ACİL hamileyim ama..DR BEBEĞİMİ ALINMASINI İSTİYOR YARDIM

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve elif445 tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : elif445
  1. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşşlar biz eşimle korunurken ben hamile kalmışım haberimde olmadığından ve grip olduğumdan ilaç kullanmıştım.dün drçgititk 4 hft.1 günlük dedi anlattım ilaçlarımı ve dr.zararverebileceğini söyledi siz bilirsiniz alalım isterseniz dedi ve ben çok kararsızı mçünkü bebeğimie hamile kaldığıma çok sevindim çok istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum ...kullandığım ialçlar her türlü yerine her şeyine zararverebilirmiş.........testlerden belli olurmu dedim her şey görülmez dedi mesala kulağının olamamsı kemikleinde sorun olması vs...kafam çok karışık ne yapmalım sizce...........

2. 22 Mayıs 2009
  3. xxxxxangel

xxxxxangel GÖBÜŞÜ BEBİŞLİ:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu cok zor bı karar ama aldırmakta cok gunah Allah korusun aldırırsan belkı Allah sana bı daha cocuk vermeye bılır,gecen tv de bı dr dan duymustum eger hamıle oldugunu bılmeden ılac kullanırsan onun bı zararı yokmus ama ogrendıkten sonra kullanırsan zararlıymıs,folık plus kullan canım o cocukların sakat dogmasını engelleyen bı vıtamın,Allah yardımcın olsun

4. 22 Mayıs 2009
  5. kurnaz

kurnaz söylermisin hazan nedir.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum ama yerinde olsam aldırmazdım aynı olayla dayımın kızı karşılaştı korunduğu için hamile deyil zannediyordu test aldı bişey çıkmadı aynı sizin gibi grip oldu ve birsürü iğne ve hap içti baktı adet olmuyorum doktora gitti ve hamile çıktı kan tahlilinde ve şuan doğum yaptı çocuk 2 yaşında valla maşallahı var bişeyde olmadı onu oraya koyan allah korumasınıda bilir...........bence endişelenme allaha teslim ol canım............

6. 22 Mayıs 2009
  7. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım tek dr a inanma almak işlerine gelio bence aynı şey arkadaşımın başına gelidi hamile olduğunu bilmeden röntgen çektirdi ilaç içti drun biri alalım demiş sonra bi dr a daha gitti kullandığı ilacı röntgene girdiini falan anlatmış dr araştırmış kullandığı ilaç sadece dudak yarıklığı yada damar yarıklığı yapar onda da bi ameliyat olur demiş bence bi dr a daha git derim

8. 22 Mayıs 2009
  9. cadoloz435

cadoloz435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    karamsarcım bende kesinlikle arkadaşlarıma şiddetle katılıyorum kesinlikle 2. hatta 3. 4. doktorlarada gitmelisin emin ol diğerleri daha farklı yaklaşacaklardır bu doktor direk kestirip atmış bence ilk önce bir kaç doktora git sora kararını ver rabiim inşallah sağsalim kucağına almayı nasip etsin. amin

10. 22 Mayıs 2009
  11. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.264
    Ödül Puanları:
    163
    canım hıc bırsey olmaz merak etme.annem bana hamıleyken tabı bılmıyormus hamıle oldugunu grıp olmus hastanede yatmıs ıgne serum haplar bır suru ılac kullanmıs.bılmeden kullandıgın ıcın allah korumustur.ben sapasaglamım merak etme bırsey olmaz.bende hamıle oldgumu bılmıyordum ve ılac kullandım ama 2 tek ılac almıstım doktorum bırsey olmaz dedı.baska doktorlara gıt arastır canım.sen ıcını ferah tut hıc bırsey olmaz...

12. 22 Mayıs 2009
  13. muhasebe22

muhasebe22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım içini rahat tut. Allahım onu korur Benim arkadaşım 2 aylık hamileyken bağırsak ameliyatı oldu. Maşallah doğum yaptı ve sağlıklı bir çocuğu oldu. İlaç içtin diye çocuk alımırmı hiç bu dr lara da hiç güvenilmiyor vallahi. Bir kaç doktora da sor bence.

14. 22 Mayıs 2009
  15. ruzgarrr

ruzgarrr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım hmile kalmadan kullanılan ilçların beebeğe etkisi yok oğu doğtor bunu savunuyo denen olumsuz bişeyde ben 2. bi dotkora gitmeyi dha doğru buluyorum onun göremediğini diğeri görüyo hatta 3. bi doktor 2 si farklı söylerse 3. bakalım hangisininkini onaylayacak
    ben korkuyorum kürtajdan Allah korusun sağlıklı bi şekilde haile kaldığında o çocuk sorunlu doğarsa ne yapacaksın çıkarmayın geri sokunmu diyeceksin tabiki bu tartışılır bi dşünce ama
    farklı doktorlara git

16. 22 Mayıs 2009
  17. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok ya aldırma bencede..bak ben 2 ay önce doğum yaptım,şimdiden 2.çocuğun hayalini kuruyorum,eşim askerde tıbben hamile kalamam gerçi ama çok istiyorum...:)) ne güzel allah sana hediyesni göndermiş,sahip çık meleğine........

18. 22 Mayıs 2009
  19. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ne bicim dr bu yahu
    nedemek siz bilirsiniz isterseniz alalim
    cnm sen baska dra git
    biseycikler olmaz allahin izniyle