acil kira depozitosu hakkında bilgi.

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve kxuxllxuxmango tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

14 Ocak 2009
    Konu Sahibi : kxuxllxuxmango
  1. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben geçen sene 2008de ocak ayında bı eve kıracı olarak taşındım. ve 2008 aralık başında da ev sahıbıne telefon ettım. kriz yuzunden tum emlak degerleri oldukça duşmuş sende bana zam yapma bu sene aynı fıyattan kıra kontratı yapalım dedim. yoksa taşıncam daha ucuza evler var çünkü dedim. ev sahıbıde bunları konuşmaya acelesi yok. zamanı gelince oturur konuşurz dedi.
    ocak ayının başında yanı kontratım doldugunda ben tekrar ev sahıbıyle konuştum. ve bana yuzde 10 luk zam istedigini soyledi. bende olmaz çıkarım o zaman dedim. sonra bır ıkı gun ev baktım. ve bulamadım kafam uygun bır ev. daha sonra ev sahıbıne tamam kabul edıyorum buluşalım kıra kontratını yenıleyelim dedim. 4 gun boyunca ya ev sahıbının yada benım işim çıktıgı için bır turlu göruşemedik habukı eve gelebilirdi kıra kontratı yapmak için. neyse bende sınırlendim bır turlu goruşupte kontratı yenılemediğimiz için ve ınternete baktım ev ilanlarına ve çok çok daha ucuza bır ev buldum ve kaçırmamak için hemen kontratı yaptım.
    kontratımı yapar yapmaz eski ev sahıbıne durumu belirttim. ben taşınıyorum dedim. oda taşın ama sen bana 1 ay oncesinden haber vermedigin için bende ait olan depozitonu alamazsın dedi. halbukı ben aralık başında yukarda da soyledigim gibi durumu soylemiştim.
    ev sahıbı benı avukata verip o depozitoyu alacagını soyledi. bende seni avukata verıcem ben sana aralık başında zam yaparsan çıkarım dedim. sonrada kabul ettıgım halde 4 gun boyunca çok yakın olmamıza ragmen goruşeeyıp kontratı yenıleyemedik . bende seni avukata verırım. telefon konuşmalarımızdan benım 1 ay once bu konuları konuştugum çıkar ortaya sende depozitıyu vermek zorunda kalırsın dedim.
    normalde bı evde 3 4 ay bıle otursan çıkarken ev sahıpleri veriyor depozitoyu. ancak ev sahıbı benım çok daha ucuza ev bulup taşınmama şok oldu. ve bu yuzden bu sekilde yaptı.
    ben avukata verdıgım takdırde kazanma sansım var mı? ve hem depozito hemde manen olarak bır para talep edebılır mıyım? çünkü iş çok buyudu ve 1 haftadır çok cıddı psikolojım bozuldu iş paradan çıktı çünkü.
    lütfen yardım edin