Acaba ben mi abartıyorum?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve incitanem tarafından 3 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Kasım 2008
    Konu Sahibi : incitanem
  1. incitanem

incitanem Guest

Selam bayanlar..Beni tanıyanlar bilirler derdim var köşesine kolay kolay konu açmam.Hatta toplasak 2 yada 3 mesajım vardır dertle ilgili..
    Ama sanırım bu sefer fikilerinize ihtiyacım var..
    Tanıyanlar bilir yaklaşık 6 yıllık bir ilişkiden sonra ağustosta nişan yaptık.
    Çoğu kişinin olduğu gibi sorun nişanlım veya ailesi değil.Tam aksine her şey tam istediğim gibi gidiyor.Ailesi de nişanlım da her şeyi benim istediğim gibi yapıyorlar.
    Ama buna rağmen nişanlandığım günden beri annemde sürekli bir eksik arama,hata arama kusur bulma gibi tavırlar olmaya başladı.Bazen açıklıyorum anne bak bundan dolayı böyle yaptılar can sıkıcak bir durum yok diyorum bu sefer de sanki ben onları koruyormuşum gibi algılayıp suratı değişiyor.Üzülmesini de istemiyorum annemin.
    Ama hep "bak ne zaman oldu aramadılar".Yok "aradım sanki isteksiz konuştu kayınvaliden"..."Bak gördün mü onu böyle yaptılar bunu şöyle yaptılar."..vb.
    Az önce aradım annemi konuşurken birden konu geldi nasıl geldiyse "en son ben aramıştım komşudaydı da zaten pek konuşmadık.O zamandan beri hiç beni geri aramadı.Nasıl dünür anlamadım gitti"dedi.Moralim bozulmadı değil.Sadece bunlar değil şimdi sıcak olayı anlattım ama çok dikkat ettim o kadar küçük şeylere takılıyor ki annem sanki gerçekten kusur bulmak için çabalıyor gibi.Belki de beklentileri fazla ama anne olarak daha idareci olması gerekmiyor mu daha çok kızıştırmak yerine.Onu ve kendimi üzmeden nasıl düzeltirim ne olur bana yardım edin..

2. 3 Kasım 2008
  3. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    aslında annenin senin için onların ufak tefek hatalarını kapatması gerekir.
    ama kız annesi ve sanırım senin gitmene üzülüyo. hatta aklımdan seni kayınvalidenden kıkandığı da geçti :KK66:

4. 3 Kasım 2008
  5. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Annen sana çok mu düşkün?
    Sanırım kimseyle paylaşmak istemiyor.
    Madem savundun sanıp sana kırılıyor boşver desin.
    Zamanla alışır bu duruma.
    İnsan ailesinden ayrı kalınca çok koyuyor söylenenler.
    Alttan al boşver.

6. 3 Kasım 2008
  7. mavi_patikli

mavi_patikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.567
    Ödül Puanları:
    163
    Canım annen seni yavas yavas elinden uçtugunun farkına varmaya basladı...benneyaptımki

benim düğünüme daha çok uzun zaman varken benim annem de böyleydi :çok üzgünüm:

kıyamıyorlar kızlarına...ama haklılar da zarar görmeni istemiyor bu yüzden sürekli savunma halinde..

Annen seni kaybetmekten korkuyor daha doğrusu ewliliğe daha da yakınlaştıgını anladı ..:a015::a015::a015:

8. 3 Kasım 2008
  9. incitanem

incitanem Guest

evet annem gerçekten çok üzgün..Ama ben zaten onun yanında değilim yıllardır.Şehir dışında yalnız yaşıyorum.Yanından gidecek değilim ama tabi ki anne işte biliyorum ne kadar üzüldüğünü.Belki de bu yüzden bu tavırları..:nazar:

10. 3 Kasım 2008
  11. incitanem

incitanem Guest

ben yıllardır dışarda yalnız yaşıyorum o yüzden bana karşı hep özlem içinde.Sanırım düşkünlüğü ordan geliyor bana..Zaten artık konuyu değiştirmeye bakıyorum.Kırılmasını asla istemem çünkü annemin..

12. 3 Kasım 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    anneciğin seni veriyor ya canım ister istemez tetikte.herşeye hazırlıklı..:sm_confused:
    çok eşinin ailesini korumacı bir tavır takınma sende.
    paylaşamıyor olabilir anne yüreği..:1hug:
    senin o tarafa düşkün olmana da içlenmiş olabilir.
    belkide elektrik alamadı dünür olarak..:çok üzgünüm:

14. 3 Kasım 2008
  15. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ayrı yaşamak aradaki hasret acısının daha da yoğun olmasına sebep oluyor.Ben de ayrıydım hep.Ne ben onlara doyabildim ne onlar bana.

16. 3 Kasım 2008
  17. incitanem

incitanem Guest

canım böcüğüm ben zaten korumacı bir tavır sergilemeden hani canımızı sıkmaya değmez gibisinden konuşmalar yapıyorum ama o sanırım öyle algılıyor.Evet elektirik alamamış olabilir ama sürekli bana hata gösterir tavır sergilemesi de beni üzüyor ve endişelendiriyor.Biliyorsun hepimiz aileler konusunda çok titiz davranırız.Aman sorun çıkmasın diye çok uğraşırız.Bu korku daha çok sarıyor beni..Ben kesinlikle annemden başkasına düşkün olamam.O benim her şeyim hani karşı tarafa düşkünlük gibi bir şey sözkonusu bile olamaz.Ben sadece ufak şeylere takılmamaya bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Kasım 2008
  18. 3 Kasım 2008
  19. boncuhh

boncuhh anne oluyorumm:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yazını okudukca aynı benım durumu yazmıssın aynı sorunları bende yasıorum.bende ne yapacagımı bılmıorum.:KK43:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.