ACİLLL....vajinal ultrasonda kanama yaşayan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve morgenrot tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : morgenrot
  1. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar ben tüp bebek ile hamile kaldım... progynex vs pek çok ilaç kullanıyorum... Bhcg değerlerinden sonra bugün ilk kontrole gittim, son adet tarihine göre 5. haftadayım.. erken dönem olduğu için alttan muayene oldum, doktor bebeğe zarar vermediğini söyledi... muayanaden 5-10 dakika sonra lavaboya gittiğimde lekelenme tarzında kanama gördüm, doktora sordum alttan muayene nedediyle olmuştur diyor ama çok korkuyorum... o kadar zor elde ettiğim bebek muayene yüzünden düşmüyodur inşallah.. sizlerden böyle bir şeyle karşılaşan var mı (bu arada muayene sırasında acı da hissetmiştim, kötü şey düşünmek istemiyorum rahim ağzında basit bir kanama olduğunu düşünmek istiyorum ama emin de olamıyorum)
    yorumlarınızı bekliyorum acilen

2. 12 Mart 2010
  3. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Rahim ağzında yara varsa ondanda olabilir bende yara var alttan ultrasonda olur kanamam..

4. 12 Mart 2010
  5. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    sağol canım inşallah öyledir... Allahım bebeklerimizi bağışlasın bize :KK43:((((

6. 12 Mart 2010
  7. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yumurta takibi için bende gittim bu ay alttan ultrasonla baktı eve geldigimde hafif lekelenme vardı çamaşırımda
    doktor sakıncası yok dediyse daha ii bilir ama bana yanlış geliyo hamile birinin alttan muayene olması 9 yaşında oğlum var hamileyken hiç alttan muayene etmedi doktorum taki doguma kadar
    üzülme sen yinede sakin ol ama yine kanama olursa hemen doktora git cnm

8. 12 Mart 2010
  9. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    sağol canım... ben iki düşük yaşadım daha önce, o hamileliklerimde de erken gittiğim muayenelerde hep alttan muayene etmişlerdi hiç kanama yaşamamıştım... tüp bebek tedavisinde de hep alttan muayene ettiler onda da hiç kanama olmuştu... ama bugün ilk defa başıma geldi... doktor da dış gebelik vs riski olmsın diye keseyi karından göremeyeceği için alttan muayene etti... içim yine de rahat değil.... bu kadar zo elde ettiğim bu kadar sevindiğim bebeğim beni bırakırsa diye çok korkuyorum :KK43:(((

10. 12 Mart 2010
  11. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merak etme canım zarar verecek bir uygulama olsa zaten doktor yapmaz. Bende ilk muaynemden sonrasında lekelenme farkettim ama doktor zaten baştan uyarmıştı hafif bir lekelenmede olabilir hatta sürdükleri kayganlaştırıcının lekeside olabilir diye çok takmadım kafama sonrasında 2. muaynemdede ve hatta 2 li testimdede vajinal ulturasonla bakıldı inatçı kızım ensesini doktora göstermediği için mecbur vajinal baktı onlarda hiç bişey olmadı. Vajinal ulturason bebeğe asla zarar vermez için rahat olsun

12. 12 Mart 2010
  13. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    gerçekten içimi çok rahatlattın canım çok sağol... Rabbim korusun bebeklerimizi...
    Allaha emanet olun kızlar

14. 13 Mart 2010
  15. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    tebrik ederim oncelikle,bende gebeligimin ilk 3 ayinda sadece alttan muayene oldum,ilk aylarda daha iyi gozuktugu icin tercih ediliyor.Ozellikle smear yapildiysa,ornek suruntu metal bir firca yardimi ile alindigindan az bi kanama olur,benim her smear sonrasi az lekelenmem oluyor.Sadece vajinal ultrasonla muayeneden bashediyorsan sebebi baskadir,kanamanin muayene ile ilgisi oldugunu sanmiyorum.Gecmis olsun,umarim hersey yolunda gelisir.

16. 13 Mart 2010
  17. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    5 artı 6 haftalıkken vajinal ultrasonla muayene edildim ve kanam oldu...yaklaşık 1 hafta sürdü...

kanamanın rengi nemli demişti bana dr.um...kahverengiye yakınsa korkulacak birşey yok dedi...
    ama yine de bol bol dinlenmemi ve kanama geçene kadar progestan kullanmıştım...

oğlumu da sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım...

korkma sakın

olumlu düşün !

18. 13 Mart 2010
  19. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Bende vajinal ultrasona girdim bir kaç kez.Bi zararı yok. En son 2 hafta önce girdim hemde. :)