Açık operasyon mu yoksa kapaIı mı?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve senaytugrul tarafından 14 Şubat 2009 başlatılmıştır.

14 Şubat 2009
    Konu Sahibi : senaytugrul
  1. senaytugrul

senaytugrul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sIm ay sonu ameIiyat oIacagım dr kapaIı yaparız dedi.sizce hangisi daha sagIıkIı? fikri oIan yazarsa sevinirim.saygıIAr

2. 14 Şubat 2009
  3. sewill

sewill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım doktorun kim?

4. 14 Şubat 2009
  5. senaytugrul

senaytugrul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mardin de özeI bir kIinikte doktor ayrıca askerıye den bir dr daha geIecek ameIiyata işin de cok ıyıymiş yarbay güIhane den geIiyor biraz da sans işi sanırım umarım iyi oIur korkuyorum

6. 15 Şubat 2009
  7. MoonQueen

MoonQueen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de o konuda araştırma yapıyorum..her doktorun göürüşü farklı gibi..ama işlemleri daha zor olan burunlarda açığı tercih ediyorlar diye biliyorum..bir de bazı doktorların genel seçimleri var..mesela "ben kapalı ameliyat yapıyorum, çok ince çalışıldığı için de sorun yaşanmıyor..ayrıca şeklini kapalıda dışardan görüp olamayan kısma müdahele şansı da var ve ameliyat sonrası şişlik, ödem vs. de daha az oluyor" diyen de var..açık ameliyat olmazsa çok sorunlu bir burnun hatalarının veya düzeltilmesi gereken yerlerin çok iyi görülemeyecğini söyleyenler de var..tabi ben de bunu doktorlara sormak veya internette doktorların yorumlarından okumak lazım..çünkü benim şurda söylediklerim sonuçta çok teknik söylemler değil..bazı doktorlar da duruma göre karar veriyor benim gördüğüm..
    ama sonuç olarak ben de revizyon ameliyatı olucak bir kişi olarak açık mı kapalı mı sorusuna takılmış durumdayım ve netleştiremedim..ama sanırım ciddi bir revizyon ameliyatı ise açık olmak daha mantıklı gibi..

8. 15 Şubat 2009
  9. sewill

sewill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş istediğin burna kavuşursun cnm

10. 9 Mart 2009
  11. drasistan

drasistan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açık veya kapalı olmasını siz neden düşünüyorsunuz ki.
    bırakın dr. size hangisi uygunsa o tekniği uygulasın..

12. 10 Mart 2009
  13. MoonQueen

MoonQueen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bizim buna kafa yorma nedenimiz; farklı doktorların aynı buruna kapalı yaparım veya açık yaparım demeleri, başka bir doktorun da mesela size kapalı kesinlikle olmaz demeleri..böyle bir durumda birinde hata varsa ve biz o doktoru seçersek, kapalı mı açık mı olması gerektiğini düşünmediğimizden dolayı başımızı taşlara vurmayalım diye bizler de bu konuya takılıyoruz..yoksa doktorların işine karışmak merakımızdan değil...

14. 10 Mart 2009
  15. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iki tekniyinde fayda ve zarari kendine.
    acikta calisilan bolgeyi daha iyi gorurler..yanliz acildigi icin burunda denge bozuklugundan sonra asiri sivilce olusabilir, birde yara izi olur burnun alt kisminda. kiminde gozukur kimminde gozukmez

kapalida kapali oldugu icin de dis taraftan gorulen bir iz olusmaz. yanlis icten kapali oldugu icin calistiklari yer sonra belki unutulan yada gorulmemis yerler vardir ki 2. ameliyati gerektirir.

yani her ikisinin teknigi aslinda senin burun tipine gore, burnun sadece kemigi duzeltilecekse kapali belki uygun olur yada ucu kalkacaksa filan. burnun baya buyuk ve uzunsa genelde acik yapilir

yani bu buruna ve doktora gore degisir,, bu bundan iiyidir diye de bisey yoktur.. bence

16. 27 Mart 2011
  17. eeaa

eeaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    açık teknikte burun üzerinde parlama meydana geliyormuş ameliyat sonrası. kapalı teknikte bu olmuyor sanırım. bilgisi olan var mı? parlaması mı daha iyi, parlamaması mı??

18. 27 Mart 2011
  19. ytuesra

ytuesra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Kesinlikle Dr sizin burun yapınıza ve kendsini nasıl ıyı hıssedıyorsa bırakın o teknikte Ameliyatınızı gerçekleştirin