acillllllll hamilelikte kist

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nerminden tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

13 Mart 2010
    Konu Sahibi : nerminden
  1. nerminden

nerminden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.sat:9 şubattı ve ben mart 5'te kanda tahlil yaptırdım bchg:31.02 çıktı 2 gün sonra bidaha kan testi yapıldı bchg:104.2 çıktı doktorum hamilesin dedi.12 martta ultrasona baktı bebek var ama daha çok küçük ve sol yumurtalığında kist oluşmuş dedi.bende kötü bişeymi dedim yok iyi bebek ordan beslenecek 3 ay sonrada kaybolacak dedi.böyle bişey yaşayan varmı yada beni aydınlatabilecek

2. 13 Mart 2010
  3. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    cnm bende rabbimin izniyle 15 haftalık hamileyim. bu sorunu ben yaşamadım ama çok yakın bi kız arkadaşım yaşadı. inan tereddüt yada korkuya kapılma. arkadaşımda ilk ultrasyona girdiğinde doktor kistinden bahsetmeye başlamış sonrada hamilesin demiş. ve arkadaşım hiç bir sorun yaşamadı. doktoru kimi insanlarda bebekle beraber kisti oluşur ve bebek büyüdükçe kist kaybolur demiş. ve hiç bir zararı yok bebeğe kimin doğuma kadar kisti yok olmaya bilir endişe etme demiş ve mahşallah bi kızı oldu rabbim bağışlasın. sende bu sebepten kendine dert etme. herangi bi sakıncası olsa doktorlar direk yüzüne söylüyor insanların. sen içini ferah tut. hamileliğinde hayırlı olsun.rabbim sağlıklı hayırlı evlat kucağına almaya nasip etsin inş

4. 13 Mart 2010
  5. nerminden

nerminden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım ay içimi rahatlattın bi kaç yere yazdım cevap veren olmadı allah senden razı olsun içimi rahatlattın inşallah seninde hamileliğin iyi geçeer

6. 13 Mart 2010
  7. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    ALLAH sende de razı olsun cnm benim nedemek. inş yardımcı olabilmişimdir. güzel dileklerin için sğl rabbim hepimize hayırlı hamilelikler hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin inş

8. 13 Mart 2010
  9. jarnana_21

jarnana_21 anne olmak istiyorum Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım diğer konu açtığın yerdede söylemiştim burdanda söyleyeyim hem çok okudum hemde hemen hemen tüm arkadaşlarım ve kuzenim aynı şeyi yaşadılar 3 aydan sonra genellikle kayboluyor hiç endişelenicek birşey yok tebrik ediyorum tekrar:nazar:

10. 14 Mart 2010
  11. nerminden

nerminden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım içim gerçekten çok rahatladı benim korkularım çok fazla 3 senedir bekkliyordum geldi her an bişey olcak diye korkuyorum.doktor hamilesin dedi inanmadım keseyi gördü haka kuşkulanıyorum.

12. 14 Mart 2010
  13. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    6.haftada kanamam oldu.hastanede yattım 3-4 gün.2 tane keseye benzeyen nokta vardı.klomenle hamile kalmıstım.doktorum ya ikiz gebelik yada biri kist demişti.biri aşağıdaydı heran düşebilirdi.yine kanamam oldu.bu sefer benden büyük bir parça düştü.ciğer gibi.eşim bile düşen parçayı gördü.bebek gitti diyerek kahrolduk o gece..doktorumu aradım.acile gittik hemen.kanamalarım bu yüzden oluyormuş.aşagıda olan kisti düşürdüğümü söylediler.cünkü çok ufaktı.ama allahıma sükürler olsun bebeğime birşey olmamış.sağsağlim ordaydı..yine hastaneye yatırdılar beni.ertesi günü kalp atışını duyduk bebeği gördük.şimdi 21 haftalık olduk.yiyecek ekmeği varmış yavrumun.allahım onu bana bağışladı.o günden sonra birdaha kanamam olmadı.bir sorunda yaşamadım.allah yavrunu sana bağışlasın.benim basımdan gecenleri okumanı isterim.burda daha ayrıntılı
    http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/333741-bebegimin-tutunus-hikayesi.html#post10405392

Son düzenleme: 14 Mart 2010
  14. 15 Mart 2010
  15. hanifta

hanifta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende aynı durum olmuştu hatta iki tane biri 7 diğeri8 cm kadar büyümüştü doktor bişey olmaz demişti iyi huylu diye zaten 3 aya girmeden kayboldu kendi bebek büyüdükçe kalmayacak korkma

16. 17 Mart 2010
  17. firstheaven

firstheaven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar,
    yazılarınızı okuyunca rahatladım, birazda üzüldüm. Çünkü ben de bir sorun olmamasına rağmen doktorum 5 ay klomen+iğne kullandırttı bana. Sonra akılları başlarına geldi ki eşin de bi kontrole gitsin diye. Meğer eşimdeymiş sorun . Ben de de tabi kocaman bir kist. Şimdi de 5 aydır kistim geçsin diye doğum kontrol hapı kullanıyorum iyi mi? Eşimin tedavisi bitti bu se-fer de ben kistim geçsin diye bekliyorum. Ama sizin yazılarınıza göre kist gebeliğe etki etmiyormuş sevindim. Ama bu sefer de üzüldüm çünkü bu kadar hormon ilacı içtim boşu boşuna. Ayrıca doğum kontrol hapından 3 ay sonra hamile kalınırmış. Of of 3 ay 5 ay derken 3 yıl geçti yawwww

18. 17 Mart 2010
  19. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki bekar iken kisti olan evlenip hamile kalınca erir mi:uhm:yoksa bu kist hamilelikle çıkıp kaybolan bir kist mi:uhm: