acele yardım

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve xoxzlems tarafından 23 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : xoxzlems
  1. xoxzlems

xoxzlems Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 15 mayısta doğdu. şu aralar aşırı derecede geriniyor. birde elini sürekli ağzına burnuna ve gözüne götürüyor. bende göz tansiyonu var. 10 gün sonra bebeğimde de olup olmadığını öğreneceğiz. göz tansiyonu olan bebekler ellerini sürekli gözlerine götürürmüş. bende çok korktum. sizinkilerde götürüyormu.cevap yazarsanız sevinirim.

2. 23 Temmuz 2008
  3. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda 14 mayısta doğdu ve aynen çok fazla geriniyor elinide göz değil sadece tüm yüzünde fazlasıyla gezdiriyor.normal hareketler sonuçta ama inşallah bebeğinde bununla ilgili bir durum yoktur.ben olduğunu sanmıyorum eğer bebeğin benim oğlum gibi fazla hareketliyse normaldir.. sanada çok geçmiş olsun...

4. 23 Temmuz 2008
  5. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim bebegini gerinmesi cok normal bu sayede boyu uzuyor, surekli yatmaktan kaynaklanan rahatsizligini gideriyor.Bebekler ellerini kesfettikten sonra dokunma duyularini gelistiriyorlar ve dogal olarak ilk kendi uzerlerinde kesifte bulunuyorlar.
    Benim annemde glokom hastasi bu risk bnde de var .Ama bu rahatsizlik belli bir yastan once cikmiyor benim bildigim.Iicini ferah tut.Eminim ki hic bir sey cikmayacak

6. 24 Temmuz 2008
  7. çixgxdem-xoxzal

çixgxdem-xoxzal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebegimde elinii gözüne getiriyyoooo bence normalllll kafana takma

8. 24 Temmuz 2008
  9. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebişim ilk doğdu günden beri çok gerinio ellerini yüzüne götürüyo hatta bu aralar saçlarını tutup çekmeye çalışıyo benim çok hoşuma gidiyo onu öyle izlemek hiç sorun olabilceğini düşünmemiştim öyle olduğunuda sanmıyorum zaten sende çok fazla takma kafana mercan_dilaranın dediği gibi keşifte yavrularımız :)

10. 24 Temmuz 2008
  11. Erence

Erence sensiz olamam...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende arkadaşlara katılıyorum. htta konuşuyorum onunla yüzünden gözünden ne istiyosu diye:) gerinmeside normal bence

12. 26 Temmuz 2008
  13. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum da 15 mayısta doğdu..şu aralar ellerini yüzünün her yerinde dolandırıyor..hatta uyumadan önce gözlerini oğuşturuyor ve elleri gözleri üzerindeyken uyuyor..çok da hareketlendi bu aralar hem ayaklar hem eller hiç durmuyor..sesler çıkarmaya başladı..gülüyor sürekli biri konuşurken...maşallah yavrulara...bence de herşey normal hiç üzülme..

14. 30 Temmuz 2008
  15. rabiyasin

rabiyasin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de henüz hamileyim..eylülde anne olucam..çok mutluyum

16. 30 Temmuz 2008
  17. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ALLAH SAĞ SAĞLİM BİZLER GİBİ BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALMAYI NASİP ETSİN CANIM:1hug:

18. 30 Temmuz 2008
  19. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    özlems korkacak birşey yok canım... bizim bebişlerinde elleri sürekli yüzlerinde. benimki kulağını tutup bir çekiyor. öyle şiddetliki canı yanınca da ağlıyor. emziğine de aynı şeyi yapıyor. tutup hızlıca çekiyor sonra bir çığlık sorma gitsin. şimdilik uğraşacakları tek şey kafaları yüzleri gözleri. dün benim kolumu öyle bir güçlü tuttuki tırnaklarının izi kaldı. kendini de böyle sıkıyor. nasıl canı yanıyordur Allah bilir.. inşallah birşey çıkmaz bebişinde.