Acimak

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 27 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    ACIMA DUYGUSU
    Ben parçalanmış bir ailenin çocuğuyum.Ama mutlu yaşamış,mutlu büyümüş,şımartılmış bir çocuk.Bir dediğim iki edilmemiş,her bayram iç çamaşırına varana kadar yeni giydirilmiş,her isteği az çok yerine getirilmiş bir çocuk.Yanağıma kondurulan öpücük sonuçta sevgi ifadesi olduğu için anne olmuş babaanne olmuş fazla birşey değiştirmemiş,mutlu yaşamış, sevgiyle büyümüş bir çocuk.

İşte ben böyle çocukluk geçirmişken,birisi çıkıp da ''kızım sen kimin çocuğusun?'' demiyor mu,külkedisi masalı orada bitiveriyor.Biliyorum arkasından gelen şeyler hep aynı.

''Benim dedem, benim babaannem'' diye başladım mı anlatmaya,bu kez üsteliyerek soruyorlar,''senin annen baban yok mu? diye

Benden cılız, ürkek ve utangaç bir ses çıkıverirdi''hayır. yani var da ayrılar.''
    Utanırdım sanki bu ayrılığın sebebi benmişim gibi.

Sonra onlardan da bir ses yükselirdi''Ya!...vah vah vah.Allah kahretsin ya ne anneler ne babalar var nur gibi çocukları bırakıp gidiveriyorlar''

Yani bana acırlardı.Bu benim için en aşağılık bir duyguydu.Çünkü ben kendimi acınacak halde görmüyordum.BEN ÇOK MUTLUYDUM.

Ama sanki insanlar özellikle mutsuz olmam gerektiğini düşünüyorlardı nedense!...

Haykırarak söylüyorum ki; Ne olur anne ve babası ayrılmış çocuğa özel muammele yapmayın.Çocuk da olsa algılayabiliyor.Böyle çocuklara diğer çocuklardan farksız davranın lütfen.
    Yoksa farkında olmadan çok üzeceksiniz böyle çocukları.

2. 27 Mayıs 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Tabiiki farklı davranamam.Sonuçta ayrıda olsalar onunda bir ann ve babası var.Realist saol canım uyarın için.

4. 27 Mayıs 2007
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    (Haykırarak söylüyorum ki; Ne olur anne ve babası ayrılmış çocuğa özel muammele yapmayın.Çocuk da olsa algılayabiliyor.Böyle çocuklara diğer çocuklardan farksız davranın lütfen.
    Yoksa farkında olmadan çok üzeceksiniz böyle çocukları.)

duyarlılığın için teşekkürler..:1hug:a.s.

6. 27 Mayıs 2007
  7. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Estern ve Yeşilim sağolun.bunları yaşamak gerçekten zordu.

8. 27 Mayıs 2007
  9. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Haklisin Canimmm Hiç Bu Yönüyle Düşünmemiştim Bundan Sonra Daha Dikkatli Olacağimmm

10. 27 Mayıs 2007
  11. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    realist daha önceki yazılarından tahmin ettim sen olduğunu...bazıları vardır ki acıtmak için yaparlar..ben birebir yaşadım yazdıklarını ...
    ama biliyorum ki hepsi biraz da olsa aldılar o paydan..yaşadılar..
    amma kendileri amma yakınları ..üzülme...hepsi geçiyor zaman içinde.
    iz bıraksada..

12. 27 Mayıs 2007
  13. EU1

EU1 Guest

Canım ya sen olduğunu anlamamıştım. Çok acı bir yer ettiki buraya yazmışsın.Elbetteki ayırmamalı ayıranlarıda anlamıyorum.Benim oğlumun arkadaşının annesi babasıda ayrı ama hiç farklı olmayı düşünmedim bile.

14. 28 Mayıs 2007
  15. elif_isra

elif_isra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bunları bizlerle paylaştığın için teşekkürler... o güzel yüreğine sağlık...

16. 28 Mayıs 2007
  17. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sen mutlu olmuşsun ya diğerlerinin ne dediğini önemseme boşver annesi babası beraber olan fakat mutsuz yaşayan çok çocuk var insanlarda zaten genel bir acıma acıtma duygusu var malesefki engelleyemeyiz... yüreğine sağlık mutluklar...

18. 28 Mayıs 2007
  19. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Haklısın ama önemsemeden geçemiyorum.Birilerine ders olur ,birileri bu duygudan nasibini alırsa eğer,belki böyle çocuklara daha normal davranmaya başlarlar.

Ayrıca bu hikayenin farklı bir yanı da var.Zaman geliyor insanların acıma duygusundan faydalanmaya çalışıyorsunuz.Çünkü öylesine verici oluyorlar ki!...
    Ama çocuk aklınızla bunun insanları kullanmak anlamına geldiğini çözemiyorsunuz.

Mesela ben ,ortaokula giderken öğlenciydim.Ve havaların soğuk olduğu zamanlar olurdu.Üşüdüğüm zaman hizmetliye boynumu büküp ''çok üşüdüm''dediğim anda içeride beklerdim ders zilinin çalmasını.Aslında çok da avantajlarınız oluyor.Dediğim gibi çocuk olmanız o ayırımı yapmanıza engel oluyor.

İşte bu yüzden, kişilik yapısı bozuk insanların yetişmesine neden oluyor bu gereksiz sevgi gösterisini sunan insanlar.