Acill!!!...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mirisa tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : mirisa
  1. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar az önce bir site ile karşılaştım şikayet var.com diye belki bilen vardır ve bebeğime kullandığım yiyecekler için araştırma yaptım firma ara kısmına bebelac yazdım ve gözlerime inanamadım isterseniz bakın 2011 serili mamadan böcek yuvası çıkmış bebelac mamayı değerlendirmiş ama mamayı alan anne hemen tarım ve köy işlerine rapore ettirmiş aylardır veriyoruz bebeklerimize bu mamaları sizce ne yapmalıyım değiştirince ne alsam aptamili bıraktı diye buna geçmiştim gece sabaha kadar düşündüm artık hiçbir mamayı vermek istemiyorum oğlum 7 aylık bir akıl verin lütfen

2. 13 Ocak 2010
  3. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum 3 aylık sadece anne sütü alıyor şimdilik. Bu mamalardan pek anlamıyorum ama güvenemiyorum da. Bilmediğim için soruyorum mama vermek şart mı? Meyve-sebze püresi, sebze çorbası, muhallebi... bunlar evde de hazırlanabilir. En önemlisi devam sütü sanırım ama memeyi bırakmazsa ona da gerek olmaz sanırım. (çalışacağım için sağarak vermeyi düşünüyorum) Yanılıyor muyum?

4. 13 Ocak 2010
  5. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    pınarın 6-12 ay devam sütleri var,vanilyalısı ve muz pürelisi var.

6. 13 Ocak 2010
  7. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    ben hipp kullanıyorum canım oganik diye içim rahat artık..

8. 13 Ocak 2010
  9. mavis_3434

mavis_3434 Guest

sadece bebelac deil miupadada böcek ve kurt cıkmıs hero baby desen aynı yani anlıcağın bütün mamalarda var ki milupadan böyle bişey beklemiyordum şuan şoktayım ne yapcamı şaşırdım valla

10. 13 Ocak 2010
  11. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bebeğim ek gıdaya geçeli çok oldu zaten şuan herşeyi yiyor ben bahsettiğim mamayı sadece gece ve biyere gittiğimde yada zor kaldığımda veriyorum ayrıca negüzel ki emziriyorsun ben 4 ay sağdım hiç tutmadı beni oğlum ve yapacak bişeyim yoktu en iisidir aptamil diye verdim onuda sevmedi napim sizce ne verim çocuğuma benimde yapacak bişeyim yok yoksa bunları bile bile kim verebilir ki evladına, çok üzülüyorum ama napim napim

12. 13 Ocak 2010
  13. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anlıyorum. Anne sütü almıyorsa mecbur verilecek tabi.Allah yardımcımız olsun.

14. 16 Ocak 2010
  15. gulllfer

gulllfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaa canım bende aynı durumdayım milupayı hiç içmiyor bebelactanda ben soğudum yaa ben 1 haftadır falan pınar 6-12 ay için devam sütü veriyorum mamalarınıda onunla yapıyorum fiyat olarak mamalarla hemen hemen aynı paraya denk geliyor en önemlisi içim rahat oluyor ve bebişim çok sevdi

16. 16 Ocak 2010
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Evet bu durum sözkonusu mamalarda..
    Ben artık hiç vermiyorum mama..
    Muhallebiyi kendim yapıyorum evde,sütle pirinçle yada irmikle.Mis gibide oluyor.
    Geceleride sütt veriyorum inek sütü...

18. 16 Ocak 2010
  19. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tarım ve köy işleri bakanlığı önüne gelene izin verdiği için bunlar oluyor bir şeyin dışında tarım ve köy işleri onaylı yazıyorsa geri bırakıyorum milupalar şeker deposu mübarek şişiriyolar sadce bebeği milupa hiç kullanmayı düşünmüyorum