acil yardım arkadaşlar!

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve esraaydin tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : esraaydin
  1. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğim 46 günlük çok ağlıyır doğduğunda daha fenaydı bir buçuk saat emiyordu çekincede başlıyordu artık 4 saat 5 saat.. 10 saat bile ağladığını biliyorum meğer doymuyormuş neyse sonra mama takviyesine başladık bebeğim rahatladıdiyorduk ama genel olarak huysuz bi bebek ama şuanki en büyük problemim uyumaması gündüz hiç uyumuyor şöyle söyleyim dün 7 de uyandı 9 da tekrar uyuttum 10 da uyandı ki sabahlar çok uyumuyo zaten ondan sonra yani öğlenden itibaren ben utuyorum 10 dk sonra kalakıyo ve feci bi ağlama taki tekrar uyutana kadar drken tam gece 1 de ancak uyudu ki, 11 de biz eşimle yıkadık banyodan sonra daha iyi uyuyo diye çıldırmak üzereyim kızlar hep böyle inanın aralarda bi tuvalete gidiyorum birde iki lokma ağzıma bişey atıyorum okadar evim berbat halde pisliğin içinde oturuyorum bu da moralimi bozuyo derken bayağı bi psikolojim bozulmuş durumda bukadrcık şeydenmi demeyin daha yaşadığım çol şey var ama herşeyide yazamıyorsunuzki... neyse ben sizden bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum neden uyumuyo olabilir uykusuzluktan ölüyo aslında ve uyuyamadığı için ağlıyo anlıyorum bir arkadaşım kansızlıktan olabilir dedi kansız çocuk uykuya geç dalar dedi siz ne biliyosunuz bu konuda ne olur paylaşın doktora götürmelimiyim eşim karşı çıkıyo doktor neyapcak diye ilaç verirse ben kullandırtmam 3 aydan önce diyor ne yapcağımı şaşırdım bu arada gaz problemi yok gazını atıyo hemen ve onun dışındada varsa gazı belli ediyo zaten.çok uzun oldu :) şimdiden teşekkürler arkadaşlar ben foruma pek giremiyorum ama siz yazın iki arada bi derede girerim artık..

Son düzenleme: 13 Ekim 2009
  2. 14 Ekim 2009
  3. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım 3 aydan önce ilaç kullandırmam diye bi saçmalık olamaz. bazı bebekler huysuz olur sütünden gaz alır senin gerginliğinden huzursuz olur vs. çeşit çeşit ilaçlar var bebeklerin huzursuzluğu için. daha çok küçük bazen çok uyur bazen uyumaz seni çıldırtır. ama sorun kansızlık ta olabilir idrar yollarındanda olabilir. benim kızıma bu yüzden idrar tahlili yaptı doktoru. bence bi doktor yardımı almalısınız.

4. 24 Ekim 2009
  5. elif_hopac

elif_hopac bn_elif Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gazı ola bilir sen onu mutlaka götür doktora benımde oglumda aynı şeylerı yaşadımm azda olsa uyusaa uyandıgı anda acı sesle uyanırdıı ve aglamaktan yorulurduu bende cok çektim en sonunda götürdüm senın dedigin gibi gazını çıkartıyor diye zannediyordumm ama doktor dedi bebekler gazını çıkartır ama fazlasını değill birazı kalır buda zamanla gaz sıkışması yapar dedii mutlaka götür ihmal etmee her gittiğimizde doktor ilaç vercek hali yokturr benım oglum aglamaktan fıtık olduu 9 aylıkken ameliyat oldu canımm bende ev işi yapamıyordumm hep onla ilgilenirdimm gözümden bile sakınırdımm o agladıgında bende ağlardımm ana yüreğii için rahatlasın dıye mutlaka götürr şuan 7 yaşında çok şükür sağlığı iyi bencede doktor yardımı al:))

6. 25 Ekim 2009
  7. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de öyle bir bebek büyüttüm,doktor doktor gezdim ama bir çözüm bulamadım,aynen benim kızım da fıtıklı şimdi ağlamaktan.siz mutlaka gidin doktora,hala gitmemiş olmanıza şaşırdım,belki bir çare bulunur.off,o günlere geri döndüm biran,ama geçiyoe inanın

8. 25 Ekim 2009
  9. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada sadec bu kadar şeyden bile insanın nasıl psikolojisi bozulur iyi bilirim,ben daha yeni atlatıyorum bunalımlarımı.kendinizi kötü hissetmeyin

10. 25 Ekim 2009
  11. ela12

ela12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    esracım,benimde 2,5 yaşında bi kızım var,bende o kadar anlıyorum ki seni,sabahlara kadar babasıyla beraber o kadar çok şey yapıyorduk ki uyusun diye,gece 4 te falan atıp arabaya çıkıyoduk arabada uyur diye(hani hep uyur ya bebekler arabada)başında saatlerce saç kurutma makinesi falan tutardık,hani karnında gibi hissetmesi için kendini:)o sesten falan çok etkilenirdi,saçma gelebilir ama yapmadığımız denemediğimiz yol kalmadı,tabi biz bu arada felç yani,insanın psikolojisi alt üst oluyor çok iyi anlıyorum.kesinlikle doktor yardımı almanı öneriyorum,elifin de sölediği gibi gazının çıktığını zannediyoruz,özellikle mama takviyesi yapılan bebeklerde gaz sıkıntısı tahminimizden daha fazla oluyo canım.ama merak etme bu bi süreç ve geçicek,öle düşün yani.

12. 25 Ekim 2009
  13. neslim35

neslim35 gül kokulu kızım... Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    birde kalça usg si çektirin kalça çıkığı kontrol edilsin derim geçmiş olsun....

14. 25 Ekim 2009
  15. aleyna7

aleyna7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım meraba..bende aynı sorunları yaşadım..benimki 1 yaşında şuan halen yaşıyor sayılırımm....bebekken benim oğlumda meğerse aç olduğu için ağlıyormuş..sütüm üm yetmediğini doktor sağdırarak anladı..her iki göğsümden 60 ml çıktı....mamaya başlattı açlıktan barsakları rahatsızlanmıştı..kabızlık 1 ay sürdü sonra iice doyduktan sonra kabızlığı da huysuzluğuda geçti...kabızlık sorununu çörek otu yağını çay kaşığına 4 damla damlatarak vererek geçti..bu arada da gaz proplemide geçti tabiki....uyku sorunu çoğu bebekte 10 dakka uyur zamanla uyku dilimi artarak büyür..benmki öyle oldu...çoğu bebek gibi..bazılarıda çok uyur malesefff......

16. 30 Ekim 2009
  17. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    cnm allah kolaylik versin öncelikle benim sana tavsiyem kesinlikle vakit kaybetme benimde 7 yasinda bir oglum var nsl büyüttüm bir allah bir ben bilirim senin bebegin gibi uykudan sürekli uyanan bi cocuktu ve sabaha kadar uyanik tutsan dururdu öyle bi bebekti bende senin gibi korkuyordum neden acaba sebepsiz degil inan benim oglumun kulaklari iltahaplamisti ve bu baya bi sürdü gecti geri tekrarladi kücük cocuklardada en sik karsilasilan problemlerden bitanesi cnm doktordan zarar gelmez sonucta

18. 30 Ekim 2009
  19. YENA

YENA Zayıf günler göreceğiz..) Pro Üye

Beğenildi:
    32.539
    Ödül Puanları:
    463
    Size öncelikle sabır diliyorum...
    bebeğinizin aç olduğunu nasıl anladınız...??Bence sadece anne sütü vermelisiniz,öyle olunca gaz problemi mamayla beslenen bebeğe kıyasla çok daha az olur..Ayrıca bebek emdikçe uyarıla süt kanalları daha fazla süt üretir..

Veee lütfen doktor takibinde olsun..Şimdi sağlık ocaklarıda ilgileniyor..Fakat hastane ortamında bakılması daha iyi olur..bir arkadaşımızın yazdığı gibi kalça çıkığı problemi olabilir..normal doğumda çok nadirde olsa bebeklerin bazı yerlerinde kırık olabiliyormuş..

hepimiz deneyimlerimize dayanarak farklı şeyler yazıyoruz..en iyisi bir doktorun görmesi..

Benim iki çocuğum var çok şükür böyle bir problem yaşamadım..ama bir arkadaşımın bebeği tam bir yıl gece gündüz ağladı ve çok az uyudu..
    Doktoru kolik olduğunu söylemiş..
    Yapıcak birşey yok bu böyle ağlıyarak büyüyecek demiş..

Bol sütlü günler dilerim..:))