Acil fikirlerinizi bekliyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve darkwomen tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : darkwomen
  1. darkwomen

darkwomen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Çok Moralim Bozuk.Akşam kızkardeşimle babam evde kavga etmiş.Babam çok geri kafalı birisi.Kardeşim cep telefonuna mesaj gelmesini bilgisayarın başında vakit geçirmesin kızıyor.Kardeşim 23 yaşında gençkız.Her genç gibi onunda görüştüğü biri var.Ondan sms falan geliyor.Babamda bu ne böyle sürekli telefon çalıyor kim arıyor seni diye akşam kavga çıkarmış.Cep telefonunuda,laptop u da elinden almış veİşyerine götürmüş sabahta bunları.Sanırım cep telefonuna baktırcak telefoncuda.Öyle bi kişilik çünkü.Kardeşiminde erkek arkadaşıyla çekilmiş fotoğrafları var.Babam bunları görürse kıyamet kopar akşam diye ağlayıp duruyor.bende ne yapacağımı şaşırdım.Ne olur bi fikir verin ...Ne yapacağız akşam.

2. 16 Aralık 2009
  3. _NURUM_

_NURUM_ Guest

ayy canım böle bi babada benim başımdaa.şiddet olayı falan olmaz dimi_?

4. 16 Aralık 2009
  5. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi an babamı gördüm sanki benim de aynı ben hep teli kapalı tutuyorum babam evdeyken onun yüzünden üzüldüm şimdi

6. 16 Aralık 2009
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    babana bu sözü nasıl yakıştırıyorsunakannehir

çekilmiş fotoğraflar usturuplu şekilde ise kıyamet az kopar..:bbo:

bu gece sizde kalsın kardeşiniz, babası sakinleşene kadar en azından

sonra önce anneniz sonra siz devreye girerek yumuşatırsınız :1closedeyes:

8. 16 Aralık 2009
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.585
    Ödül Puanları:
    363
    Yerinizde olsam önce ailecek sonra baba ve anne ile başbaşa görüşürdüm bu konuyu..
    Baba ile anneye baskının gençler üzerindeki olumsuz etkisini anlatmak gerek..
    Bıkmadan usanmadan hem de..
    Bir gün anlayacaklardır mutlaka..

10. 16 Aralık 2009
  11. nnilxuxfern

nnilxuxfern pocahontas Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    babanızla siz konuşsanızz izah etsenizz
    benim kardeşimde var 20yaşında aynı şekilde telefon elinden düşmes laptopta arkdaşlarıyla resimleri vardır ama ben evlendikten sonra babam dahda ılımlı kardeşime karşıı
    bende bişi olunca araya girerim dahada ılımlı hale geliyo
    çünkü zamangerçekten çok kötü sıkmamak lasım nekadar sıkarsan okadar kaçarlar allah korusun neler duyuyoruz okuyoruzz üzülüyorum böle şeyler duyunca

12. 16 Aralık 2009
  13. darkwomen

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108

şiddet uygulayan birine başka ne denir...annem elinden zor kurtarmış kardeşimi.öldürecekmiş nerdeyse....az bile dedim bence

14. 16 Aralık 2009
  15. darkwomen

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    bende bunu söylüyorum kardeşim bugüne kadar yanlış bişey yapmadı.Evden işe işten eve gelen birisi.Hiç biyere çıkmaz.TEk lüksü msn orda üniversiteden arkadaşlarıyla görüşüyor.Oda babamın gözüne batıyor işte

16. 16 Aralık 2009
  17. simeron

simeron TATLIŞ'yla çok mutlu :)) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    babanızla sizin konuşmanız daha sağlıklı olacaktır.. hatta hatta annenizide arkanıza alarak konuşmayı deneyin.. söz konusu kardeş eğer 18 den küçükk olsa idi eyvallah fakat 23 yaşında hemde para kazanan kendi ayakları üstünde duran ve sizin deyiminizle gayet düzgün bir çizgide ilerleyen bir kız... babanızın böyle davranması çok ama çok yanlış.. Laale nin de dediğimi gibi bu tür iletişimsizlikleri halletmek için bıkmadan usanmadan ebeveyn bilinci öğretilmeli

18. 16 Aralık 2009
  19. chloes

chloes Kafası karışık Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    153
    Baban yarın telefonu baktırmaya götürseydi, ben şunu düşünebilirdim. Babanı oturup tatlı dille ikna edemeyeceğine göre devamlı cep telefonunu aratır, şarjı bitirmeye çalışırdım. Böylece telefon kapanacak pin kodu istenecek. Babanızda bilmeyeceğine göre. Babanız uyurken 2 dakika alıp telefonu fabrika ayarlarına döndürebilseydiniz bu da bana göre bir kurtuluş yöntemi olabilirdi. Ben buna benzer fikirler verebiliyorum.
    İnşallah umduğunuzdan daha olumlu sonuçlanır bu mesele...