Acilll kakasını yapamıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve gulvary tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : gulvary
  1. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    4 gündür bebişim kakasını yapamıyor dr. Liberax tüp dedi ama birde fitil oluyor sanırım hangisi daha iyidir?

2. 11 Mayıs 2009
  3. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı durumla karşılaşmıştım eczeneye gliserinli fitil diyosun bebekler için fitil . Yarısını atıyosun yarım saat içinde kakasını yapıyo dene istersen . 4 gün çok bence bir an önce yaptır

4. 11 Mayıs 2009
  5. pembekelebek

pembekelebek Guest

Bebeğime bende liberax kullanmıştım.Tüpün yarısını önermişti dr.uygulamadan sonra hemen yapmıştı.Bence 4 gün çok fazla biran önce uygulayın derim,birde eğer sürekli kabızlık şikayeti oluyorsa kuru kara erik ve kuru kayısı çok iyi geliyor püre olarak kaynatıp verebilirsiniz ılık ılık geçmiş olsun.

6. 12 Mayıs 2009
  7. alevus

alevus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim oglum en cok 5 gun yapmadi kakasini, zeytinyagi surduk biraz makatina, hatta minik siringayla makattan zeytinyagi bile damlattik ama yine de ise yaramadi, hatta doktor Kanzuk fitil verdi yarim, onu da denedim yine de yapmadi, doktor bana sutun yeterli gelmedigini, iyi beslenemedigi icin kaka yapmadigini soyledi, sende de durum bu olabilir, ayrica bence fitil vermeden doktora bir danis benim fikrimce dis etkenler cocugu tembellestiriyor, doktor bana fitilin aliskanlik yapabilecegini o yuzden cok sIk vermemem gerektigini de soylemisti, ayrica bir legene ilik su doldurup icine oturtun da dedi, dene istersen, cok gecmis olsun...

8. 12 Mayıs 2009
  9. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım valla benimki 5 gün yapmamıştı.zeytinyağı verdim ben 1 çay kaşıgı.ve poposunu kulak çubuğyla uyardım hemen yapmıştı.ama fitil falan kullanma ya alışkanlık yapabilir zaten eninde sonunda yapıyor.bence çokda ilaca alıstırmamak lazım kendi görüşüm.ama merak etme yapar

10. 12 Mayıs 2009
  11. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşşekkür arkadaşlar bebişim dün yaptı kakasını gündüz gliserin fitilin yarısını verdim akşam anca kar etti zaten tamamı erimemiş fitilin ha birde şükür bugünde yaptı kakasını inşallah birdaha gerek kalmaz fitile :ecrin_bebek::1hug:

12. 12 Mayıs 2009
  13. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    eğer bebeğinde rahatsızlık ve karnında şişlik yoksa huzuru keyfi yerindeyse müdahale etme derim ben, doktorlar 7 güne kadar normal diyorlar çünkü, ama eğer karnında şişlik var ve bebeğin rahatsız oluyosa o zaman dra götür, belki lavman yaparlar, bize tahlil için gittiğimizde lavman yapmışlardı, bir de hatırladığım kadarıyla şu an anne sütü veriyosun, sadece anne sütü alan bebekler çok fazla kaka yapmayabilirler, anne sütünden pek bi atık kalmazmış geriye, o bakımdan da kaka yapmazlarmış, poposuna bişey sokmaya falan kalkma, eğer keyfi yerindeyse bırak kendi kendine yapsın, fitil vs gibi şeyler bebeğin poposuna zarar verebilir, ama mecbur kalınırsa da yapcak bişiy yok tabiki

14. 17 Aralık 2014
  15. Hlmee

Hlmee Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hanımlar benimde bebeğim 10 gündür kaka yapmıyor dktr hiçbişekilde müdahale edilmesini istemiyor bırak kendi kendine yapar diyor kızım daha 3 buçuk aylık ve çok rahatsız oluyor ıkınıyor

16. 17 Aralık 2014
  17. nnnursennn

nnnursennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    88
    biogai damla denedin mi? bize doktor verdi gayet memnunuz. bir kaç damla zeytimyağı verebiliesin. 20-30 cc kadar kimyonlu rezene veya ıhlamur verebilirsin. yine bir o kadar taze armut suyu da iyi gelebilir. benim kızım da 3.5 aylık bunları veriyorum.

18. 7 Ocak 2015
  19. Hlmee

Hlmee Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    nnnursennn hanım o biogai Dediğiniz damla eczanelerdemi satılıyor acaba ben yurt dışında yaşıyorum buradada bulabilirmiyim acaba ? Herşeyi denedim maalesef dediklerinizin hiçbiri fayda etmedi sadece poposuna küçük tüplerden var onu sıkınca onunla yapıyor ama onuda 6 aydan Küçükler için pek önermiyorlar ama benim kızım 10 gün geçiyo yapmıyor kakasını mecbur kalıyorum onlardan kullanıyorum