acill fikirlerinize ihtiyacım var !!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve fisneli.browni tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

    25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  1. fisneli.browni

    fisneli.browni Popüler Üye Üye

    Katılım:
    16 Haziran 2008
    Mesajlar:
    316
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şöyle baştan anlatim geçen ay tatile gittik ama adetime denk geldi 2-3 gün önceden adet geciktirici içtim bıraktıktan sonrada direk adet oldum ... adetim bitti on gün sonrada lekelemmem oldu yani günde yaklaşık 7-8 damla kan geldi:eek: ve buda yaklaşık 6-7 gün sürdübu arada sağlık ocağına gittik hemşire olur öyle lekelenmeler merak etme dedi ne ilaç yazdı ne bişey... ve bitti bnde o adet geciktirici hapı içtim die olduğunu sandım sonra bu ayda adet oldum ve adetimden yine 10 falan geçti yine bnden damla damla kan gelmeye başladı bugün eczaneden ilaç aldım kesilmesi için ....... acaba bi hastalık falan mı var normal mi böyle adet bittikten 1 hafta sonra damla damla kan gelmesi acaba bi hastalığın başlangıcı olabilirmi???:çok üzgünüm: biliyorum kadın doğuma gitmem lazım ama işten çıktığım için sigortam durdu gidemiyorum ....lütfen bi fikir verebilirmisiniz sizede hiç böyle oldumu???
     
    Son düzenleme: 25 Ağustos 2009
  2. 25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  3. mnla

    mnla Popüler Üye Üye

    Katılım:
    21 Kasım 2008
    Mesajlar:
    1.298
    Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence gecktiricinin etkisidir akliniza kotu seyler getirmeyin. geciktiriciler birden hormon yuklemesi yaptigi icn vucudun tekrar kendine gelmesi bazen zaman aliyor. hangi geciktiriciyi kulanmistiniz? prospektusunde boyle bir etkiden bahsediyordur belki. baktiniz mi?
     
  4. 25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  5. fisneli.browni

    fisneli.browni Popüler Üye Üye

    Katılım:
    16 Haziran 2008
    Mesajlar:
    316
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya ama geçen ayda oldu tamam onu geciktiricdendir die düşündüm ama bu ayda olması bni şaşırttı acaba başka bi sorunmu var ... primolut-n yi kullandım bu ilacı daha öncede kullanmıştım denize tatile denize giderken falan ama il defa böyle oldu ...
     
  6. 25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  7. mnla

    mnla Popüler Üye Üye

    Katılım:
    21 Kasım 2008
    Mesajlar:
    1.298
    Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bu ilaci biliyorum ben de daha once kullandim. ornegin ben ilaci biraktiktan 4 gun sonra anca adet oldum. ama siz birakir birakmaz olmussunuz. annem baska bir ilac kullanmisti aylarca adeti duzene girmemisti. yani bunyeden buyeye degisebiliyor etkileri. bir de lekelenmelerinizin donemi bana birseyi hatirlatti. bundan yillar once aynisini yasadim hala da yasiyorum. adetimin ilk gununden itibaren 12-14. gunler arasinda kanli akintim oluyordu. doktora gidince bunun yumurtlama gunlerime denk gelen gunler oldugunu ve kanamanin da bundan kaynaklandigini soyledi. sizin boyle kesin zaman araliklariniz var mi? yoksa ay icerisinde herhangi gunlerde mi oluyor?

    bir de eger kafanizi cok kurcalayan bir durumsa bu en azindan bir eczaneye veya saglik ocagina gidin. nasil huzursuz oldugunuzu tahmin edebiliorum. cok gecmis olsun..
     
  8. 26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  9. white_flowers

    white_flowers Popüler Üye Üye

    Katılım:
    14 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    154
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

    ben de primolut-n adet geciktiriciyi doktor tavsiyesi ile almistim; doktor bu ilaci kullandiktan sonra 2-3 ay adetimde bazi duzensizlikler olabilecegini soyledi (hormonlari bozdugu icin) bir de bazi kisilerde lekelenmeler olur dedi, oyle bisey olursa korkma demisti..
     
  10. 26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  11. fisneli.browni

    fisneli.browni Popüler Üye Üye

    Katılım:
    16 Haziran 2008
    Mesajlar:
    316
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yumurtala dönemi mi? bu günlerde noluyokikafamçokkarıştı bnde şimdi geçen ay vede bu ay tam adetim bittikten sonra yaklaşık 1 hafta sonra böyle lekelenmelerim oldu yani zamnlama geçen ayınkiyle bu ayın ki aynı adetim kesiliyo 1 hafta sonrada lekelemmem oluyo
     
  12. 26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  13. fisneli.browni

    fisneli.browni Popüler Üye Üye

    Katılım:
    16 Haziran 2008
    Mesajlar:
    316
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah bu geciktirici haptan dolayı olmuştur bu arada geçen ay sağlık ocağına gititm hemşire o haptandır dedi ilaç dahi vermedi... bu ayda aynı şey olunca bnde dün eczaneden bi ilaç aldım şimdi kullanıyorum inşallah kesilicek
     
  14. 26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  15. distancee

    distancee Aktif Üye Üye

    Katılım:
    9 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    352
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tamamen hormonaldir canım bu tarz ilaçları bırak antibiyotik bile düzensizlik yaratır insanda düşünmezsen daha çabuk regl olursun
     
  16. 26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  17. royem

    royem kavgamin-cicegi Üye

    Katılım:
    24 Kasım 2008
    Mesajlar:
    1.727
    Beğenildi:
    1.303
    Ödül Puanları:
    238
    canim benim niye iciyorsun ki geciktirici hap...herseyi akisana birak olduysa oldu diymi...ne gerek var boyle seyler....yanlis anlama ama iyi niyetlen soyliyorum .kim gecktirici kullanirsa hep bir sorunlar oluyor...sonucta hormon yani....ama umuyorum ki diger aya hersey yoluna da olur....birde kafana gore ilac alma doktora gidip derddini anlatip iac yazdirsan daha iyi olur....her ilac herkese yaramayabilir....umarim hersey yoluna girer...sevgiler
     
  18. 26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : fisneli.browni
  19. EvCadisi

    EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

    Katılım:
    10 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    3.557
    Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    canım endişelenme geçer...olabl boyle şeyler