Acaba ben mi yanlış düşünüyorum?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cadoloz_x tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : cadoloz_x
  1. cadoloz_x

cadoloz_x Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benım cok sevdıgım kıyamamadıgım bı arkadasım var 6 yıldır hayatına kımse gırmıyodu ve 1 2 kısıyle olcak gıbı oldu ama olmadı o bunu bıraz sorun halıne getırdı ve boslukta suna onu cok ıyı tanıyorum ve ıs yerınde karsına bırı cıktı bı unıverıstede doç. adam 69 lu arkadasım 86lı adam naptı nettı aklına gırdı arkadasım yaısnı bellı etmıyo falan dıyo ama edıyo okadar guzelkı arkadasım ve dıs gorunusede onem veren bırı suan boslukta oldugu ıcın adam nerdeysekandırmak uzere ama cıddı bısey olsa 10 yıl sonra adam yanında cok yaslı kalcak ve mutsuz olcak :çok üzgünüm: oda bosluktayım belkı ondan hosuma gıdıyo dıyodu ama suan ole demıyo ve cok yakınım bı docla evlı ve onun arkadaslarının eslerını tanıyorum hepsı ıstısnasız esını aldatıyo kadın sakın ama sakın ortamı okadar musaıtkı ısteyınce hemen yapabılıo dıyo ama ben bunu arkadasıma anlatamaıyom acaba benmı yanlıs dusunuyorum ama onun uzulmesını ıstemıyorum hıc :çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Kasım 2010
  2. 15 Temmuz 2009
  3. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım şimdi sen arkadaşına ne anlatırsan anlat seni yanlış anlayacaktır... bırak bakalım bir süre kendi tercihini yaşasın... zamanla eğer kendine uygun değilse anlayacaktır... hatta sen de ilişkilerini gözlemeyebilecek konumda ol ki arkadaşının göremeyeceği şeyler olduğunda bir şekilde anlatmaya çalış...

baştan ön yargılı olursan arkadaşın seninle yaşadıklarını paylaşmayacaktır...
    hatta kafasında soru işaretleri ; tereddütleri olsa bile bunları görmezden gelecektir...

şimdilik destek olmaya çalış bence... arkadaşın cidden küçük bahsettiğin kişi de gerçekten büyük ... arkadaşını hatadan koruyayım derken daha da çok hata yapmasına izin verme...o da zamanla anlayacaktır ...

4. 15 Temmuz 2009
  5. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım, öncelikle şunu bil arkadaşın çocuk değil 23 yaşında genç bir kız...
    Duygusal boşluktan ötürü gönlünü kaptırmış olabilir ama bırak bunu zamanla anlasın...
    Bir süre sonra farklılıkları ortaya çkacaktır, hayatttan beklentileri farklı olacak yaş itibarıyla biri gezip tozup sabahlara kadar eğlenmek isterken diğeri kitap okuyup dinlenmek ve çalışmak isteyecektir akademik kariyeri ve sorumlulukları nedeniyle....

Ben de üniversitedeyken doçentle çıktım hem de 2 yıl...Ayrıca aramızda senin arkadaşınla arasındaki kadar fark yoktu... Bizim aramızda 9 yaş fark vardı... Sonra onun bir çalışma için Amerikaya gitmesi gerekti.. Gözden ırak olunca gönülden de ırak oldu...

Yanlız bir tanıdığım doç ile evli yok doçlar aldatıyor eşlerini falan demen çok yanlış.... Aldatmanın mesleği olmaz arkadaşım... Ne yani o tanıdığını da mı aldatyor eşi....
    Akademik ortamda evlilikler çok zor yürür, eşlerden biri akademik kariyer yapıyor diğeri değilse evlilikte sorunlar oluyor, ama aldatma yüzünden değil, akademik kariyer yapanlar herzamsn işlerini özel hayatlarının önünde tutmak zorunda oldukları için....
    Lütfen genellemeler yaparken daha hassas olun, her meslekte eşlerini aldatan insanlar olabildiği gibi eşine deli gibi aşık, taparcasına bağlı erkekler de vardır....

6. 15 Temmuz 2009
  7. cadoloz_x

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet sımdı kesın basladı ama bana henuz solemedı sana bısey solucem dıyıp duruyo ertelıyo sımdı deıl sonra falan dıyo :KK43: bana herseyını anlatırdı ama bole buyuk bıseyı solmedı desteklıyomus gıbımı yapıyım yanı ama adam okadar ıyı bılıyokı nasıl dabrangını kaıdnlara kandırcak onu ve mutsuzmu olcak yanı nasıl davranıyım

8. 15 Temmuz 2009
  9. cadoloz_x

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben ablamın arkadasının benı uyardıgını yazmak ıstedım o esınden ve esının arkadaslarının eslerının sıkayetlerını soledı aslında benı korkutan arkadasımı hemen evlenmeye ıkna etmesı hemen 5 6 ay ıcınde evlenmek ıstemesı ıllakı cocuk deıl ama onu dusunmeden edemıyorum

10. 15 Temmuz 2009
  11. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    sen uyarılarını yapıp çekincelerini arkadaşına anlatırsın
    karar ona kalmış
    bilirsin yaptığımız şeyin hata olduğu herkes söylüyor olsa bile
    biz bunu yaşayarak öğrenmek isteriz
    çünkü her şeye rağmen içimizde bir umut ışığı taşırız
    ne yaparsan yap arkadaşın kendi bildiğini okuyacaktır
    dileyelim senin düşşündüğün gibi olmasın

12. 15 Temmuz 2009
  13. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Büyük ihtimalle aarkadaşın adama değil adamın kendisine gösterdiği ilgiye hayran kalmış ve kapılmış.
    Şuanda sen ne dersen de ne yaparsan yap faydasız bence. arkadaşın kendisi yaşayıp görecek ben bunun başka yolunu göremiyorum malesef. ama umrarım sonuçları ödeyeceği bedel ağır olmasın

14. 15 Temmuz 2009
  15. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    valla kocaman kız adam şekerle kandıracak değil ya.. siz de yeterince uyardıysanız yapacak birşey yok..
    hem belli mi olur belki çok mutlu olurlar..

16. 15 Temmuz 2009
  17. cadoloz_x

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benımde kesınlıkle temellım mutlu olması ınsna bzen mantıklı dusunemezde bırı onu kendıne getırırya ben onu kendıne getırmek ıstıyorum sadece ama sadece korkum oducegı bedelın agır olmaması

18. 15 Temmuz 2009
  19. Poison

Poison tarçınlı kek =) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Bence ona internetten veya cevrende varsa daha once boyle bir evlilik yapmis ve pisman olmus insanlarin hikayelerini anlat. belki bu sekilde yardimin olur.. Ama su da var 23 yasinda bi insan sonucta heralde ailesi de vardir, uyarmaya uyarmalisin tabi ama kendini bu kadar sorumlu hissetme. ilerde bi pismanlik yasarsa ayrilir, bu da ona ders olmus olur. bazi insanlara ne kadar soylersen soyle basina gemeden idrak edemiyor bazi seyleri...