Acil... Bacaklarda şişme ve sertlik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve il_nar tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

15 Haziran 2009
    Konu Sahibi : il_nar
  1. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Günaydın arkadaşlar,
    Benim bacaklarımda dizden aşağı olan kısımda şişme ve deyim yerindeyse taş gibi de sertik var. Tam idrar tahlili ve kan tahlili yapıldı ama birsey cıkmadı. Gören herkes biran önce baktır , Allah korusun... diye başlayan cümleler kurdukça moralim cok bozuluyor. Tahlillerde yapıldı ama.. Sizlerde de böyle bir sorun varmı? Bugün 24+0 oldum, ama bu şişmeler yaklasık 1 aydır var.

2. 15 Haziran 2009
  3. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım korkacak birşey yoktur sen boşver görenleri.tuz turşu gibi şeylerden uzak dur hamuş işlerindende uzak dur onlar şişirir.kontrole gidincede doktoruna sor istersen ama korkma

4. 15 Haziran 2009
  5. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Canım,

cevabın için çok teşekkür ederim. yemeklerde tuz hiç kullanmıyorum. Doktor her ne kadar olabilir desede cevremde diğer hamilelerde olmayınca korkuyorum doğrusu. Umarım ilerde ciddi dolaşım sorunları yaşatmaz.

6. 15 Haziran 2009
  7. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    tansıyonun ne alemde?bence ona baktır yuksek tansıyonla ilgili bişey olabilir.haftan çok erken şişmek için.ben yarın 40.haftaya giriyorum daha bı 10 gundıur falan ayaklarım şiş.

8. 15 Haziran 2009
  9. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Gabbana,

tansiyonum da normal canım, 11-7, 12-7, 12-8 falan oluyor.. yani değerleri oldukça iyi..
    Tam idrar tahlili ve kan tahlili de yapıldı, ama birsey cıkmadı.. Dizden aşağıda kalan kısım taş gibi sert.. malum çalışan insanlar oldugumuzdan süğrekli ayaklar sarkık duruyor, aksamları masaj yapıyoruz, ama banamısın dedği yok. Sertliğin yanında sızlama da basladı son birkaç haftadır, ve daha 24+0 olduğumu düşününce de.. ne yazııkki baya erken.. Umarım ciddi birsey cıkmaz altından..

Bu arada ne güzel, sen 40. haftanı bulmussun.. Allah sağlıkla bebeğine kavusmak nasip etsin canım..

10. 15 Haziran 2009
  11. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benım ŞıŞlıklerım de 30.haftadan ıtıbaren baŞlamıŞtı.bana dıyorlardı erken ŞıŞtın dıye ama sen de benden erken baŞlamıŞsın.benım doktorum da tuzu sıfırla dedı.sıfırladım deĞıŞen hıÇbıŞey olmadı.bana da sana dedıklerı gıbı mutlaka doktoruna sor Çok ŞıŞmıŞsın bu kadarı normal deĞıl falan dedıler.hıÇbıŞey olmadı.ama ben Şunu farkettım hamurıŞı bu olayı tuzdan daha Çok azdırıyor.tansıyonun da normalmıŞ.senın erken ŞıŞme sebebın sıcaklar olabılır.dr.un bıŞey demıyorsa kımseyı kafana takma.ben geÇen hafta 10 gÜn sÜren bır ıshal atlattım o sıra tÜm ŞıŞlıklerım ındı.Şımdı 36.haftaya gırdım.2-3 gÜndÜr bıraz bıraz yıne baŞlamıŞtı ŞıŞlıkler,hele bugÜn ayaklarım kÜtÜk gıbıydı.
    Canını sıkma,benım gıbı 1 numara bÜyÜk parmak arası terlık al,ayaklarını da bol bol uzat.

12. 15 Haziran 2009
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benimde bugün kontrolüm vardı doktorum özellikle bileklerime baktı sıktı filan iyi dedi yani herahangi bi şişme olsaydı demekki bi müdahele yapıcaktı senin doktorun neden normal dedi anlamadım
    acaba albüm mü oldun şükür benim öyle sorunlarım yok 29+2 oldum
    bide bende kocaelinde oturuyorum sen nereye gidiyordun doktorun kim

14. 16 Haziran 2009
  15. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Cicek 11 ve Sezencim, teşekkürler cevaplarınız için.

Malesef erken şişmeler basladı. Bu sabah, tekrar tam işdrar tahlili, kan tahlili verdim. Ayrıca şeker yüklemesi yaptırdık, malum 24. gaftadayım. Sonucları yarın alıcam. Umarım birsey cıkmaz.

Sezen, canım ben Konak hastanesinde Erkan Türköz e gidiyorum, ya sen kime gidiyorsun?

16. 1 Mart 2011
  17. yasemin_demetz

yasemin_demetz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    İlnar simdi bu yazdığını da okuyunca cok sevındım sende konakta mı doğum yaptın dr larımız aynı benımkı de erkan bey ama ben oraya acıl gıttım Sakarya da hıc bi hastane almayınca gece 2.20 de konağa gittik 2 gun sonra da bebeği aldılar hala oranın yeni doğanında yatıyor hemsıreler cok ıyı dr erdinc gözcu mukemmel hastane desen keza ben hastane konusunda sanslı oldugumu dusunuyorum senın bebeğinde orada kaldıysa anlatırmısın neler atlattınız

18. 20 Mart 2011
  19. eklektik

eklektik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde 30.haftam bitti 1 hafatdır ellerim ayaklarım şişiyor ,özellikle sabah kalktığımda balon gibi.ama raştırdım.şişlikle birlikte tansiyonda yükseliyorsa ozaman korkmak lazımmış.birde şişliklerin 24 saat sonra azalmış olması gerekiyormuş.