Acil kan lazim

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve hasretim34 tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

  2 Ekim 2008
  Konu Sahibi : hasretim34
 1. hasretim34

  hasretim34 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.041
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Hepimize Lâzım Olabilir!  İnternet vesilesi ile paylaşımın her alanda giderek arttığı günümüzde,

  pek çok hayırlı hatta hayat kurtaran paylaşımlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

  Size tanıtmak istediğimiz acilkanlazim.com sitesi de bunlardan birisi.

  Ücretsiz gönüllü hizmet veren sitenin hedefi 10 bin gönüllü sayısına ulaşmak.  Sitenin sağ tarafında sürekli güncellenen, kan ihtiyaçlarını görebiliyorsunuz.

  Siteye üye olduğunuzda, kana ihtiyaç olduğu zaman, sizin için kısa mesaj ve e-posta yolu ile kan aranıyor. Ayrıca sitede de duyuru olarak çıkıyor. Üyelik ve tüm hizmetler ücretsiz.  Böyle güzel, hayırlı hizmetlerin artarak devam etmesi duası ile..

  Sitenin Tanıtım Bölümünden :  Her gününü bilgisayar başında geçiren insanlar olarak günde en az 1-2 kere kan arandığına dair e-posta almaktayız. Bize ulaşan iletilerin çoğunluğu da oturduğumuz yada ulaşabileceğimiz çevreden uzak ve hatta kendi kan grubumuzda olmayan kan arama talepleri oluyor.  Bizde bir gün yakın bir arkadaşımızın eşi için kan arama çabasında hem çalıştığımız firma içerisinde, hem de çevremizdeki insanlar içerisinde böyle bir arayışa girdik ve bir e-posta zinciri oluşturduk. Ancak sonuçlar çokta memnuniyet verici olmadı. Ya gönderdiğimiz kişiler içerisinde bu kan grubunda kimse yoktu ya da orta da başka daha büyük bir sorun vardı.  İNSANLARIMIZ DUYARSIZ MIYDI?!  Kabul edemediğimiz bu cevabın karşısında bu azlığın nedeni araştırmaya karar verdik. Aslında insanlarımızın art niyetli olması, bir başkasının zor durumunda yardımcı olmak istememesi gibi bir durum söz konusu olamazdı. Çünkü biz millet olarak yardımsever bir millettik. Bu tür bir yardım çağrısına mutlaka cevap verilirdi. İnsanlara konu hakkındaki fikirlerini sorduğumuzda sonuç bizi güvensizliğe götürdü. Gönderilen e-posta yakın bir arkadaşımızdan da gelse o arkadaşımızın bir ileti zinciri yaratılma kurbanı olduğunu düşünüyor ve dönüş yapmıyorduk. Her gün aldığımız yüzlerce reklam iletisinin arkasında bu duygu sömüren kan ihtiyacı ya da acil yardım çağrısı zincir maillerinin varlığını düşünüyorduk.  İşte tam bu noktada bizde kuracağımız bir sitenin çözüm olabileceğini düşündük. Siteye kan vermek için gönüllü olacak kişilerle , kan ihtiyacı doğan kişilerin birbirleri ile buluşmalarını sağlayabilirdik. Oluşturacağımız veri tabanı ile insanları kan grubu bazında ve oturduğu ya da gidebileceği yerler bazında ayırarak kendisi ile ilişkili olmayan ya da gidemeyeceği kadar uzak olan yerlerdeki insanlar hakkında ileti almadan gerçekten yardımcı olabileceği hasta yada hasta yakınlarından haberdar edebilirdik.  Bunu sağlamak içinde iki farklı yolu ; kısa mesaj ve e-posta yollarını kullanabilir , siteden gelecek ileti ve mesajlara güven duygusunu destekleyerek dönüş yapmalarını sağlayabilirdik. Bu düşüncelerle sitemizi kurduk.

  Dileğimiz hiç kimsenin kan arayışı içerisine düşmemesi ve sitede üye olanların sadece birer üye olarak kayıtlarının tutulması.  DUYARSIZ KALMAYIN