Acil Yardım...!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Beyondparadise tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

26 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Beyondparadise
  1. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    Bu gün test yaptırdım hamile olduğumu öğrendim ama hiç sevineyiyorum çünki ben antibiyotik kullandım. (Klomoks)
    Ve değerim çok yüksek çıktı Beta Hcg 150000
    doktor yoktu gösteremedim bunun anlamı ne bilen varmı?

2. 26 Eylül 2009
  3. 337545

337545 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım üzülme,sonuçta ALLAH C.C. koruduktan sonra hiçbirşey olmaz inşallah.bol bol dua et,bu saatten sonra yapacak birşey yok zaten,bir de bildiğim kadarıyla gebeliğin erken döneminde ilaç kullanıldığında eğer bebeğe bir zarar verdiyse düşükle sonuçlanma ihtimali yüksek oluyor sanırım...sen farkında değilmiydin yoksa korunurken mi hamile kaldın?ilk gebeliğin mi olacak?

4. 26 Eylül 2009
  5. Beyondparadise

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    İlk gebeliğim ilacın içinde gebelik kategorisi b yazıyor ama bi pazartesi olsa sonuca baktıkca içim bayılıyor.

6. 26 Eylül 2009
  7. 337545

337545 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben sağlık personelim,eğer ilacın kategorisi B ise o aman biraz daha rahat olabilirsin çünkü b grubu ilaçlar ihtiyaç duylduğunda gebelikte kullanılabilen ilaçlar,mesela ağrı kesici parasetamol gurubu gibi,ama c grubu ilaçlar etkinliği kesin kanıtlanmamış ilaçlar,tabii ki en güzeli hiç ilaç kullanmamak,ama mutlaka kullanmak gerekiyorsa da dr.lar b gurubu ilaçları kullanır,en güvenilir gurup a grubudur,ama zaten A gurubu ilaç sayısı çok azdır,korkma,RABBıM korur inşallah,dualarım seninle,bu arada gebeliğin hayırlı olsun,RABBıM sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin inşallah.....

8. 26 Eylül 2009
  9. Beyondparadise

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    Dayanamayacam doktora gidicem dedim acıbadem ,konak, astıp, marmara bi sürü hastaneyi aradım kadın doğum uzmanı yok arkadaş ne nazlı doktorlarımız var ee bu saatte düşük felan yaparlara ne oluyor.

10. 26 Eylül 2009
  11. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım içini ferah tut rabbim bebişini korusun canım ben bir yerde okumuştum adetinin tarihi geçmeden yapılan hiç bişey etkilemiyomuş adet tarihin geçmişmiydi hatta benim bir arkadaşım bebişinin olduğunu 2 aylıkken öğrenmişti ve sigara alkol almıştım dedi rabbim korumuştu bebişine maşallah nur topu gibi şimdi içini ferah tut pazartesi yinede doktorunla bir görüş canım rabbim yardımcın olsun bitanem bebişini rabbim korusun:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

12. 26 Eylül 2009
  13. Beyondparadise

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    Allah razı olsun içimi ferahlattın. Hiç sevinemedimki şuan sadece panik halindeyim

14. 26 Eylül 2009
  15. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım beta hc deiğin değer hamilelik hormonu.yüksekse hamile olduğunu gösteren bir değer.bence telaşlanma. ilk 3 hafta ya hep ya hiç kuralı vardır.benim bir arkadaşım vardı o da bilmeden antibiyotik depresyon ilacı kullanmıştı sonra gitti ki hamile hemen bıraktı ilaçları.çok şükür şimdi bebişi doğdu sağlıklı...telaş yapma.

16. 26 Eylül 2009
  17. peluse

peluse *EBRU* Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Beta hcg değeri 150 bin mi yoksa sıfırlarda bir yanlışlık mı var.
    Bu değer yeni başlamış bir hamilelik için oldukça yüksek. Ancak 8-9. haftalar gibi bu kadar yükselebilir.
    Adetin çok gecikmiş miydi acaba testi yaptırdığında.

18. 26 Eylül 2009
  19. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende peluse ıle aynı seyı soylıcem... 150.000 mı yoksa 0 lar fazlamı kactı?