acil : 3. ayda aşı yaptırdınız mı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve incibilge tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : incibilge
  1. incibilge

incibilge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadar bebeğim 4 aylık
    3. ay kontrolunde dr bu ay aşınız yok demişti.
    bugün kartını kontrol ettiğimde 3. ay aşısı olarak bcg görünüyo ama bize yapılmadı bu aşı lütfen yanıt yazarmısınız

2. 17 Aralık 2009
  3. elvan83

elvan83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim oğlumda 4 aylık biz kıbrısta yaşadığımız için burda bcg aşısı yani verem aşısı yok onun yerine zehirli ishal için özel bir aşı yaptırdık biz.ama buradaki doktorum yazın Türkiyeye gittiğinizde mutlaka verem aşısını yaptırın dedi yani sen de şu anda yaptırabilirsin illa 3.ay olacak diye bir şart yokmuş.sen gene de doktora danış istersen

4. 17 Aralık 2009
  5. BuRcU

BuRcU bir kız, bir oglan! Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım aşılarını özelde yaptırıyorsan ve devletin aşı takvimiyle kıyaslamış olabilir misin
    bende aşılarımızı özelde yaptırdım ve verem aşısı bildiğim kadarıyla sağlık ocağında yapılıyo
    kaçırdığın hiç bir aşı için panik olma canım mutlaka telafisi oluyor aşılarda

6. 24 Aralık 2009
  7. aysusahin

aysusahin ♥♥♥ Canım Kızım ♥♥&# ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence bağlı olduğunuz sağlık ocağına gidin ve size bir aşı kartı düzenlesinler...Orada hangi aşının hangi tarihte yapılması gerektiği yazıyor...En sağlam yöntem bu bence...

8. 3 Ocak 2010
  9. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    3.ay dolmadan verem aşısının yapılması gerekiyor ayrıca yine bu ayda 5'li karma aşısı ve pnömokok aşıları ile özel olarak rota virüs aşıları yapılıyor. Eğer verem aşısını kaçırırısanız sanırım 5.aya kadar verem kapsamında bebişinize test ve verem aşısı yapılıyor yani iki aşı olmak zorunda kalıyor. Siz yinede doktorunuza danışın. Sağlık ocaklarında verem aşıları ayda sadece 3-4 gün yapılıyor bu süre ay içindeki haftalarda bir gün olarak belirleniyor bunun dışında verem dispanserlerinde hergün yapılıyor die bliyorum.Sağlık ocaklarında belirli günlerde yapılmasının sebebi aşının kişiye özel olmaması yani tekli olmaması.

10. 22 Ocak 2010
  11. incibilge

incibilge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben kontrole götürdüm bebeği dr endişe etme ben 2. ayda yapmıştım aşısını dedi.
    ama vakit bulup yazamadım sizlere

12. 25 Ocak 2010
  13. hallisna

hallisna Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Son düzenleme: 25 Ocak 2010