Acil yardım! çalışabilir raporu aldım 34. Haftamda izne ayrılabiliri miyim?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mathilda48 tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : mathilda48
  1. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Iki hafta önce (19/10/2010) çalışabilir raporu aldım fakat doktorum bebeğin suyu çoz az olduğu için yatış önerdi yani erken doğum olacak büyük ihtimal işyerinden izne ayrılmak için dilekçe yazdım başka bi işlem gereklimi burdada pek bilmiyorlar (657 ye tabiyim)

2. 1 Kasım 2010
  3. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    panik yapmana gerek yok canım 37 ye kadar çalışabilir raporu alınca ille o tarihe kadar çalışcaksın diye bi kural yok 32.haftanda aldığın rapordan sonra istediğin zaman izne ayrılabilirsin istersen tamamlarsın istersen ertesi günü bile ayrılırsın. ben de ekimin 15 nde aldım raporumu. ama daha devam ediyorum.
    bi arkadaşım da 35.haftasında ayrılmıştı. yeniden hastaneye gidip iş görmezlik belgesi alıcaksın doktorundan izne ayrıldığına dair bide sgk da izne ayrıldığına dair dosya açılıyor aldığın belgelerin fotokopisini çalıştığın kuruma teslim ediyorsun iş yerinde sgk ya gönderiyor yada sen götürüyorsun benim hastanem gönderiyor ama 657 ye tabi olanlarda da aynımı bilmiyorum

4. 3 Kasım 2010
  5. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler aydınlattığın için

6. 4 Kasım 2010
  7. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hastaneye git izin belgeni al. iş yerinde özlük işlerine kim bakıyorsa ona ver. mutlaka birar tane onaylı fotokopileri sende kalsın.
    sağlıklı doğumlar...

8. 4 Kasım 2010
  9. mathilda48

mathilda48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.Hastaneye gittim rapora doğumdan önce 6 hafta doğumdan sonra 8 hafta raporludur yazan bir belge verdiler onu işyerimin personel şubesine verdim (32+2 haftalıkken çalışabilir raporu aldım 34+4 te izne ayrıldım)Aynı konuda bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlara yardımı olur belki.Herkese iyi sağlıklı doğumlar ve bebekler.