Açıklanamayan İnfertilite tanısı konanlarrrr...

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve asyacan7 tarafından 9 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : asyacan7
  1. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :teytey:Merhaba Arkadaslar...Tahmın ettiğiniz gibi ben de açıklanamayan infertilite grubuna dahıl olanlardanım ve bazen beklemek çokk yorucu..
    Aranızda bole olnlar var mı?Ya da bu tanıyla hamıle kalabılenler..Tecrübelerimizi paylaşalım...:teytey:

2. 9 Temmuz 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    6 senelik evliyim bizimde olmuyo nedeni bilinmeyen kısırlık.Bana bu ay çatlatma iğnesi+aşılama yapılacak.Doktorumu ısrar ettiğim için bu aşılaman tutmasa ikinciyi deneriz sonrada tüp bebege geçeriz dedi....

4. 9 Temmuz 2008
  5. rodal

rodal Guest

arkadaşlar aslında açıklanamayan infertilite diye bir şey yok.tıp hala bazı konulara yanıt veremiyor.mutlaka bir neden var ama bunu ne dr lar bulabiliyor ne de bizler bulabiliyoruz.altında bir şy var ama bilemiyoruz nedenini.bu üreme sistemi öyle ki çok enterasan.sözgelimi o tüplerdeki saçaklar folükülü yakalayacak güce sahip olmadığında herşey mükemmel gelişse dahi gebelik gerçekleşmiyor.bunu tespit edecek tıbbi bir sistem yok oysa ki.işte böyle durumlara açıklanamayan infertilite tanısı konuyor.

6. 9 Temmuz 2008
  7. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet belki iki ay sonra nedeni bulunacak ama su an sebeb yok.Dengemiz bozuk bizim ama o denge nasil saglanacak bi bilen yok.Beni bu uzuyo aslinda,belirsizlik canimi cok acitio.Rutin hap igne tedavileri sanki ise yaramayacak....Sanki baska bisey var ve ben bilmiorum ona ulasmayi gibi gelio..
    Umarim kuzucuklarimiz bize gelecek yakinda....

8. 9 Temmuz 2008
  9. rodal

rodal Guest

çoğu insan aynı durumdayız.güçlü olup ayaklarımızı sağlam basmalıyız yere ki.zorluklara göğüs geren güçlü bir toplum ve yeni nesiller oluşturalım.

10. 9 Temmuz 2008
  11. karabiberim

karabiberim yaren'im canım kızım... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar ben sebebsizdim 13 ay bekledim bir sürü dr gittim catlatma iğnesi oldum yumurta takibi oldum olmadı en son rahim filmi çekindim oda tüplerim açık çktı dr asılama yapalım dedi ama ben beklemek istedim.sonuç:filmi çekindiğim ay hamiş kaldım:sm_cool:
    su an 5 haftalık.bu muayene sıralarında hiç ilaç kullanmamıştım yani dr vermiyordu.herseyim normaldi ama 13 ay olmadı şimdi kendi kendime diyorumki ya çok hafif tıkanıklık vardı ilaç o esnada actı yada bu bebişim için vesile oldu yada kendiliğinden oldu...inş sizlerinde en kısa zamanda olacak :lepi:

12. 9 Temmuz 2008
  13. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Haklisin canim.Insallah hersey cok guzel olacak insallah...

14. 9 Temmuz 2008
  15. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    senin gibi hsg sonrasi hamile kalanlar var,canim hayirli olsun.Ne guzel ki mutlu sonla sonuclanmis bu is.Darisi basimiza.Ben de nisan ayinda cektirdim ama tik yok.Allah'in ol demesini beklioruz.Allah saglikli bi bebis versin sana ve hayirlisiyla al kucagina.Sevgiler...:teytey:

16. 9 Temmuz 2008
  17. Gxoxzek

Gxoxzek içindeki öküze ohaa de Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde nedeni bilinmiyor ama ben hamiyle kalabiliyorum ama bebek ölüyor herşey temiz çıktıı dr lar zamanı değil diyorr o zaman ne zamansa gelse artıkk

18. 9 Temmuz 2008
  19. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    umarim en yakin zamanda gelir ve yalnizligimizdan kurtuluruz en kisa zamanda