Acill Yardm

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lall_86 tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : lall_86
  1. lall_86

lall_86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    18 Ekimde evlenıyorum nasıl korunucam bılmıyorum eyer hapla korunursam nezaman hap içmeye başmam gerek bana yardım edermısınız:uhm:

2. 3 Eylül 2008
  3. txuxrkis

txuxrkis ömür törpüsü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslinda normalde adetinin ilk günü hapa baslaman gerek.benim dügünüme iki hafta kala adet oldum ve daha iliskiye girmedigim halde hapa baslamistim.ama sen yinede bir doktora yada en azindan bir eczaneye danis bence.bakalim ne diycekler.

4. 3 Eylül 2008
  5. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun doğum kontrol yöntemine karar vermeden önce sana uygunmu değilmi önce onu bir araştır derim yani (hap, prezarvatiff vs...) pek çok yöntem var bunlardan hangisi sana ve eşine uygun? ilaç kullanman için senin herhangi bir rahatsızlığın varmı hangi hap daha uygun bunları bilmek gerekiyor tüm sağlık ocakları ücretsiz sana yardımcı olacaktır yine de sorun olursa seve seve cevaplarım

6. 3 Eylül 2008
  7. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    canım benim devamlı doğal yöntemlerle korunmak iyi değil.Bence en iyisi doktora danışman kafamıza göre ne dersek belki senin vücudun kabul etmeyecek.eğer doktor uygun görürse şimdiye baş0laman gerekiyor do0ğum kontrol hapına.Ben doktora gitmiştim ve kantahlili idrar tahlilinden sonra yasmini tavsiye etti.Yinede çok tereddütlerim vardı.Çok araştırdım ve daha sonra gittiğim doktorla aynı hapı tavsiye etti.Çünkü,dozajı düşük,yan etkisi az.. Şimdiden allah mesut etsin

8. 3 Eylül 2008
  9. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Mutlaka bir doktora git canım o seni kontrol eder ve en uygun yöntemi en sağlıklı şekilde açıklar.Mutluluklar diliyorum şimdiden,rabbim bir yastıkta kocatsın...

10. 3 Eylül 2008
  11. Ceylan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    prezarvatif devamlı kullanımda mantara neden oluyor..Aklının köşesinde bulunsun diye dedim..

12. 3 Eylül 2008
  13. lall_86

lall_86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkür ederım arkadaşlar ama işten ızın alamıyorum doktora nasıl gıdıcem bılmıyorum en ıyı hap hangısı

14. 3 Eylül 2008
  15. doremi

doremi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende sağlık ocağına gitmiştim. doktor çok güzel anlatmıştı. memnun kalmıştım. evlenmeden 1 ay önce, ilk adet günümde kullanmıştım hapı. ama bende çok mide bulantısı yapmıştı o yüzden markasını değiştirmiştim... şimdi ne kullandığımı da hatırlamıyorum..
    ama şimdiki aklım olsaydı direk doktora giderdim, hem bi kontrolden geçerdim.bence sen de ilk önce kadın doğum doktoruna gitmelisin hem bi kontrolden geçersin.. ileride bebek düşüneceğinden belki doktor sana daha başka bir yöntem önerir. doktoruna danış bence.
    mutluluklar bu ara da...

16. 3 Eylül 2008
  17. doremi

doremi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende sağlık ocağına gitmiştim. doktor çok güzel anlatmıştı. memnun kalmıştım. evlenmeden 1 ay önce, ilk adet günümde kullanmıştım hapı. ama bende çok mide bulantısı yapmıştı o yüzden markasını değiştirmiştim... şimdi ne kullandığımı da hatırlamıyorum..
    ama şimdiki aklım olsaydı direk doktora giderdim, hem bi kontrolden geçerdim.bence sen de ilk önce kadın doğum doktoruna gitmelisin hem bi kontrolden geçersin.. ileride bebek düşüneceğinden belki doktor sana daha başka bir yöntem önerir. doktoruna danış bence.
    mutluluklar bu ara da...

18. 3 Eylül 2008
  19. Ceylan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    yarim saatte olsa izin al ne yapip edip bir kadin doktoruna gözükmelisin.bu evlilik güzelim eğer başlangiçta yanliş bir hata belki bir ömür boyu üzülmene sebebiyet verecek allah korusun tabii..