Acilll... Hamilelikte Diş Çektirmek...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Sezen tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Sezen
  1. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar 30+3 haftalık hamileyim önceki haftalardada dişlerimde sızlama tarzında agrı oluyodu hemen kalsiyumlu gıdalara agırlık veriyodum süt filan içiyodum geçiyodu

ama bu seferki gerçekten çürük olan bir dişim 3 gündür çok feci agrıyo kolonya koydum geçmedi agrıdıkça yarım minoset çiğniyorum üstünde geçiriyo ama 6-7 saat sonra tekrar başlıyo

doktorumu aradım çektirmesen daha iyi olur dedi morfin yüzündenmi dedim hayır zaten erken doğum riskin var diş çekimdeki zorlama doğum sancılarını başlatabilir dedi

ama çok dayanamazsan bi görün dişçiye çok zorlu bir diş değilse mecbur çektirisin dedi
    diş ağrısı dayanamıyorum dişçiye gittim kapalıydı bugün çok ağrırsa artık nayanamayıp çektirmek istiyorum napıyımmm
    eğer bunun akabinde doğurursam çok üzülürümmm senağlama

Son düzenleme: 23 Haziran 2009
  2. 23 Haziran 2009
  3. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım minoset tarzı ağrı kesicileri çiğnedmen iç ağrı kesicileri çiğnemek iyi değil dişini üstüne karanfil yada karanfil yağını bir pamuğa biraz döküp üstüne koyabilirsin
    benimde geçenlerde yirmilik dişim tuttu ama dişçim çekmedi doğumdan sonra dedi
    dişçiye göster ama çektirme dişçin şart demedikçe çektirme derim

4. 23 Haziran 2009
  5. Sezen

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım biliyorum ilaçları çiğnemenin zararını ama minoset en hafifi ya ondan böyle yapıyorum zaten yutunca fayda etmiyoki :KK43:

karanfili sağlık ocagındaki ebede söyledi bi deniyim belki işe yarar

ama geçicek gibi değil kök dişi yarısı gidik yarısı duruyo oda kapkara :KK43:(

bidaha hamile kalmayı düşündüğümde ilk işim dişçiye gitmek olucak :)))

6. 23 Haziran 2009
  7. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım zaten ilaçların yuttuktan sonra en az 2 saatte etkisini gösteriyor çoğu böyle maalesef
    bide o dişine çok sıcak yada çok soğuk bişey getirmemeye gayret et oda anlık ağrıyı kesse bile daha sonra ikş katı ağrı yapar karanfil inşallah iyi gelir geçmiş olsun .a.s.

8. 23 Haziran 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bende hamileliğimde son haftalarıma yakındı dişimle uğraştım.
    önce doktoruma sordum çektirme uygun bir antibiyotik ile apsesini kuruttur dedi.o ağrı yapar dedi.
    sonra dişçi bana bir ant yazdı bebeğe zararlı olmayan birde ağrı kesici.onunla birlikte düşümün ağrısı geçti.
    doğumdan sonrada hemen gidip çektirdim o dişimi

10. 23 Haziran 2009
  11. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar hamilelilkte diş çekilebilir yapılan morfinin bebeğe zararı yoktur mümkün olan en az doz uygulanır ilktihap varsa öncesinde uygun antibiyotik verilir kalsiyumlu gıda yemek hiç bi işe yaramaz dişlerinizin gelişimi 13 yaşında biter sadece bol temizlik az şeker geçmiş olsun

12. 24 Haziran 2009
  13. Sezen

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim şuanda hafifledi gibi arada sızlıyo ama dayanılmıcak gibi deil
    eğer çok zorlarsa gidicem
    eşim doktoru aramış dişi çekmeyiz sinirleri öldürürz agrısı diner demiş artık ağrı şiddetlenirse gitmeyi düşünüyorum

daha önceleride agrım oluyodu bebeğime yeteri kadar kalsiyum takviiyesi yapamadıgım bebeğim benden çekiyodu kalsiyumu
    kalsiyuma dayandıgımda geçiyodu bu seferki inatçı çıktı :))

14. 24 Haziran 2009
  15. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım ne kadar az zararlı gibi dursada ağrı kesici çiğnemek çok zararlı.istersen bir diş doktoruyla görüş çünkü belli haftalara kadar diş çekimi dolgu filan yapılambiliyor belki sanada birşey yapılabilir

16. 24 Haziran 2009
  17. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bende sabırsızlıkla dogum yapacagım gunu beklıyorum...

ılk işim 20lık dişimi çektırmek olacak...

dr.um diş çekımıne sıcak bakıyorum dedi.

gebelıkten dolayı zaten vucut fizyolojimiz farklı teplkıelr verıyormuş.

18. 24 Haziran 2009
  19. sati_k

sati_k Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar bende 18 haftalık hamileyim, benimde dişim ağrıyor dr gittim minoset veantibiyotik verdi kendi doğum dr sor ona göre tedaviye başlıycaz dedi tedavide istersen çekeriz istersen dolgu yaparız dedi ve kanal tedaviside yapıcak sizlerin ise 30 haftalığın üzerinde siz çektirmezken ben ne yapıcam ne olur yardım edin ilk bebeğim çok korkuyorumfisfisfisfisfisfis