Acil yardım talebim var kızlar

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve keçi kxixz tarafından 27 Aralık 2008 başlatılmıştır.

27 Aralık 2008
    Konu Sahibi : keçi kxixz
  1. keçi kxixz

keçi kxixz güzel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Daha önce böyle bir konuya rastlamadım umarım doğru yerdeyim.
    Kızlar yardımınızı bekliyorum.
    Mutfak dolaplarınızı neyle siliyorsunuz. Benim dolaplarım kaplama ve 2 yıl oldu. Ocağıma yakın yerlerdeki parıltılı yağ lekeleri çok canımı sıkıyor. (afedersiniz ama sanki dolapların kapağında sümüklü böcek gezmiş gibi) Çok şey denedim. Artık silmekten yıprandı ama o lekeler geçmiyor. Dolabı yapan mobilyacıya sordum
    Abla tinerle sil dedi. Sildim ama sonuç aynı. Domestos, çamaşı suyu, Yani mutfak yağ çözücü yazısını okuduğum pahalı ucuz her ürünü denedim. Ama tamamen geçmiyor. Mobilyacıya çattım. Benim söktüğün dolaplarım tam 11 yıllıktı ama üstünde tek bir leke yoktu. Bunlar 2 yıl oldu hiç temizlenmiş gibi durmuyor diye.
    Abla mutfak dolabı bu tabi yağ lekesi olacak diyor.
    Tamam yağ lekesi olacak ama silinincede geçecek. Çok moralimi bozuyor, hele güneş vursun dahada belirgenleşiyor. Eski dolaplarıma bu kadar özenmezdim ama pırıl pırıldı.
    Arkadaşlar bana önerisi olan varsa lütfen yardım edin. Ben taktım kafaya bu sorunu mutlaka çözmem lazım. Sile sile dolap kuru tahtaya dönecek.
    Dolaplarım MDF kaplama.

2. 27 Aralık 2008
  3. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    alında çıkmalı o kadar temizlik ürünü kullanmıssınız
    belki deseni öledir yada üzerinde çok kalın bi cila vardır yag lekeleri cilya işlemişdir
    ama mdf diyorsunuz silince geçmeli
    bide ılık su ile silin yag çöz+çamaşır suyu+deterjan kullanarak

4. 27 Aralık 2008
  5. deniz_25710

deniz_25710 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım ayn sorun bizim dolaplarda da vardı.. önce cif ile siliyorum sonra ılık suya şu emwayin yag çözünü karıştırıp siliyorum leke kalmıyor:)

6. 27 Aralık 2008
  7. keçi kxixz

keçi kxixz güzel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bahsettiğiniz deterjanları denedim canlarım ama olmadı. O yer yer parlaklık gitmedi ama tek şeyi denemedim ılk su. Yani çeşmeden aldığım suyla sildim hep. Ilık veya sıcak su hiç aklıma gelmedi. Birde ılık suyla deneyeyim bakalım. Deneyince sonucu sizlerle paylaşırım. Yardımınız için sağolun.

8. 28 Aralık 2008
  9. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    bende cifle siliyorum ben kiracıyım bende siliyodum çımıyordu cif işe yaradı

10. 28 Aralık 2008
  11. berHAYAL

berHAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben en son kosla vanisle yapmaya başladım az bir suya döküp onla siliyorum beklemeden ılak bezle üzerini alıp kuruluyorum şimdilik işime yarıyor bayağı etkili umarım sizede yararlı olur

12. 28 Aralık 2008
  13. keçi kxixz

keçi kxixz güzel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ya benim denemediğim deterjan kalmadı. Şu an isimleri aklımda değil ama en iyisinden en kötüsüne hemen her deterjanı denedim.

14. 28 Aralık 2008
  15. keçi kxixz

keçi kxixz güzel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dolaplarımın içi desenli kenarları bilirsiniz çerçeve gibi . Desenli yerde sorun yok ıslak kuru deterjansız bile silsem parlayıveriyor. Ama çerçeve gibi olan kenarları sorun. İnanırmısınız taktırdım bir hafta olmadan yağ lekeleri gözüme çarptı. Ve o gün bu gündür en fazla 15 gün geçmez silerim ama istediğim sonucu alamadım. Siliyorum ıslakken belli olmuyor. Kurularken geriye çekilip bakıyorum. Parlak parlak leke gördüğüm yeri yeniden siliyorum olmuyor olmuyor.Ilık suyu deniyeceğim bakalım. Şimdi gece olmasa yada hava sıcak olsa kalkıp denerdim ama hava soğuk ve saat gecenin 12 si. Heyecan yaptım. Bakalım ılık suyun faydası olacakmı.

16. 28 Aralık 2008
  17. offf aynı sorun bende bi çözüm ulamdımya
    siliyorum pırıl pırıl kuruyunca bi bakıyorum bu gerizekalı lekeler hala orda

18. 29 Aralık 2008
  19. burcucello

burcucello Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    az once bu konuyu okuyunca hemen kostum bizim mutfağa(mutfak malzememiz aynı,dısı cerceve gibi içi acık renk)baktım dediğin gibi bir leke var.parlıyo... hemen bulasık sungerini ılık su da ıslattım,içine marc mutfak hijyen doktum ve sert kısmıyla biraz bastırarak sildim.kuruyunca baktım lekeden eser yok... :)))))