Acı badem kurabiyesi

Konusu 'Bisküviler - Kurabiyeler' forumundadır ve nisan tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

13 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nisan
  1. nisan

nisan Guest

değişik bir lezzet olarak geliyor bana küçüklüğümden beri fark küçükken alıyordum şimdi yapıyorum

yumurta aklarının kar haline getirilmesi

2 adet yumurta akı-1 su bardağı çekilmiş badem- 1/4 su bardağı pirinç unu- 3/4 subardağı toz şeker- 16 tane tuzsuz kuru badem

önce fırınınızı orta sıcaklığa(170 derece)getirin fırın tepsisine yağlı kağıt serin yumurta aklarını çırparak kar haline getirin çekilmiş badem pirinç unu ve şekeri ilve edin hazırladığınız bu karışımdan birer dolu tatlı kaşığı alarak geniş aralıklarla yağlı kağıdın üzerine koyun serin bir yerde 10 dk beklettikten sonra ortalarına badem otutturun 25 dk kurabiyelerin rengi kahverengimsi olup sertleşene kadar pişirin acı badem kurabiyelerini yağlı kağıttançıkarıp soğuması için bir servis tabağına yerleştirin

2. 13 Haziran 2009
  3. sacredblame

sacredblame Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ayy ben çok severim hele yumuşak olursa bayılıyorum hep satında alırım keşke resim olsaydı da azcık gözümüz de doysaydı.ama eline sağlık canım eminim çok güzeldir.

4. 29 Ağustos 2009
  5. paresssss

paresssss güvensizim ama umutluyum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok severimiyi oldu bu tarif badem alim deniycem a.s.

6. 29 Ağustos 2009
  7. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    bende bayılırım valla acıbademe
    adı acıbadem ama bence nefisve çok harika bişi ya
    ellerine sağlık bitanem