ACİLLL kapıdan yapılan satışlarda iptal hk YARDIM

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve alinna tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : alinna
  1. alinna

alinna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,

Cumartesi günü Medikal Park alışveriş merkezi diye bir yerin indirim kartını dağıttıklarını söyleyen bir kişi anneme indirim kartı vermiş. Bir de kumbara! Bunları teslim ettiğine dair de imza almış. Sonra da tansiyon aleti ve zayıflama kemeri vererek bu kumbaraya bozuk paralarınızı atın, ay sonunda nekadar biriktiyse alacağız b ürünler karşılığında demiş!!! Annem o anda durumu çakmış ama imzayı atmış bir kere...İptal edin istemiyorum deyince de ben iptal edemiyorum , hafta içi iptal edebilirsiniz telefonumuzu arayıp demiş.
    Ben haberim olduktan hemen sonra ardım aynı gün. Pazartesi arayın dedi kadının biri. Bugün aradım, isim telefon aldı, talebinizi sıraya koyacağız dedi. Ben süreç hakkında detay isteyince de "biz geri alacağımzı malı satmayız, boş konuşmayın" deyip sinirlerimi zıplattı ve yüzüme kapadı telefonu!
    Bu arada annemdeki nüshada teslim edilen ürünler, taksit vadeleri yazıyor. Tutar kısmında ise "bozuk para karşılığı" ibaresi var! Bu ibare sonradan eklenmiş, adamların elindekinde ne yazıyor bilemiyoruz
    Tüketici Hakları Derneğini aradım, cayma bildirimi diye bir dilekçe var sitelerinde onu doldurup iadeli taahhütlü gönderin dedi. Ama sonuç alırmıyım hiç bilemiyorum:KK43:((
    Var mı böyle bir durumla karşılaşan, ya ad ne yapılması gerektiği ile ilgili fikri olan???
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar:KK43:((

2. 22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : alinna
  3. alinna

alinna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    asıl merak ettiğim gönderecğim ihbarnameyi bu şirket teslim almazssa süreç nasıl olacak?