Açık Lise de eğitim gören bayanlar yardımlarınızı bekliyoruz???

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve cicikom tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cicikom
  1. cicikom

cicikom Guest

Merhaba Bayanlar :)

Benim yeğenim okul hayatına açıköğretimden devam etme kararı aldı ve geçen ay açık lise 1 e yazıldı. Şuan da kitaplarını almayı bekliyor..

Duyduğumuz kadarıyla sınavlar çok zorlu geçiyormuş.

Sizce nasıl ders çalışmalı?
    Verilen kitaplar yeterli oluyor mu?
    Yardımcı test veya herhangi bir kitap tavsiyeleriniz var mı?
    siz hangi çalışma yöntemlerini kullandınız? nasıl bir ders programı ayarladınız kendinize?
    Yazarak mı? , okuyarak mı? , Test çözerek mi? çalışmalı??

Lütfen yardım edin şimdiden herkeze çooook teşekkür ediyorum!!a.s.:1hug:
    [........

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Haziran 2010
  2. 31 Ekim 2009
  3. my_daisy

my_daisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm acıköğretim disiplinli ders çalıştın sürece asla zor değildir tabi verilen kaynaklarla kalmıcak orgun eğitime giden ogrencıden ıkı kat daha fazla çalısmak gerekıyor çalıstın surece zor diye bir sey yoktur ama kendı ıcınden gelecek hadi dersıne calıs demekle kolay gecmeyebılır.
    Ben trt de derslere yardımcı programlar var onları takıp ettım ve orgun egıtım kıtaplarıda artı bır destek oldu.meslek lisesinde okudum için hocalarımızada bilmedim soruları sorarak yardım alıyordum.
    :Hergunum dersle gecıyordu.Basarılar dılerım umarım universiteyıde kazanması dılegıyle...

4. 2 Kasım 2009
  5. cicikom

cicikom Guest

Çoook teşekkür ederiz a.s. TRT de ki ders saatlerini araştıracağım. Bir kaç tane kitapçı gezdik ama yardımcı kitplar sorduğumuzda bilgisinin olmadığını söylemişti bize bu bilgiyi verdiğin için teşekkür ediyorum böyle aramak bizim işimizi daha çok kolaylaştıracak. Bir de bize uyguladığın çalışma sistemini söylersen seviniriz (yazarak mı?,test çözerek mi?,bol bol okuyarak mı ders çalıştınız?)

Temennilerin için de ayrıca teşekkür ediyorum..:1hug:

6. 2 Kasım 2009
  7. cicikom

cicikom Guest

ayrıca yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar a.s.

8. 2 Kasım 2009
  9. my_daisy

my_daisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben yardımcı kitapları özel olarak almadım normal lisede gorülen kitaplardan yararlandım ama ama fazla kaynaktan zarar gelmez. Ortaeğitimde cok düzenli çalışmıstım defterım kıbplarım hergun evde özel olarak zaman ayırıyordum oyle sınava 1 ay kala falan degıldı sistem dersenız herkesın algılama sekli faklıdır ben eskıye soyle bı bakınca saydıgınız tum calısma seklını uygulamısım opuyorumnanaktan

10. 2 Kasım 2009
  11. my_daisy

my_daisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Birde ben okurken net yoktu evimde netden de cok kaynak cıkmıs soruları arastırabılırsınız buda bır yontem olabılır hihoyyyt

12. 5 Kasım 2009
  13. cicikom

cicikom Guest

Çok teşekkür ediyorum bilgileriniz çok işe yarıyacak eminima.s. eski kitaplara da göz atmasını istiycem net evlerin de olduğu için soruları araştırıp pc sine indirmiştik..
    Güzel yorumların için tekrar Teşekkür ediyorum:1hug:​

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.