acil bebeğinize günde kaç kere mama veriyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve meleğimsin tarafından 27 Haziran 2009 başlatılmıştır.

27 Haziran 2009
    Konu Sahibi : meleğimsin
  1. meleğimsin

meleğimsin Guest

arkadaşlar ben bebeğime sütüm yetmediğiiçin mama veriyorum ama arada emziriyorumda ki yavaş yavaş bırakıyor emmeyi de ama benim oğlum neredeyse 2 2.5 saatte acıkıyor normal mi bu kaç kere mama vermem gerekiyor böyle gidserse sırf mamadan şişicek bu çocuk napıcam bilmiyorum 2 ay bitiyor 3 gün sonra 4 ölçek veriyorum arada emzirdiğim için fikirlerinizi bekliyorum.CADIARZU

2. 27 Haziran 2009
  3. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    anlamadım ki caım.4 ölçek dediğin mamanın ölçeğiyle 4 kaşık mı oluyor?valla anlamadım.ama 2 aylık bebek günde 5 öğün olmak üzere 120-150 ml yemelidir.

4. 27 Haziran 2009
  5. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    seni bırakmaması için 2-3 saatte bir emzir, mamasını da hazırla önceden emzirmen biter bitmez mama ver sonra yine 2-3 saat sonra yine aynısı. bir meme bir mama verme bence. ne kadar emerse yetmediği yerde maması alsın. çünkü ne kadar çok emerse sütün o kadar artar ve bitmez. ben de 3. ayda başlamıştım emzirdikten sonra mama vermeye 6. ayda bitirdi sütümü zaten. mama verince memeden uzaklaşıyor ve emmeye emmeye sütün biter. miktara gelince sen yine 4 ölçek hazırla ne kadar içerse kalanı dök. 3 saat sonra yine

6. 27 Haziran 2009
  7. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    zaten onun mama içme miktarını anlarsan birkaç gün içinde. bizimki de en fazla 3 ölçek içerdi yani 90 ml. sonra süt azaldıkça miktar arttı

8. 28 Haziran 2009
  9. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    2 saatte bir önce emzirip üstüne mama verilmeli demişti dr.

10. 28 Haziran 2009
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ayrıca mamadan çocuk şişmez,şişse benimki şişerdi :KK70:

12. 30 Haziran 2009
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizim 5 aylik gunde 4 kez mama veriyorum aralarda da rezene cayi cicibebe meyve puresi falan ....mama sisirir diyorlar ama benim kizim sismedi hele simdi dis cikariyor iyice süzüldü...

14. 1 Temmuz 2009
  15. figenaliarda

figenaliarda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 3 aylık oldu anne sütü almadı milupa aptamil kullanıyorum 2 saatte 2 ölçek yada 3 ölçek zar zor içiyorr bebeğin iştahlı maşallah sana tavsiyem mama verme sık sık emzir sütün kesilir ben anne sütü almadı diye çok üzülüyorum mama sonuçta kimyasal birde internette araştırıyorum sağlıksız koşullarda üretiliyor ambalaj zehirlenmesi mamanın içinde yabancı maddeler vs.. siz peki hangi mamayı kullanıyorsunuz ayrıca mama şişirmiyor benimki zayıf bi bebek mama alan bebek çabuk büyürmüş külliyen yalan benimki biberonu ağzında tutuyor

16. 1 Temmuz 2009
  17. meleğimsin

meleğimsin Guest

cnm dün 2 ayımız bitti sık sık emzirmeye çalışıyorum ama yetmiyor işte bazen çok güzel emiyor bazende hiç emmiyor 120 ml anca yetiyor bizimkine bazen yetmiyor bile yine istiyor ama vermiyorum 5.5 kilo olmuş maşallah ya sağlık ocağında ebeler filan mama verme şişirir dediler ama mama vermezsemde doymuyor açlıktan katılarak ağlıyor bende milupa aptamil kullanıyorum.benim sütüm üzüntü ve stresten az canım tamamen kesilmesinden korkuyorum.

18. 3 Temmuz 2009
  19. figenaliarda

figenaliarda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o zaman devam et benim bebeğim 3 ölçekten fazla içemiyor kusuyor merak etme mamadan şişmez çocuk sağlıklı olur inşallah üzülme sakın sütüm kesiliyor psikolojisini at üzerinden mamaya güvenme derim acıktıkça önce memeni ver bence snra mama ama nasılsa mama vercem diye hemen memeden çekme ben ilk zamanlar öyle yaptım bebek koşullandı nasılsa memeden snra mama gelecek diye biraz oyalanp ağlıyordu bende mama veriyordum o yüzden memeden hemen snra mama verme