acaba nasıl bir mantık bu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve caldion78 tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : caldion78
  1. caldion78

caldion78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    mrb arkadaşlar bi kaç aydır eşimin yeni bir huyunu keşfettim daha doğrusu bugünlerde kesinleştirdim .... eşim ve ailesi dinine düşkün hatta babası ilahiyatcı öncelikle bunu söyleyeyim bense bu zamana kadar olabildiğince rahat yaşadım hiç bir seyime karışılmadı nese kısa kesiyim eşimle oturup konuşurken açıklık kapalılık olsun gerekse ailelerimiz yönünden olsun onun ailesi ablası annesi dört dörtlük müslüman namuslu benimki güvenilmez gibi imalarda bulundu hatta benide o gözle gördüğüne eminim yine dünkü konuşmamızda annemin istediği zaman çarsıya çıkmasından konu açıldı bu arada annem 42 yasında çıkamazmış nasıl tek başına dışarı çıkarmış eeeee o zaman bende senn annen çıkıyo ya dedim onun yetişdiği ortam farklı die salakça bi cvp aldım ya bu namus nasıl bişi ilahiyatcı olmayanların elindemi gezio acaba arasıra o kadar bozuluyorum kırılıyorum ki tek kendi ailesi namusunda kitabında ne yapım ben şimdi bunun mantığını nasıl değiştirebilirm artık dışarı çıktığımda adım atarken bile korkar oldum yalnış anlar die

2. 26 Şubat 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Haklısın canım. Ayrıca madem böyle düşünüyor, yanlış anlama seni küçümsemek değil, gidip kendi tabiriyle kapalı biriyle evlenseydi. Aklı nerdeymiş. Terbiyeyi,saygıyı, iyiliği, temizliği ve ne sınırlarda yaşayacağımızı belirleyen şeyler açıklık, kapalılık filan değil. Kapalı biri olarak söylüyorum, kapalılar heryerde nasıl davranacağını biliyormuşta, olmayanlar bilmiyormuymuş.

4. 26 Şubat 2010
  5. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    evet canim bu sorun suan pek cok erkekte var hatta ailesi o kadr dine duskun olmasa bile bi kadinin tek basina disari cikmasi ayip gibilerinden cagdisi dusunceleri var erkeklerin.sanki sokaklara bir ton erkek diziliyor ah bu kadin ciksada saldirsak bi an once diye bekliyor:))) yani bi kadin basi kapali degilse disari cikamaz ama kapaliysa bas ortusu onu korur.valla kapali olup aciklardan beter giiyinen pek cok insan gordum edep bence kapalilik veya aciklikla olmaz.esin zamanla senin annesi gibi olmani bile isteyebilir ama bastan tutumunu belirle herkesin dini yonden ne yasadigi ve dinden ne anladigi kendine aittir bence

6. 26 Şubat 2010
  7. caldion78

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bunun derdi kapalılık deil bunun derdi ailesini çok farklı boyutlara tasıması sürekli annesini ablasını dile getirmesi özellikle ablası dünyada falan bi tane heralde gözünde ben öle hissediyorum cünkü genelde kullandığı kelime ablası gibi karakterli biriyle evlenmek istermiş

8. 26 Şubat 2010
  9. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    ben karaktersizmiyim deseydin.yada uzgunum cok gec evlendik artik ama illa asiri karakter istiyosan ben seni tutmayayim deseydin

10. 26 Şubat 2010
  11. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Cnım evlenmeden önce bu farkı düşünmedin mi peki ?
    Senin için zor olcak Allah sabır versin ne diyim..

12. 26 Şubat 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    müslüman insan öncelikle kalp kırmaz iftira atmaz. bedeni de zihni de namusludur. kötü düşünceler beslemez kalbinde.
    herkesin amel defteri ayrıdır. ak koyun kara koyun öteki tarafta belli olacak hırs edip günaha girmeyin. ona da açıkça söyleyin.

14. 26 Şubat 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Sen neymişsin o zaman, karaktersiz mi? Madem artık derdi neyse evleneceği kişiyi ona göre seçseymiş. İnsanın eşini bir başkasıyla kıyaslaması çok ayıp bence ve sinir bozucu. O zaman git ablanla evlen tövbe est.

Erkeklerin genelinde var bu. İlla kendi ailelerinden birilerini öve öve bitiremeyecekler. Madem beni beğenmiyorsun evlenmeseydin o zaman.

16. 26 Şubat 2010
  17. caldion78

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    valla aslında düşünmüştüm hatta o kadarda ii düşünmüştüm ki onların dini açıdan daha bilgili oluşu bana bişeyler katar sanmıştım ama bu zamana kadar en ufak bi hata yapmamama rağmen bana güvenmediğini hissetmek beni tamamen hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim artık koyverdim gtsin bakalım

18. 26 Şubat 2010
  19. caldion78

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    . O zaman git ablanla evlen tövbe est. dediğniz gibi çok dilimin ucuna geldi ama söylemedim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.