Acil yardım.. nst de bebeğimin nabzı 180 lerde!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nurcaninal tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : nurcaninal
  1. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar, 37. haftamdayım ve bugün ilk defa nst ye bağlandım. kasılmalarım fazla yok, en çok 30 fakat kasılmalar sırasında bebeğimin nabzı 180 leri geçti çoğunlukla ve 150 nin altına inmedi, doktorum sanırım beni korkutmamak için pek bişey demedi ve yarın sabah yine gel tekrar bakalım dedi.. sizde bu durumu yaşayan ya da bu konuda herhangi bir fikri olan varmı, yoksa yarın sabaha kadar ben stresten biticem :KK5:

2. 1 Kasım 2010
  3. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Merhabalar,

bende cuma sabahi belimde ki agrilar nedeniyle hastaneye gitmi$tim ve bebegin nabzini dinlediler... Ve benimle ilgilenen hem$ire bebeklerde nabzin 140-160 arasi normal oldugunu ara ara 160i geçtigini görürsem korkmamam gerektigini söyledi normaldir dedi. Ben 28haftalik hamileyim siz ise 37 yani doguma az kalmi$ belki bunun verdigi bir neden olabilir. Bebek hazirlik yapiyordur yarin gel dedigine göre dogumunuz da yakin olabilir. Siz kendinizde bir degi$iklik hissederseniz doktorunuzu aramayi ihmal etmeyin. Ve içiniz rahat olsun...

Buarada bu kasilmalar bende 20 ve 22 civarindaydi... Dogum esnasinda sancilar kaç oluyor bilen varmi?

4. 1 Kasım 2010
  5. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım umarım dediğin gibi olur, fakat kendi annemde babamda abi ve ablamda da kalp rahatsızlığı var, dolayısıyla genetik bir rahatsızlık olmasından da korkmuyo değilim, doktor bugün bana sadece heyecan yaptınmı yada hasteneye hızlı bi şekilde mi geldin diye sordu bende hayır deyince yarın tok karnına dinlenik bi şekilde gel dedi.. off bilmiyorum ya, az önce bebeğim için sipariş ettiğim şifonyer geldi ama gözüm hiç bişeyi görmüyo moralim çooook bozuk

6. 1 Kasım 2010
  7. nida23

nida23 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canını sıkma rahat ol önemli birşey olsa doktor o an mutlaka bişeyler derdi eve göndermezdi kontrol altında tutartı canını sıkmadan dinlen bugün bence....

8. 1 Kasım 2010
  9. AdayAnneyim

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Evet bende masada yatarken ara ara heycanlandigimda bebegimin kalbinin arttigini farkettim. Sakin kendini kasma... güzel $eyler dü$ün... heycanlancak bir$ey yok. Rahat ol.
    $ifonyerden bahsetsene bize biraz, rengi nasil? Nasil bir model seçtin? Kiz mi erkek mi buarada?...

Son düzenleme: 1 Kasım 2010
  10. 1 Kasım 2010
  11. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    'aday anneyim' inşallah dediğin gibidir. yarın sabah daha da rahat olmaya çalışıcam ama başarabilirmiyim bilmiyorum. eşim az önce doktoru aradı, oda biraz bilgi aldı ama doktor bebekle ilgili bi kalp sorunu olmayacağını sadece bebeğin şuan bulunduğu yer ve konumdan dolayı nabız yüksekliği olabilir. eğer yarın yine yüksek çıkarsa erken sezeryan yaparız demiş. buda beni iyice allak bullak etti.neyse tamam, rahat olucam rahat olucam... beni rahatlamaya çalıştığının farkındayım canım, sağol:KK19: nasip olursa kız inşallah, şifonyeride koçtaştan aldım, yeşil beyaz kahve karışımı bişey. umarım güzel günlerde kullanmak nasip olur

12. 1 Kasım 2010
  13. AdayAnneyim

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    He tamam duru$ pozisyonu pek rahat degil bebi$in bir an önce anne kucagina gelmek istiyor anla$ilan. Sen yine rahat ol her$ey bebegin sagligi için... doktorlar erken dogmasi gerektigini dü$ünürlerse sezeryanla olursun bence sorun etme sen.
    Yarin güzel haberlerini bekliyoruz... :KK49:

14. 2 Kasım 2010
  15. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ve bugünkü nst de bebeğimin nabzı 195 leri buldu:KK14: perşembe günü için yine nst bakılıcak, o günde yüksek çıkarsa erken sezeryan, normal çıkarsa doğumu beklicez:KK59:

16. 2 Kasım 2010
  17. AdayAnneyim

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Selamlar nurcaninal;
    geçmi$ olsun öncellikle ve pozitif dü$ünmelisin bak 37ci haftandasin ve 38e girmek üzeresin sanirim bir çok anne 38inde dogum yapiyor eger erken dogum olsa bile bebegin güzel geli$mi$ bir $ekilde dogacak bu $ekilde orada slklntlLl duruyorsa onu daha çok rahatsiz olcagini aklina getir.

Bebi$in her$eyi tamammiydi? Cantani felan hazirla sen... minigine kavu$caksin güzel $eyler dü$ün. Herkes sorunsuz 40ina kadar maalesef hamilelik geçiremiyor bak sende bebek sorun çikardi bende ise böbregim ve benim durumum daha kötü 2 ay bu $ekilde sabredecem ve agrilara katlanicam. inan senin gibi $uan 38. haftalarda olmayi çok isterdim.

Sakin bir $ekilde yataginiza uzanip bebi$i sevin onunla konu$un... rahatlatir biliyorsun duyuyorlar artik bizi. Sende rahat ol bebi$in de rahatlar.. :KK16::KK49:

18. 2 Kasım 2010
  19. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    bende bugün nts ye bağlandım ama doktorum hiç bir şey demedi 10 gün sonra gel tekrr görüşelim dedi 35 haftalığım bebeğim 2200