acıbadem maslak kadın doğumcuları nasıl?? lütfen yardım edin.

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve h_l_c tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : h_l_c
  1. h_l_c

h_l_c Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Dr. KEMALE MUSAYEVA ismini önerdi yeni doğum yapmış bir komşum. sezeryan doğum yapmış. ancak forumda bu doktorla ilgili hiçbirşey bulamadım. giden varsa cevap dönerse çok sevinirim.
    28 haftalık hamileyim.sezeryan olcam inşallah.
    :nazar:

2. 1 Ağustos 2010
  3. vanilla

vanilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kadın doğumcuyu bilmiyorum ama acıbadem sağlık personeli çok acemi
    doktorlar zayıf, babama yalnış uygulamalar yaptılar, allahtan kendi doktoru (dışardan bir doktor sadece hastaneyle anlaşmalı) yetiştide babamı kurtardı, hemşireler yeni mezun ve deneyimsiz
    doğumu yaptıracak doktoru bilemem ama sonrasında bebeğinizle ve sizle ilgilenecek sağlı personeli bir yalnış uygulamayla kötü sonuçlarçıkarabilir
    hastane çok iyi ama işletme başarısız kesinlikle önermiyorum!!
    ama kadıköy acıbademi tavsiye ederim çok başarılı!!!

4. 1 Ağustos 2010
  5. h_l_c

h_l_c Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler. bende kadıköy acıbademin iyi olduğunu duymuştum. ama maslak için hele kadın doğumcular için hiç bir fikrim yok

6. 2 Ağustos 2010
  7. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Maslak Acıbadem için ben de işletmenin çok kötü olduğunu duydum.Lüks bir otelden başka bişey diil diyolar.Ben hiç gitmedim ama gidenler memnun değillerdi.Kadın doğum için söylemiyorum.Ama sonuçta hastane tecrübesiz elemanlardan oluşuyosa her birim aynıdır diye düşünüyorum.Doğurtan doktor kadar diğer personel de çok önemli.Doğumdan sonra onların eline kalıcaksınız çünkü.

8. 2 Ağustos 2010
  9. yasemin1306

yasemin1306 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Acıbadem helede maslak kotu cunku cok hızlı buyuyolar bu yuzdende tum calışanlar cok tecrubesız ve acemı..calışacak personel bulamıyolar hızlı buyuduklerı ıcın tum acemılerı alıyolar...orası sadece goruntu olrak guzel..2 arkadasımda orda doğum yaptılar hem dr un yogunlugu hem hastanenın yoğunlugundan cok mutsuz ayrıldılar...

10. 2 Ağustos 2010
  11. h_l_c

h_l_c Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler arkadaşlar.
    türkiye hastanesine gitöiştim 1 kere ayşe dumana. sanırsam oraya devam edeceğim gibi gözüküyo.hiç olumlu bir epki yok. yda hastane kötü olabilir ama kemale hanım iyi diyende olmadı :KK43:

12. 10 Ocak 2011
  13. balonjook

balonjook Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar üzülerek bu doktoru tavsiye etmediğimi belirtiyorum. :KK19:

İş yerime çok yakın olduğu için karın ağrısı şikayetiyle 1 kez gittim. Karın ağrısıyla ilgili bir şey bulunamadı ama ne oldu :

Sadece ultrason görüntüsüne dayanarak Polikistik Over ( PCO) & insülin direnci teşhisi koydu ve GLUCOPHAGE isimli şeker ilacını yazdı. Ne insülin ne de şeker değerlerine bakılmadan .. Ayrıca bu sendrom nedeniyle hamile kalmamın zor olabileceğini belirterek tedavi amaclı olarak doğum kontrol hapı verdi.

Bu teşhisi koyarken insülin & şeker değerlerine bakılmasını istemediği gibi, PCO nun belirtileri bu hastada var mı diye sormadı . Bu hastalığın tüylenme, adet düzensizliği , vs gibi başka belirtileri olması gerektiğini kendim araştırdığımda öğrendim, ama doktor bunları sormadı bile.

Allahtan yeri uzak da olsa güvendiğim çok iyi bir doktor vardı; bu durumdan şüphelendiğim için ilaca başlamadan önce ona da muayene oldum. Bu arada hormon testleri yapıldı.

Sonuç : Bende PCO yok. Hormon ve kan testleriyle de bu durum teyit edildi.

Ama 2 doktor ziyareti arasında geçen günlerde yaşadıklarımı tahmin edebilirsiniz.
    PCO teşhisinden dolayı "acaba hamile kalabilecek miyim" diye korktuğuma mı yanayım, yoksa insülin direnci için "şeker ilacı kullanmaya başlamam lazım " diye üzüldüğüme mi..:KK43:

Bu arada durup dururken dururken GLUCOPHAGE isimli şeker ilacını kullanmaya başlasam sonuçları ne olurdu düşünmek bile istemiyorum..

Siz siz olun güvendiğiniz doktor varsa, yeri uzak da olsa ondan şaşmayın..Benim şansım bu oldu, yoksa doktorlara güvenip kendimizi teslim etmekten başka şansımız yok..

Bakın bu konuda bir bilgi:

Dikkat: Bazı kadınların yumurtalıkları ultrasonografide "polikistik" izlenimi verebilmektedir. Hiçbir şikayeti olmayan bir kadında yalnızca bu görüntüye bakarak PKO tanısı konmasına son yıllarda sık rastlanmaktadır. Görüntüleme yöntemleri tanı koymak için tek başına kullanılamazlar. Belirti olmaksızın hastalık tanısı konması doğru değildir.

Son düzenleme: 10 Ocak 2011