acil fikir verin lütfen!!

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve Fides_ tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Fides_
  1. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu ay 19 yaşıma giriyorum...
    1 senedir moralim acayip bozuk çünkü diz kapağımın arka taraflarında bileğime doğru ilerleyen çatlaklarım var ve kalçalarımda da var.

zamanla da çoğalıyo. sıkılaştırıcı kremler denedim. bir süre kahve limon u denedim ama faydası yok ...

duş aldıktan sonra soğuk su ile kalçalarıma masaj yapıyorum bir süredir ve sanki çatlaklarımda ufakta olsa incelme olmaya başladı. kalçalarım sıkılaştı sanırım bişeyler yapsam daha da düzelicekler. umudum var...

contractubex jel varmış çatlaklara iyi geliyor diye duydum. benim çatlaklarım 1 senedir var ufak bi kısmıda 2 senelik. fayda eder mi sizce?

birde madecassol pomad ve acnelyse varmış. nolur kullananlar beni bilgilendirebilir mi?

contractubex i aile hekimleri yazıyomuş. bugün gidip yazdırmayı düşünüyorum ama madecassol daha faydalıysa gidip sorucam yazarsa hemen yazdırıp almayı düşünüyorum...

sizce en etkili çözüm nedir?

yardımlarınızı bekliyorum...

2. 17 Eylül 2010
  3. fresa

fresa ...aşktanda öte ... Üye

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    153
    canım sakın ihmal etme benim gibi çok geç kalmış olursun cildini bol bol nemlendir bebek yağıyla madecassol ve acnelys bende bugun basladım soyulup yeni derinin çıkmasını beklicem ne yap et önlem al ilerlemesin

4. 17 Eylül 2010
  5. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    zaten ilerlemeye başladı. ne hikmetse de hızlı ilerliyo sanki. sürekli nemlendiriyorum. birde oturduğum şehrin suları çok kireçli olduğu için duştan sonra falan nemlendirmezsem pul pul gibi oluyo cildim. sürekli nemlendirici kullanırım ama nasılsa hala ilerliyo gibi...
    bugün gidip konuşuyim inşallah yazarlar. o zaman madecassol ve acnelys yazdıriyim.

6. 17 Eylül 2010
  7. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aile hekimleri yazar mı acep? yoksa nereye yazdırmam gerek.

8. 17 Eylül 2010
  9. fresa

fresa ...aşktanda öte ... Üye

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    153
    madecassol ve acneyls 10tl yapıyo yazmadanda alırsın ben yazmadfan dün ıkısıne 10tl verdim

10. 17 Eylül 2010
  11. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    madecassolu yazıyo dokktorlar ben iki tane yazdırıyorum 2.5 -3 milyon mu ne para veriyorum sürekli kullanmak gerekiyo o yüzden her seferinde boşuna paran gtmesin git sağlık ocağınıza yazdır ama acelys yazmıyolar .
    diğer jeli de alıcam bn bu hafta inşallah yazar doktor o çok pahalı

12. 17 Eylül 2010
  13. kader02

kader02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    canım ınan cok uzuldum.benımde bu konuda moralım cok bozuk.cunku bende de var.bende senın gıbı 18 yasındayım .ama ben hamıleyım o yuzden oldu bende.bu konuda benım kadar tedbırını alan onemseyen yokturdur dıye dusunuyorum.suan sekız aylık hamıleyım ben ılk 5 ay catlak yoktu ama ben 1.aydan berı herseyı kullandım olmasın dıye.yınede oldu.kımının vucud yapısı boyle ıste ne yapsam olmuyo.ozellıkle papatya yağı kakao yağı ve badem yağı kımıne cok ıyı gelıyo.allah yardımcın olsun gülüm.senı ınan cok ıyı anlıyorum....

14. 17 Eylül 2010
  15. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aldım geldim. yazdırmadım. fiyatını sordum gerçekten uygunmuş. madecassol, acnelyse ve evigen ampul aldım...

şimdi sıra bunları nasıl kullanmam gerektiğinde.

yardımlarınızı bekliyorum canlar.

kalçalarımda pek yokta. baldırlarımda,yani dizimin arka taraflarında var. onlar hafiflesin yeter valla.
    bu yaz şort falan giyemedim hep pantolonlarla gezdim... tamamı geçmez biliyorum ama azalsınlar yeter. zaten normalde pek belli olmuyoda ışıkta felakettt mafoldumben

16. 17 Eylül 2010
  17. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    madecassol merhem sabah sürülecek
    acnelyse krem akşam sürülecek
    evigen ampül haftada 2-3 kez ampülü kırıp çatlaklara sürülecek

böylemidir kullanımı? kullananlar nasıl kullanıyosunuz?

18. 17 Eylül 2010
  19. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    vet canım öyle ben bazzen tam tersini yapıyorum ama önemli olan aksatmadn yapmak ama evigen kullanmıyorum tüy falan yapar diye