acil bir yardim

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve aysegul86 tarafından 2 Nisan 2008 başlatılmıştır.

2 Nisan 2008
    Konu Sahibi : aysegul86
  1. aysegul86

aysegul86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm kizlar ya ben buay tup bebege basliyorum 10 gun sonra nasip olursa ama ben bir yandanda araba kursuna gidiyorum bu ayin 30 unda direksiyon sinavim var ama tarnsferde ondan yaklasik 1 haftandan once oluyo ben simdi bilmiyorum acaba sinava transferden sonra girsemmi tehlike olusurmu sizce bana bir akil verin ne olur simdiden tsk:sm_confused::uhm::a015:

2. 2 Nisan 2008
  3. aysegul86

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sunuda ekliyim simdi tehlike olustururmu yoksa tup bebegi ertelemek zorunda kalicam iki aydirda erteliyorum ben simdiden gunleri sayarken ertelemek istemiyorum ne olru bir akil

4. 2 Nisan 2008
  5. txuxrlxux txuxrlxux

txuxrlxux txuxrlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merh. canım bende mart ayında senin durumundaydım. kursum vardı ve tüp bebek yaptırıyorduk. ama tutmadı. fakat tutmamasını ona bağlamıyorum. çünkü transferden önce sınava girmiştim. seninki de zaten transferden 1 hafta sonra olacakmış. çünkü transferden sonra yolculuk dahi verebiliyorlar. ama için rahat etmeyecekse 2 . direksiyon sınavına girersin. kafanı onunla meşgul etme olumlu düşün . şimdiden bol şans

6. 2 Nisan 2008
  7. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Transferden sonra sınavı falan düşünme ve girme, sonucun pozitif çıktığında kendini kollamalısın, yeri gelecek iş güç yapmayacaksın, boşver arabayı bebek geliyor bebek:sm_confused:

8. 2 Nisan 2008
  9. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim transferden bir hafta sonraymis sinavin bence hicbisey olmaz..cunku bebegin rahime yerlesmesi transferden 48 saat sonra veye 48 saat icerisinde gerceklesiyor..yani senin sinavin bir hafta sonraysa zaten yerlesecekse bebisin yerlesmis olur!!!

10. 2 Nisan 2008
  11. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Ayşegül tüp bebeğe başladığın için Allah yardımcın olsun diyorum öncelikle.Ben Tüp bebek hemşiresiyim ve sana tavsiyem bence direksiyon kursuna gitme.Biliyorsun bunlar kıymetli gebelikler.Bu gebelikleri elde etmek için insanlar çok zahmetli yollar kat ediyor.direksiyon kursuna sonrada gidersin ama şimdi tüp bebek uygulamasına geçiceksin ve gebelik ihtimalini şansa bırakmamanı öneririm.

12. 2 Nisan 2008
  13. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    transferden 1 hafta???? sonra şimdi senin durumunu en iyi dr bilir.Sorununuz neydi bilmiyorum amam oluşacak embriyoları bekle ve onların kalitelerini ,ayrıca senin durumunda önemli sağlık açısından.Durumunu o zaman için dr görüş ve değerlemdirmeye al bence.Ayrıca tam yumurta alımını ve transfer gününü tedavi sırasında oluşabilecek uzamalar tarih verlemez şimdi.Ayın 12 tedavi başlayacak diyorsun kafadanhesaplayalım en normal periodu 12 gün sonra yumurta alımı desek ,ayın 24 dü 3gün sonra transfer desek 27 si.tranferdenden 3 sonra sınav heyacan +stres+sarsılma+moral bozukluğu oluşumu yüksek .....:uhm:
    yeniden düşün istersen:1shok:

14. 2 Nisan 2008
  15. aysegul86

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canlarim hepinize cok tsk sizin dediginiz yapicam gittmemeye karar verdim ha kizlar birde bisey soracam adetin 1.gununden itibaren transfere kadar toplam kacgun suruyo bilgilendirirseninz sevinirim

16. 2 Nisan 2008
  17. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım hangi merkezde görev yapıyorsun.....Bende merkez arıyorumda:)

18. 2 Nisan 2008
  19. Sakura

Sakura Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Oncelikle,
    Transferin ne zaman yapılacagi 10 gun onceden hiçbir şekilde belli olmaz. Ymurtalar ne zaman olgunlasacak ne zaman catlatılacak bunlar ancak 3-5 gün once belli olur. Zaten çatlattıktan sonra toplama ve transfer asagi yukarı belli olur. (3. gün veya 5. gün transferi) Ben olsam kurs işini transfer sonrasına ertelerdim.
    Ayrıca ben transferden sonra 2 tam gün dinlendim ama transfere arabamla gitmiştim ve dönüşte arabayı ben kullandım. Dinlendikten sonra ani hiperstimulasyon etkisi ile ağrılarım oldu ve evden çıkamadım o ayrı. Ama şu anda ikizlerime hamileyim.
    Kendinizi dinlendirerek ve yormadan yaptiginiz aktiviteler embryolarınıza zarar vermez. Bu nedenle bilinçli yapacagınız her tür eylem embryoların düşeceği anlamına gelmez. Araba kullanmak, ayakta çalışmak, banyo yapmak vs. bunlar hayatta rutin olarak yapılan şeylerdir rahat olun.