acil yardım

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve dizboyumavi tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

25 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dizboyumavi
  1. dizboyumavi

dizboyumavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    avukat arkadaşlar beni 4- 5 aydır telefondan rahatsız ediyolar ilk etapta yapmam gerekenler ne savcılığa suç duyurusunda bulunacam diye biliyorum bulunsan nasıl sonuçlanır ne ceza alır nosu belli bu arada acil yardımlarınızı bekliyorum tşk. şimdiden

2. 26 Eylül 2008
  3. dizboyumavi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yahu yok mu bana yardım edecek bir allahın kulu:KK43:(

4. 26 Eylül 2008
  5. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım savcılığa şikayette bulunacaksın, konuşmaların incelemeye alınacak ama korkma dinlenmeyecek. Şahıs aradığı zaman sana savcılık tarafından belirtilen tuşa basacaksın ve tespit edilecek, ancak kimliğini dava açılıncaya kadar öğrenemeyeceksin. Konu ile ilgili kanun metni ise : "Kişilerin huzur ve sükununu bozma

MADDE 123. - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir." şeklindedir.

6. 26 Eylül 2008
  7. dizboyumavi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim yardımlarınız için peki kimlik tespiti yapıldı davayı ben mi açmalıyım hadi ben açtm diyelim dava süresi ne kadardır ve şahıs nasıl bir ceza alır bunada cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.