acil yardım kızlar

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve tulaykrt tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : tulaykrt
  1. tulaykrt

tulaykrt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 14 ekimde kürtaj oldum bebegimi kalp atımı yoktu.....dr 1 hafta cinsellik yok dedi ve eşim cok fazla cocuk istedigi için son 3 gündür ilişki istiyor ve korunmuyor adet olmadan hamile kalınabiliniyormu kürtajdan sonra .....ve bugun kasıklarıma ara ara sancı girdi kesildi sizce hamile kalma durumu olunurmu adet olmadan

2. 2 Kasım 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    sağlıklı bir şey değil yaptığinız ama..
    şu an rahmin senin daha toparlanmadı.ne kadar istekli olursanız olun korunman mecburiyetindesiniz lamı cimi yok bu işin..
    Allah korusun hamile kalırsan daha kendini toparlamamış bir rahimde bebek ne kadar tutunurki?
    benim dotkorum kürtajdan sonra 3 hafta ilişki yok demişti iki adet olacaksın ondan sonra korunmayı bırakacaksın demişti.
    bence doktorunuzu ciddiye alın.

4. 2 Kasım 2009
  5. pembehera

pembehera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    25 eylül'de boş gebelikten kürtaj oldum. 18-20 gün sonra cinsel ilişkiye girdim, olması gereken de buydu. kürtajdan 33 gün sonra da regl oldum, doktorun deyişine göre regl olma tarihi 45 güne bile uzayabilirdi. reglin ilk günleri eskilerinden farklıydı, lekelenme şeklindeydi ki demek rahim kendini toplama aşamasında. şuan herşey yolunda gözüküyor çok şükür.
    çocuk konusuna gelince reglin tarihlerinin düzenli olup olmayacağını ya da başka herhangi bir sorun olup olmayacağını anlamak için kendime yeni yıllın ilk ayına kadar süre tanıdım. eşinle sana da bunu tavsiye ediyorum çünkü sen henüz regl bile olmadan korunmayo bırakmışsınız yani kürtajın ALLAH korusun herhangi bir komplikasyona neden olmadığını şuan bilmiyorsun ve buna rağmen gebelik düşünüyorsun. ilk önce kendi sağlığın için bence biraz bekle derim. elbette gebe olabilirsin, sağlıklı bir gebelik de geçirebilirsin ve sağlıkla çocuğuna kavuşabiilirsin bu ALLAH ın takdiridir, böyle de olabilir ve dilerim böyledir. yine de tedbiri elden bırakmamamız gerektiğini düşünüyorum. sizin için hayırlısı olsun...

6. 2 Kasım 2009
  7. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bence içini ferah tut canım...eğerki kanaman bittiyse ve ruhsal olarak iyi hissediyorsan neden olmasın diyorum...bende aynı şeyi yaşadım bir dr inanmadım başka drlara gittim sakınca yok dediler..aynı şeyi yaşayanlara sordum bi sakkınca yok dediler..

8. 3 Kasım 2009
  9. tulaykrt

tulaykrt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben daha adet olmadım yani kürtaj olalı 20 anca oldu.....ya etrafdan duymalarım işte kürtajdan 10 gün sonra hamile kalınırmış felan ....dr bana bekle demedi

10. 3 Kasım 2009
  11. pembehera

pembehera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    kürtajdan hemen sonra hamile kalınır tabi bu mümkün ama gittiğim doktorlar ve başvuduğum tıbbi diğer kaynaklar fiziksel ve psikolojik olarak hazır olmak için en az iki adet siklusu geçmesi kanısındalar.

12. 3 Kasım 2009
  13. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bu konuyu çok fazla araştırmıştım zamanında. Kürtajdan sonra korunmayı bırakmak ve rahim toparlanması hakkında öyle kesin bir kanı yok doktorlar arasında. Her doktor kendi tecrübesi doğrultusunda bir şey söylüyor. Kimisi 6 ay diyor, kimisi 3 kimisi de kürtaj sonrası bir adet dönemi geçirdikten sonra hamile kalınabilir diyor.
    Kimisi de eğer kişi psikolojik olarak hazırsa, kürtajdan hemen sonra da hamile kalabilir yalnız kürtajdan hemen sonra hamile kalmak tekrar düşük yapma riskini bir miktar arttırsa da bu şekilde başlamış ve sağlıkla sonuçlanmış pekçok gebelik var diyor.
    Rahim hazır olmasa zaten embriyo tutunamaz ve gebelikte oluşamaz diyenlerde var.
    Yani çok kesin tıbbi gerekçeler olmamakla birlikte genel kanı en az bir adet döneminin geçmesi şeklinde. Hem adet görmeden hamile kalınca tekrar kaybetme korkusu hamileliğin ilk başlarını zehir edebiliyor. Allah en hayırlı zamanda yavrunuza kavuşabilmeyi nasip etsin.

14. 3 Kasım 2009
  15. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bence acele ediyosun bikaç ay beklemekle bişey olmaz cnm
    eşin bebek istiyo olabilir ama senin ve bebeğinin sağlıklı olması çok önemli en azından bi adetin geçsinn