Acillllll..kan pıhtılaşması olupta normal doğum yapan varmı?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve btly tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : btly
  1. btly

btly Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    şu anda 24 haftalık hamileyim.eğer mümkün olursa normal doğum yapmak istiyorum.kan pıhtılaşmasından dolayı 0.3'lük iğne ve hergün bir aspirin kullanıyorum.bazıları bu yüzden normal doğum yapamazsın diyor.bazılarıda asıl pıhtılaşmadan dolayı kanama durmayacağı için sezeryan olmaz normal olur diyolar.arkadaşlar bu durumda olupta normal doğum yapan varmı?

2. 21 Mayıs 2010
  3. bkale

bkale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle hayırlı olsun inşallah sağlıcakla alırsın bebişini kucağına. bende de kan pıhtılaşması vardı hamileliğim boyunca 0.2 lik iğne kullandım hemde doğum yaptığım güne kadar ve normal doğum yaptım hiç bir problem olmuyor canım. 0.3lük de yüksek değil bence sende yapabilirsin. şuan da kızım 7 aylık oldu darısı sana :))

4. 17 Ocak 2011
  5. nurannn

nurannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mrb arkadaşım..sizdede vardı demk kan pıhtılaşması...bendede çıktı şuan hamile kalmayı planlıyoruz ama ben çok korkuyorum.iğne bebeğime zarar verirmi iğden dolayı bebeğimde bi problem olurmu?yada iğne etki etmeyip bebeğim yine karnımda ölürmü die endişelerim var.lütven beni aydınlatın.

6. 19 Ocak 2011
  7. smyrna965

smyrna965 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    bende iğne kullandım 36 haftalık sezeryan ile doğum yaptım. benim erken doğum sancılarım oldu o da suyumun fazla olması nedeni ile. erken doğduğu için küveze girdi. iğne bebeğe zarar vermezmiş doktorum öyle demişti. sezeryandan bir kaç gün önce iğneyi keseceğiz demişti ama kesemeden apar topar sezeryan oldum.

8. 20 Ocak 2011
  9. pirlantam

pirlantam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Meraba Arkadaslar benimde Kizim suan tam 8 aylik 19Haftalik hamileyken Bacagimda iki Ana damarin tikanik oldugu ortaya cikti ve Kan Pihtilasmasi olmustu.. hergün 0.5 heparin igne vuruldum, ve eger vurulmasaydim o zaman hem Anne hemde Bebek tehlikeye giriyormus.. Ve bende bu esnada birde Safra kesemde taslar olustu bunlar sanci yapmaya basladi .. kisaca benim ilk Hamileligimdi ve cok Korkunctu hala tedavi görüyorum kan pıhtısı yüzünden ..
    Sakin esirgemeyin İgne vurulmayi Cok sükürki bi Caresi var . bende hamileligim boyunca arastirdim vuruliyimmi diye ama iki Ülke (türkiye ve almanya) her iki doktorlar MECBUR vurulacaksin dediler
    bunun icin en güzelide normaş dogum ama malesef ben sezeryan oldum.

10. 20 Ocak 2011
  11. smyrna965

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşım merak ettim tedavi demişsin. banada bir sürü test yaptılar bir şey bulamadılar. ilik bile verdim. ama plt değeri 600- 700 arası. nasıl bir tedavi uyguluyorlar paylaşır mısın

12. 21 Ocak 2011
  13. pirlantam

pirlantam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Suan günde en az bes kere (100 defa)sirt üstü yattip ayaklari yukari uzatarak gaza basma hareketi yapacakmisim ve bir günde yige bildigin kadar havuc ve kirmizi turp rendeleyip ikisini karistirip yiyecekmisim, COLA DAN uzak duracakmisim hic icmiyecekmisim, bol bol pirasa yiyecekmisim. ve her sabah kalktigimda ve her aksam yatmadan önce ayagimdan bacagima kadar yani asagidan yukariya buz gibi suylan dus aldiracakmisim. benim doktorum ilac tedavisini en son yapalim dedi.ama malesef bu dediklerimin hic birini ben uygulayamiyorum cünkü kizimi emziriyorum ve pirasa, turp, cok fazla gaz yapti kizima dokandi, egzersisi yapmaya calisiyorum . umarim sana yardimci olmustur.

14. 21 Ocak 2011
  15. smyrna965

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    bunları bilmiyordum teşekkür ederim. bana sadece sigara yok, doğum kontrol hapı yok, yağlı yiyecekler yok. hergün yürüyüş yapılacak bide coraspirin içilecek dendi.

16. 25 Ocak 2011
  17. pirlantam

pirlantam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ayy evvet Canim kusuruma bakma Sigara ve Dogum Kontrol hapi asla yok dediler ve ben ömrümün sonuna kadar dogum kontrol hapi kullanamazmisim. baskada birsey yok. :)

18. 22 Ekim 2014
  19. katina11

katina11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    53