanması, florokarbonlu soğutucu spreyler veya lokal anestezikli krem (EMLA krem) cilde uygulanabilir: EMLA krem uygulandıktan sonra cilde iğne batırıldığında acı duyulmaz. Ciltten daha alttaki katmanlarda ağrının ortadan kaldırılması için ise EMLA krem sürüldükten sonra cildin altındaki tabakalara lokal anestezik verilir. EMLA krem sürüldükten sonra istenen etkiye ulaşmak için 60 dakika beklemek gerekir. Kemoterapi için port yerleştirilen hastalarda porta iğne batırılmadan önce port üzerindeki deriye EMLA krem sürülmesi çocuk için konfor sağlar.

Belden sıvı alınması işleminde de EMLA krem ve lokal anestezik uygulaması yapılarak hastanın şikayetleri en aza indirilmeye çalışılmaktadır.(alıntıdır)
  18. 14 Haziran 2007
  19. puff

puff KK Pro Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım zaten emlasiz alamam ben imkansız yani...valla annem alıyo nası dayanıyo bilmiyorum :)) ben makinenin jilet başlığını kullanıyodum onceden ama yani jiletde 1 gunde tekrar cıkarıyo tuyleri.. ama bu emla super...