Acemiyim yardım lütfen..

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve CADI ÇİNGENE tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

29 Ocak 2009
    Konu Sahibi : CADI ÇİNGENE
  1. ARKADAŞLAR MERHABA BEN 4 AYLIK HAMİLEYİM VE BU BÖLÜMÜ ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORUM.SİZLERDEN RİCAM İLK ÇOCUK ACEMİLİK VAR VE NELER ALINMASI GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUM ÇOK FAZLA ŞEYLER YAZILMIŞ BEN ÖNCELİK KIYAFET ALSUN SAĞLIK AÇISINDAN KULLLANACAĞI ÜRÜNLER OLSUN GEREKLİ OLANLARI ALMAK İSTİYORUM MALUM DURUMLAR PEK İYİ DEĞİL ŞU KRİZ ORTAMINDA NE OLACAĞIMIZ BELLİ DEĞİL.ÇOCUK ODAMIZ VAR AMA ODA TAKIMI ALMAKTA KARARSIZIM AYRICA PARK YATAK ALMAK İSTİYORUM YATAK ODAMA KOYUCAM ODA SİZCE GEREKSİZMİ OLUR BİDE ALDIKLARINIZIN MALİYETİ ÇOK ABARTIMI KAFAMDA HESAP YAPMAYA ÇALIŞIYORUM KORKUYORUM UÇUK FİYAT ÇIKACAK DİYE ŞİMDİ ÇOCUĞA NE ALMAM LAZIM HANGİ MARKA TERCİH ETMELİYİM BANA Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN BEKLİYORUM.:eek:

2. 29 Ocak 2009
  3. öncelik kıyafet neler almalıyım bu konuda hiç bilgim yok.

4. 29 Ocak 2009
  5. KİMSE YOK GALİBAfisfisfis

6. 29 Ocak 2009
  7. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Çok iyi olmuş böyle bir başlık açan, benim gibi bilmeyenlerde öğrenir, bende aynı senin gibiyim.
    Benimde çocuk odam var ama kiracı olduğum için hazırlamıycam çocuk odası falan, hoş kendi evim olsada almazdım , genç odası alırdım.
    Ben bi arkadaşımla gezmeye gittim bebek mağazalarına orada kafamda bir iki net birşey belirledim.

2 tane hastane çıkışı, bir kışlık bir yazlık battaniye, ateş ölçer, biberon, emzik, göğüs kalkanı.
    7-8 tane alttan çıtçıtlı badi, kilotlu çorap, alt değiştirme minderi, bebeğin banyosu için gerekli şampuanlar, bebek deterjanı, bebek küveti.
    Seninde bebeğin yaz bebeği olacak onun için kışlık yelek ceket felan alma, birde bir bilenle git bebek alışverişine. Ben öyle yapıcam.

8. 29 Ocak 2009
  9. CANIM BEN DE BURADAN TAKİP ETTİĞİM KADARIYLA BİŞEYLER ÖĞRENDİM YA ÇOCUK NASIL TUTULUR NASIL EMZİRİLİR BUNLARA BİLE HEP NETTEN BAKIYORUM.
    EVİN KİRAYMIŞ ÇOCUK ODASINI İİLERDE YAPMAK MANTIKLI BENİM EV KENDİMİN AMA YİNEDE KARARSIZIM DİYORUM ŞİMDİ ALDIĞIM ODA TAKIMINI KAÇ YIL KULLANABİLİR KAFAM KARIŞIK HEVESTE VAR İLK ÇOCUK HERŞEYİ YAPMAK İSTİYOSUN.BEBEK ARABASI ANA KUCAĞI VS.BUNLARHEMEN Mİ ALINMALI YA KAFAM KARMA KARIŞIK NEYDEN BAŞLAYACAĞIMI BİLMİYORUMkafamçokkarıştı

10. 29 Ocak 2009
  11. ateş ölçer, biberon, emzik, göğüs kalkanı. GİBİ ŞEYLERİ NEREDEN ALIYOSUNUZ NETTEKİ SİTELERDE VAR AMA BEN NETTEN ALIŞVERİŞİ YAPMIYORUM.YAA BİŞEY BİLMEMEK ÇOK KÖTÜÜ

12. 30 Ocak 2009
  13. galatea79

galatea79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım istanbulda olman senin için avantaj... eminönünde havuzlu han diye bi yer var... kime sorsan orada gösterirler... orada bebek ve anne ile ilgili herşey var... dükkan sahipleri artık işin uzmanı olmuş, yardımcı oluyorlar şu lazım bu değil diye... göğüs pedi emzik ne ararsan var... benim de ilk bebeğim olacak çoğu şeyi oradan tamamladım abartıya kaçmamak gerek zaten anneanneler ve babaannelerde çok yapıyo zaten e bi de hediye geliyo filan... benim mart sonu olacak doğumum kısmetse.. kıyafet olarak genelde ilk 3 -4 aylık olanları aldım sonra bebeğin gelişimine göre çıkar alırım diye düşündüm.. en çok alttan çıtçıtl body aldım mother care de indirim var...yeni bebek kusar veya altını pisletir diye pijama takımı ve tek altlı üstler aldım tanesi 2-3 lira filan.. ağız mendili ve önlük çok aldım.. hastane çıkışı 2 tane polar battaniye penye battaniye, şapka eldiven çorap patik penye yelek puset ana kucağı portbebe bakım seti burun aspiratörü emzik biberon suluk küvet bebe yağı pişik kremi şampuan filan işte... bunlar acil lazım olanlar... diğerlerinide zevkine ve maddi imkanına göre tamamlarsın canım...

14. 30 Ocak 2009
  15. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben de yeni alışveriş yaptım kızlar. valla tahminimden pahalı tuttu. bundan sonra hayat çok zor olacak belli oldu :)))) süt sağma makinası alın mutlaka o çok lazımmış süt gelmeyince onunla çekiyosunuz manuelide var elektrikliside (hastanelerde oluyomuş süt sağma makinaları büyük güçlü olanlarından onlardan mutlaka isteyin doğumdan sonra çektirin) göğüs kalkanı aldım gögüs pedleri iyi olmuyo dediler süt gelince ıslanıp yapışıyormuş falan.
    valla pek kıyafet almadım doğrusu doğumdan sonra herkes getiriyo zaten eskimeden küçülüyo hepsi. o yüzden kıyafeti abartmayın bence. yalnız bolca zıbın, body iii olur herhalde.
    sonra emzik, biberon (bi küçük bi büyük boy aldım dr braun onlar gaz yapmıyomuş) tırnak makası (minicik çok şekeeeer) bebeğin kıyafetlerini yıkamak için file (çok küçük olanlar makineye kaçıyomuş eldiveni falan) burun aspiratörü, şampuanı, yağı, sabunu, pişik kremi, alt açma bezi. valla bunlar bile çok tuttu daha yolun başındayız sonumuz ne olacak bakalım :))) neyse sağlıklı gelsinler de biz herşeye razıyız dimi kızlar

16. 30 Ocak 2009
  17. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hastane çıkışı takımı
    bir kaç tane zıbın takımı
    bol miktarda alttan çıt çıtlı bady (bunlar bezden kurtulana kadar çok kullanışlı)
    tulum
    yelek
    hırka v.s (bunlardan hediye gelir diye düşünüyorsanız çok fazla almayın ilk etepta ihtiyacınız olacak kadar alın )

çorap
    eldiven
    şapka
    battaniye
    çocuk bezi
    atşe ölçer
    emzik
    biberon
    tırnak makası
    bebe şampuanı
    bebe yağı
    bebek küveti
    bebek pudrası
    pişik kremi
    önlük
    göğüs kalkanı
    pijama takımı
    ağzı mendili

şimdilik aklım agelenler bunlar oldu ilk etapta eminönüne git onlar dışarda ki mağazalara göre daha uygun ordan herşeyini bulabilirsin.

18. 30 Ocak 2009
  19. SaNeM..

SaNeM.. şokolu bayan=))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayaklı pijama
    ayaksız pijama
    çıtçıtlı badi
    atlet kilot
    bi kaç görmelik takım ..çok almaya gerek yokmuş hediye geliyormuş
    hastane çıkışı
    önlük ,eldiven, şapka, agız mendili çorap
    pazen battaniye dogum ayına göre kadife yada pamuklu ince
    alt açma minderi
    havlu yada bornoz. (bornoz pek kullanışlı olmazmış )
    emzik biberon ateşölçer tırnak makası
    bebe pudrası ,şampuanı ,sabunu, bebe yagı ,bezi (prima vs..)
    süt sagma aracı ,sagdıgınız sütü saklama şişesi (cikoda var yazılısını bilmiom valaa anlayın:KK70: ) süt saklama şişesi çalışan anneler için
    sizin için gögüs pedi emzirme sütyeni gecelik pijama fln ..

biraz masraflı bir liste oldu ama bebişşlerimize deger ..bi kucagımıza aldıkmı butun sorunlar bitecek :)