Acil yardım milupa aptamil 1

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve zelihagok tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : zelihagok
  1. zelihagok

zelihagok Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar sezeryanla doğum yaptım
    bebeüim şuan 20 günlük
    sütüm yeterli gelmediği için mama takviyesi yapıyorum
    eşim eczaneye gitti
    eczacı milupa pre vermiş 10 gün kullandım.bebeğim hiç gelişmedi
    mama bitince tekrar gitmiş almaya bu kez 1 no vermiş
    10 gündürde 1 no içiriyorum ..gayet rahat uyuyoır doyuyor
    sizce 1 no vermenin zararı olurmu
    nedir bu pre ile 1 no arasında

daha kontrolüme 1 hafta var .öncesinde gidemiyorum doktorm seminere gitmiş ulaşamıyorum
    acil cevap lütfennnn

2. 29 Temmuz 2010
  3. tupi

tupi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar hiç endişelenme ben de aynı sıkıntıları yaşadım sezeryanla doğum yaptım va başlangıçta sütüm yetmediği için mama takviyesi yaptık (halende devam ediyoruz)
    doktorumuza sormuştum ben de pre olan prematüre bebekler için verdikleri mamaymış siz 1 kullanıcaksınız dedi pre ve 1 arasındaki tek fark prenin nişasta içermio olması ki bebeğin ondan doymuyo
    içini ferah tut ben de mama verme konusunda çok üzülüordum üzüldükçe de sütüm daha az geliordu
    ama doktora gittiğimizde içim rahatladı çünkü iyi ki mama takviyesi yapmışsınız alması gerek kiloyu o şekilde almış dedi
    bebeğim dört aylık ve doktor kontrolünde mama takviyesi yapmaya devam edioruz günde iki kere de mama verioruz dediğim gibi içini ferah tut

4. 29 Temmuz 2010
  5. zelihagok

zelihagok Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım nasıl ana nasıl içim rahatladı anlatamam
    çok ama çokkkkk teşekkür ediyorum
    kendi kendimi yicektim yoksa 1 haftaya kadar
    peki canım sen ilk zamanlar ne kadar mama takviyesi yaptın
    ben her emzirişte veriyorum .yaklaşık yarım saat emiyor ama doymuyor ağlıyor susmuyor
    yani günde 4-5 defayı buluyor
    çokmu acaba?

6. 29 Temmuz 2010
  7. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cnm.. evet pre prematüre veya sarılıktan yada doğum sonrası kilo kaybı olan bebekler için... benim kızım 3,5 kg dogdu ama sütüm gec geldi ve sarılıktan dolayı 450 gr. verdi pre kullandık 3 hafta.. sonra 1 numaraya gectik.. eczacı pre nin cok doyurucu olmadıgını söledi.. sadece 1-2 hafta kullanılması öneriliyor.

8. 29 Temmuz 2010
  9. swiss_serpil

swiss_serpil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, bende bebegim 5 haftalikken rezerve olarak aptamil pre almistim, aptamil pre genelde anne sütü ile beslenen bebeklere ilk iki ay ek olarak veriliyor , yani ben disari cikarsam bi kere mama veriyordum, ama iki aydan sonra aptamil 1 demisti doktorumuz,zaten üzerindede yaziyor , 2 ayliktan sonra aptamil 1 e gecin diye. bebekler ilk iki ay 2 saatte bir emmek isterler, acikirlar yemesi normal , anne sütü icinde sana tavsiyem bir pompa al sürekli cek, saatte bir iki saatte bir farki göreceksin, az gelse bile cek , o cogalacaktir, önemli olan ilk baslarda cekmek bol bol, daha sonra farki anlayacaksin, gelmiyor diye endiselenme mutlaka gelecektir sen cektikce, anne sütünün zekayi cok etkiledigi bilimsel olarakta kanitlanmistir , bebisinle mutlu günler:)

10. 29 Temmuz 2010
  11. tupi

tupi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    zeliha seni o kadar iyi anlıyorum ki şu anda kabuz gibiydi o günler benim için bebeğimi doyuramadığımı düşünüp çok üzülüyordum emzirirken sıkıntı çekiyordum göğüslerim hep yara olmuştu miniğim doumadığında parçalıycakmış gibi emiyordu ağlıyordu vs vs merak etme hepsi gelip geçiyor
    günde 3-4 defa verdiğim oldu kutunun üzerinde yazan ölçüsüne göre 1e geçince daha az vermeye başladım daha tok tuttuğu için zaten aç olduğunu belli ediyordu kuzucum doymadığına kanaat getirince verebilirsin bence tabi kontrole gidince doktoruna da sor sen yine de kilo kontrolünde anlaşılır çok olup olmadığı

12. 29 Temmuz 2010
  13. aysfen

aysfen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ya arkadaşlar benimde aynı sorunum var.sezeryan oldu doğumum..süt gelmedi aptamil 1le başladık şimdi hem mama alıyor hemde beni emiyor ama ölçüde problemimiz var..doymuyo sanki hala..günde 4-5 kez verdiğinizi söylemişiniz kaç cc veriyosunuz peki..geçen hafta her memeden sonra 45cc vermiştim doktor içebildiği kadar içsin sen 45i ver demişti.bi haftada 500gr almış bu arada bebeği 23 günlük..ne kadar verceğimi şaşırdım yardımcı olabilcek biri varmı acaba bi yol gösterseniz:KK43:((

14. 29 Temmuz 2010
  15. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    ben 1 haftalıktan beri aptamil 1 veriyorum canım. memnunum. ama önce anne sütü derim. Hiç almıyor mu anne sütü:KK43:

16. 29 Temmuz 2010
  17. tupi

tupi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim kızım 4 aylık oldu ve 90ccden günde iki defa mama veriyorum normalde mama kutusuna bakarsan bu sayı daha fazla ama kilo kontrolünde doktorumuz bu şekilde devam etmemizi söyledi
    sen kilo kontrolüne gittiğinde doktorun ne dedi eğer fazla kilo alımı olursa mamayı kısıyorlar az olursa da artırıyorlar çünkü

18. 29 Temmuz 2010
  19. aysfen

aysfen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    6günlükken sarılıktan yattık hastanede ozaman doktor bu şekilde kullanın mamayı dedi..1ay sonra gelin deyince gitmedik daha.sağlık ocağına götürdüm geçen hafta 300gr almış çok felan dedi.bi sonraki hafta 500gr oldu...bende kısmaya çalışıyorum mamayı ama durmuyor ağlıyor açlıktan..aslında sütümde var gibi neden böyle oluyo anlamış değilim..bu hafta 60cc ye çıktık her öğün vermemeye çalışıyorum..dillerinden anlamıyınca ne zor oluyo yaa...bizde şöyle 4aylık olabilsek keşke..