Acılı karnabaharlı makarna

Konusu 'Makarnalar' forumundadır ve latifeelif tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

5 Kasım 2008
    Konu Sahibi : latifeelif
  1. latifeelif

latifeelif Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    33
    Hazırlanması:
    1. Derin bir tencereye su ve tuz koyup kaynatın. Su kaynayınca makarnaları ekleyip 10 dakika pişirin. Tenceredeki sudan bir bardak ayırıp kalanı süzün.
    2. Geniş bir tencereyi orta hararetli ateşe alın. Tereyağını tencerede hafif kahverengileşmeye başlayana kadar eritin. Zeytinyağını, soğanı ve sarımsağı ekleyip soğanlar karamelize olana kadar -~7 dakika- kavurun. Pul biberi ve karnabaharları ekleyip arada karıştırarak bir süre daha -~5 dakika- pişirin. Makarnadan ayırdığınız suyun dörtte üçünü karnabaharlara ekleyin. Karnabaharlar yumuşayana kadar -5 veya 7 dakika- pişirin. Su az gelirse kalanı da ekleyin.
    3. Tencereye makarnaları ekleyin. Peyniri, maydanozu ve limon suyunu ilave edin. Tuz ve karabiber serperek hemen servis yapın.

2. 7 Kasım 2008
  3. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Denicem canım çok güzele benziyor

4. 21 Ocak 2009
  5. asmin35

asmin35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu tarifi ben de denedim çok güzel oluyor. Ama neden tarifi yazarken kaynak göstermek zahmetinde bulunmadınız. Bu tarifin aslı Portakal Ağacı adlı sitede yayınlanmıştır. Emeğe saygı diyorum.

6. 15 Şubat 2009
  7. ayxsxe43

ayxsxe43 öLÜmDen KorkMuyorUm :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ellerine sağlık canım nefis bşiye benziyor saolcokacimcoook