açık çikolata kisti ameliyatı !!!!

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve Nazende tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : Nazende
  1. Nazende

Nazende Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba 04-02-2010 tarıhınde acık kıs amelıyatı oldum sol yumurtalıkla beraber yaklasık orta boy bır kavun buyuklugunde kıst aldıgını soyledım dr um acık amelıyat oldugum ıcın ve kıstın tekrarlamaması ıcın ( ama yumurtalık tamaman alındı nasıl tekrarlıyacak anlamadım ) bana 1 yıl menepoz ıgnesı vermek ıstyor 1 yıl boyunca 3 ayda bır vurulucam ve bıttıkden sonra hamıle kalmak ıcın ugrasıcakmısım
    ama bn bu ıgneden olmak ıstemıyorum ve hemen hamıle kalmak ıstyorum
    bana ne onerırısınz lutfen acıl yardım edın acık kıst anelıyatından sonra enerken ne zaman hamıle kalmalıyım kısa surede hamıle kalırsam mesela amelıyattan 3 ay 4 ay sonra ne gıbı zorluklar yasarım
    acelemdekı sebep yasım 32 ve sadece sag yumurtalıgım var tek yumurtalıkla ısım zor gıbı gelıyor bana .....
    patolojı sonuclarım temız ve sag tupumde acık bırde ne kadar sure sonra cınsel ılskıye gırmelıyım 1 ay oldu amelıyat olalı
    sımdıden cok tesekkurler sayın hocam ....

2. 3 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba geçmiş olsun öncelikle. bu tip ameliyatların ardından ilk üç ay gebe kalmak için şansın en yüksek olduğu zamandır. ameliyatınız üzerinden bir ay geçmiş ise korunmanıza gerek yok. bence iğne kullanmak yerine gebe kalmak için uğraşın. tek yumurtalığınız alındığı, endometriozis hastası olduğunuz ve yaşınızın da 32 olduğunu düşünürsek, 3 aydan sonra uzman bir kliniğe başvurunuz ve gebelik için ne gibi tedaviler yapılabileceğini konuşun. istanbulda iseniz memnuniyetle sizi görür bilgilendirebilirim sevgiler.

4. 3 Mart 2010
  5. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aytun hanım evet ıstanbuldayım anadolu yakasındayım sızınle gorusmeyı ısterım
    bır sorum daha olacak ne zaman cınsel ılskıye gırmelıyım acaba? cok erken degılmı

6. 3 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam ameliyatınız bir ay önce yapılmış ilşkinin bir kısıtlaması olmaz. ne zmana uygun olursanız ameliyat raporunuz, patoloji ve size ait diğer testlerinizle beklerim. sevgiler.

8. 3 Mart 2010
  9. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkur edıyorum dr hanım en kısa zamnda gelıcem ınsallah randevu almam gerekıyormu onu soracaktım

10. 3 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    tabii randevu için size numarayı vereyim arkadaşlarım ugun zamana versinler, 02122300809 görüşmek dileğiyle

12. 4 Mart 2010
  13. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sıze son bı sorun olacaktı ben bu kıst amelıyatından once hep 28 gunde bır adet olurdum amelıyat sonrası ılk adetımıde aynen 28 gun oldum ama ıkıncı adetım 21 sonra oldu .... bu neden olmusolabılır nasıl duzelır ve ne yapmalıyım ....

Son düzenleme: 4 Mart 2010
  14. 4 Mart 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    beklemenizde fayda var çünkü daha ilk adetiniz. vucudunuz kendi ritmini yakalayacaktır.

16. 4 Mart 2010
  17. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederım.....

18. 17 Mart 2010
  19. ETOKMAK

ETOKMAK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benimde aynı sorunum var yaklaşık 4,5 ay önce lakoroskopi ile kist ameliyatı oldum, doktorum birdaha terrarlamaması için 3 aylık iğne verdi, aradan geçen süreye ragmen hale regli olmadım, 2 hafta önce gittiğimde, kişiden kişiye ignenin etkisininde farklılık gösterdiğini yumurtalıklarımın oluşmaya başladığını söyledi. Halen regl olmadım, herhangi bir ilaçta vermeyeceğini söyledi