acıl yardım ertesi gun hapı

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve eda35 tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

    14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  1. eda35

    eda35 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    9 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    161
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar selam ben adetımın 11. gunu ertesı gun hapı aldım ılacı aldıktan 7 gun sonra bende sadece tuvalet kagıdına gelen kahverengı akıntı gelmeye basladı ama ıc camasırımda yok sadece tuvalet kagıdına gelıyodu bu tam 7 gundur devam edıyodu normal adetımınde yarın olması gerekıyo bugun kahverengı akıntı bıraz daha arttı ama agrılarım gogsum falan aynı adet olmus gıbı bu kahverengı sey bı turlu kırmızıya donmedı normal adetım olcakmı anlamadım ya da bugun artan bu kahverengı sey adetımmı acaba ben daha oncede bu haptan kullanmıstım ama hıc bole bısey olmamıstı ıcıp normal adetım gelmıstı gununde bu ne sımdı ya tam 10 gundur ha oldum ha olcam dıe beklıyorum lutfen yardım
     
  2. 14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  3. eda35

    eda35 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    9 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    161
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kımse yokmu
     
  4. 14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  5. _Zebos_

    _Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

    Katılım:
    28 Aralık 2009
    Mesajlar:
    15.656
    Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    196
    ertesi gün hapını niçin aldnız?
    gebelikten korunmak için mi?
    eğer öyleyse ilişkiden 72 saat içinde alınması gerek
    içindeki 2 hapı en az 6 saat arayla almalısınız
    ve ayda sadece 1 kere bu yöntemi kullanabilirsiniz
    yani aynı ay içinde 2 kez alamazsınız
    hormon seviyeniz yükseldiyse kanama ondanda olabilir
     
  6. 14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  7. jenesuisquunechanson

    jenesuisquunechanson Popüler Üye Üye

    Katılım:
    28 Haziran 2010
    Mesajlar:
    1.020
    Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188
    Hormon bombardımanına tutulduğunuz için âdet alışkanlıklarınızın sapması çok çok normal. Diğer ertesi gün hapı deneyiminiz yakın zamanda olmuşsa daha bile normal.

    Ayrıca korunmak güzeldir, ihmalkar davranıp bu ilaçlara bel bağlamak vücudunuza çok zarar verir.
     
  8. 14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  9. eda35

    eda35 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    9 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    161
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaa hayır dıger hap deneyımım bundan 3 4 sene onceydı yanı aynı ayda 2 kere kullanamdım bu hapı
    ılıskıden 5 saat sonra aldım hemen yanı 3 sene once kullandıgımda bole olmamaıstıt bu sefer 2 hapı aynı anda ıc dedeı kadın ıctım zaten 2 gun mıde bulnatısından oldum ıste 5 6 gun sonrada bu kahverengı sey basladı zaten bı daha tovbe ama mecbur kullandım ıste fakat 1 haftadur ne oldu adet oldummu olcammı modeundayım cok sıkıntılı yanı bı de rengın kahverengı olmasına takıldım bı kırmızı gelse rahatlıcem :ecrin_bebek:
     
  10. 14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  11. jenesuisquunechanson

    jenesuisquunechanson Popüler Üye Üye

    Katılım:
    28 Haziran 2010
    Mesajlar:
    1.020
    Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188
    Çok şükür, ertesi günü hapına hiç muhtaç kalmadığım için "şu şöyledir, bu böyledir" diyemem. Vücudunuzun seyrinin değişmesi olağan, ama içiniz rahat etmeyecekse bir doktora görünün isterseniz.
     
  12. 15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  13. eda35

    eda35 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    9 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    161
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    offffffff.....
     
  14. 15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  15. pityone

    pityone Yeni Üye Üye

    Katılım:
    26 Nisan 2010
    Mesajlar:
    146
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bir kere kullanmıştım ertesi gün hapı ve kahverengi akıntı gelmişti..sorup soruşturdum olabilir dendi.cok kafama takmadım 1 hafta sonra kendiliğnden geçti..geçmiş olsun..ama kafanıza cok takıldıysa doktora gidin bir an önce
     
  16. 16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  17. madison

    madison Aktif Üye Üye

    Katılım:
    7 Ağustos 2010
    Mesajlar:
    56
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım 3 ay önce aynısı banada oldu .hapı içtim erken adet oldum gibi bişe oldu iki üç gün kahve akıntı ama ağrı eşlik etti.sonra adet olmadım ama o ilacın etkisi
    ilaç yüzde doksandokuz koruyor.kusmadıysan eğer...yinede test yaptır derim.için rahatlıyor...
     
  18. 17 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eda35
  19. eda35

    eda35 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    9 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    161
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkurler kızlar 1 2 gun daha bekleyıp dr a gıdıcem cunku o kahverengı sey devam edıyor ıcımde ne varsa cıktı artık :)))