acil cevap elektrikli göğüs pompası kullananlar lütfennn

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve emvacilbihar tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : emvacilbihar
  1. emvacilbihar

emvacilbihar asklar1m ile mutluyum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yakında işe başlamam gerekecek ve bebeğim 2,5 aylık. süt biriktirmeye başlamam gerek ama bir sorunum var. manuel göğüs pompası aldım ve kullanamıyorum. bulunduğum yerde elektrikli yoktu:KK43: ama şimdi internetten sipariş vermeyi düşünüyorum. size birkaç sorum olacak. elektrikli göğüs pompası marka olarak hangisini tavsiye edersiniz? siz memnun kaldınız mı? süt sağılırken canınızı yakıyor mu? kaç dakikada süt sağımı bitiyor ortalama? manuel pompa benim hem canımı yaktı hem de süt çıkaramıyorum onunla ancak 50 ml oluyor ama bu da 1 saatte falan. çok canım sıkıldı. bebeğimin aç kalmasınmı istemiyorum ve mama da kullanmak istemiyorum. çok şükür sütüm var...cevaplarınızı bekliyorum.

2. 13 Şubat 2009
  3. Pink13

Pink13 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Medela'nın elektrikli pompasını kullandım ve çok memnun kaldım. Tek göğüs maksimum 15 dk sürüyor ve benim canım hiç acımadı. Arkadaşım da işe gittiği ve sağım süresi çok önemli olduğu için Medela'nın çift göğüs için olan modelini tercih etmişti, o da çok memnun kalmıştı. Yani iki modeli konusunda da olumlu tavsiyelerde bulunabilirim. Hatta bende çok araştırdım çünkü bazı arkadaşlarım göğüs pompasının çok canlarını acıttığını söylemişlerdi. Ama Medela kullananlardan hiç böyle bir yorum almadım.

4. 13 Şubat 2009
  5. emvacilbihar

emvacilbihar asklar1m ile mutluyum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim pink 13 . gerçekten göğüs pompası kullanacak olmak da beni tedirgin ediyordu. şimdi o markayı araştıracağım. sağol

6. 14 Şubat 2009
  7. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    48
    bende medelanın elektrikli pillisini aldım.elektrik olmayınca pille de çalışıyor.hiç canımı acıtmıyor ve çok iyi sağıyor.bir tavsiye:sağmadan önce göğsünün pompaya değdiği kahverengi kısmına lansinoh sür.çatlaklar için olan krem.hiç ama hiç acımıyor.:1rolleyes:

8. 14 Şubat 2009
  9. Pink13

Pink13 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim. Tedirginliği eğer sütün azalması konusu ise hiç merak etme azalmıyor ve insan o kadar çabuk alışıyor ki anlatamam. İnşallah kısa zamanda rahat edersin...

10. 16 Şubat 2009
  11. doru

doru Bayboram minik meleğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende madela kullanıyorum, hiç acı yaşamadım, gögsüm dolu ise tek gögsümden 50 cc ile 150 cc arası süt çıkıyor, bende pazartesi günü başlayacağım işe o yüzden süt biriktirmeye çalışıyorum, umarım iş yerindede sorun çıkmadan sağabilirim

12. 18 Şubat 2009
  13. sherry456

sherry456 Guest

canım bende medelanın elektrikli pompasını kullandım ve hala kullanıyorum ve çok memnunum.bir gögüsü 15 dk falan sürü sağmak.bence sağdıkça süt artıyor önceden ben 25 ml çıkaramıyorudm şimdi bazen 150ml bile çıkıyo.ve hiç can acıtmıyo bebekten bile daha iyi en azından ısırmıyo :KK66:)

14. 23 Şubat 2009
  15. Bru

Bru Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, benim bebeğim de bugün 1. ayını dolduruyor. Doktor tavsiyesiyle mama takviyesine başladığım için, işe döneceğim zaman (2 ay sonra) sütümün gelmeye devam edip etmeyeceğini bilmiyorum. O yüzden satın aldığım pompayı bile (tavsiye ettiğiniz Medela'nın Swing modeli) açıp kullanmadım.
    Acaba şimdiden depolamaya başlasam mı? Sağım yapanlarınız, sütünüzü nasıl saklamayı tercih ettiğinizi belirtebilirseniz sevinirim. Ben süt saklama poşetleri ve biberon gibi olan süt saklama kaplarını gördüm, acaba hangisi saklama ve sonradan kullanım için ısıtma konusunda daha pratik ? Ya da buzdolabında kapladığı yer düşünüldüğünde ? Tavsiye edeceğiniz bir marka var mıydı ? İlginiz için şimdiden teşekkürler...

16. 10 Mart 2009
  17. casper78

casper78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bebeğimde 4. ayını tamamladı. Benim bebeğimde emmiyor, beni çok zorluyor. Bizde araştırdık, Medela Elektrikli Göğüs Pompasından aldık. Dün kargodan teslim aldık.
    Eşimde hemen küçük bir incelemesini yazmış; Anneler için de bir ınceleme Medela Elektrikli Süt Pompasını merak edenler buradan bakabilirler.Dün ilk defa kullandım, tek göğsümden 80ml süt çektim. Kızım 1 saat kadar önce emdi. Az önce göğsümden Medela elektrikli süt pompası ile süt sağmaya çalıştım, kızım göğüslerimdeki sütü tamamen boşaltmış olmalı ki ancak 10ml kadar süt sağabildim.

Son düzenleme: 10 Mart 2009
  18. 11 Mart 2009
  19. derinzlm

derinzlm canım kızım iyiki varsın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende hem elektrikli hem pilli olan çift pompalı olan bir model kullanıyorum Evenflo marka.Çok memnunum ilk günlerde özellikle ucları yara olduğu için en büyük yardımcım oldu .10 dakika da iki göğsümü boşaltıyor