Acaba hastalk mdr? Yardm...:(

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve yellowblack tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : yellowblack
  1. yellowblack

yellowblack Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya benim aslında ne olduqunu bilmediqim bi sorunum var ki insallah yardımcı olabilirsiniz CADIARZU ya bende sürekli bişeyleri sayma qibi bi takıntı war... 5-6 aydır war olduqunu anladım fakat ilk zamanlar bu kadr rahatsz olmuodm ...ama su son 2 haftadır qaliba artıs qösterdi ..yolda yürürken, tw izlerken ya da bilqisayarn basındaykn qözüme takılan tabeledaki bi yazı ya da bi paraqrafı orda yapmam qereken işi bırakıp outurup tek tek sayıyorm ...üsenmiorum.dönup emin olmak ister qibi tekrar sayıyorum...ders calısamaz kitap qazete okuyamaz oldm ...bu bi hastalık mıyoksa sadece basıt bi takıntı mı fikirlerinizi bekliorm ...kafamçokkarıştı

2. 8 Temmuz 2009
  3. yellowblack

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yardımcı oLabiLcek kimse yok mu ya internetten de arastırdm ama offf buLamıorm nedir bu yaa:S

4. 8 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

Evet canım bu takıntı oluyorr bendede vardııı küçükken ve bu yaşa geldim hala devam ediyor.Anksiyete bozukluğu oluyor sanırım benımkı oylede senınkını bılemem:nazar:

6. 8 Temmuz 2009
  7. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Bende de vardı bu
    Konuştuğum her kelimeyi, duyduğum her kelimeyi kaç harfli diye sayardım.
    Tek mi çift mi, 3ün 4ün 5in katı mı değil mi vs şeklinde kategorize ederdim
    Sonradan kayboldu kendiliğinden :roflol:

8. 8 Temmuz 2009
  9. yellowblack

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hiç kendiliqinden kaybolck bişeye benzemio ya gecenlerde durakta otobus bekLerken karsıyaka doğançay dolmusunu sayıp saçma sapan hesaplamalar yaparken binmem qereken otobusu kaçırdm we her qün biraz daha artıo qibi :S offf çok mu takıorum acaba :-)

10. 8 Temmuz 2009
  11. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bu ve buna benzer takıntılar bendede vardı.herşeyş sayma.araba plakalarını ezberleme,tel no larını ezberleme gibi takıntılarım vardı.bu 5-6 sene sürdü.artık beynim yeter kapasitem almıyor diyene kadar.başım sürekli ağrımaya başladı.beynimi zorluyordum çünki.sora teker teker kendimi bu takıntıları bırakmaya zorladım şimdi çok şükür rahatım.yine arabayla giderken araba plakalarını okuyorum ama arkamı dönüp tekrar ezberlemek için zorlamıyorum.

12. 8 Temmuz 2009
  13. yellowblack

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende plaka ezberLeme qibi bise yok .. ama pLakaLarı okuyup sayıyorum... ya da bi tabelada ki yazıları okuyorum ...onca i,ö,ü qibi harflarde ki noktaları saymıorum sonra harflern noktalarıyLa fLn sayıyorm tekrardan fLn...artk uyku düzenim bozuldu beynim we qözlerm yoruLdu ...kendi kendimi yatıstırmaya,frenlemeye çalısıorm ama bi yardm aLmam qerekck qaLiba :S

14. 8 Temmuz 2009
  15. merwe90

merwe90 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Emin değilim ama obsesif kompülsif lik olabilir.

16. 9 Temmuz 2009
  17. drknss

drknss Sabır ver Allah'ım....... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yalnız diilsn bende böyleymm =D 7 aydır psikoloğa gdiorm ama terapilerde hiç danışmadm bu konuyu bak iyi hatırlattın bi dhaki seansta sorucam CADIARZU

18. 9 Temmuz 2009
  19. yellowblack

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bi noktadan sonra deLirtio insanı yarn randewu aLmaya qtcem bir an önce bi çözüm buLmam Lazım beynim yoruLdu (:-) sende qeciktirmeden sor bnce bi yawrucumm:-)